Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 22 августа 2020, вопрос №27129 150₴

Чи обов'язково при покупці нерухомості реєструватися в ній?

Я прописаний в Черкаській області в будинку батьків. Зараз проживають в Херсоні і хочу тут купити квартиру. Чи можу я купити квартиру в Херсоні, зареєструвати її на себе, і при цьому не покористуватися в ній, а дивитися зареєстрованим в банківському домі?

Ответы юристов (8)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Чи обов'язково при покупці нерухомості реєструватися в ній?

    Покупка недвижимости не зависит от места регистрации. Вы можете приобрести недвижимость в любой точке Украины, ограничений нет.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Добрий день, Євгеній!

    Ви не зобов'язані після купівлі нерухомості реєструватися в ній та можете залишатися зареєстрованим в будинку батьків.

    Законодавство передбачає вільний вибір місця проживання і не містить обов'язку реєстрації місця проживання лише в житлі, яке належить особі на праві власності.

    Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15#Text):

    Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

    Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

    Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

    Стаття 3. Визначення термінів

    У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

    свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, за винятком обмежень, які встановлюються законом;

    вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, де вони хочуть проживати чи перебувати;

    місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;

    місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини;

    реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;

    Отже, реєстрація місця проживання це спосіб повідомлення держави про місце проживання особи, встановлення офіційної адреси. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У випадку, якщо особа проживає у двох або більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. Кожній особі: громадянину України, іноземцю чи особі без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, державою гарантовано право на вільний вибір місця проживання. Людина сама обирає собі місце проживання і тільки ставить державу про це до відома, реєструючи своє місце проживання. Але варто пам’ятати, що реєстрація місця проживання є обов’язковою.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    26.7%
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день, Єагеній!

    Вы не зобов’язані реєструвати своє місце проживання у придбаній квартирі та продовжувати бути зареєстрованим у батьків.

    Вы маєте право вільно обирати своє місце проживання і реєстрації.

    Реєстрація місця проживання є лише фактом, підтверджуючим місцезнаходження особи і ніяким чином не може вплинути на володіння власною нерухомістю, право на яке документально підтверджено в установленому законодавством порядку.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Малиновский Влад
    20%
    Малиновский Влад 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Здравствуйте, Евгений.

    Да, вы можете не менять место регистрации.

    У человека может быть три (пять, семь) объектов жилой недвижимости, но зарегистрированным он может быть только в одном месте, и это место не обязательно должно ему принадлежать.

    От регистрации не зависят отношения собственности, так как регистрация - категория административно-правовая, а собственность - категория гражданско-правовая, и между собой они не связаны.

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 33 года опыта

    В Украине законодательной установлен свободный выбор места жительства это означает, что регистрация места жительства обязательна, однако выбор остается за вами. Приобретение квартиры не подразумевает обязательной в ней регистрации.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    Я прописаний в Черкаській області в будинку батьків. Зараз проживають в Херсоні і хочу тут купити квартиру. Чи можу я купити квартиру в Херсоні, зареєструвати її на себе, і при цьому не покористуватися в ній, а дивитися зареєстрованим в банківському домі?

    можете конечно - то Ваше право вібора где быть зарегестрированным

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Згідно Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”

    Особа може вільно обирати місце проживання вільно пересуватись та мати реєстрацію там де вона бажає, зі сказаного випливає наступне: Ви можете бути власником хоч 5 -ти квартир по Україні - цей факт не зобов язує Вас реєструватися в них(робити прописку) , або проживати там. Ви можете бути зареєстровані та проживати там де Ви бажаєте. У правовстановлюючих документах на квартири вказано , що вони належать Вам на праві власності, а усі дані про власність , що оформлена на Вас зберігається у ЕДР Речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

    Це і є доказом власності + документи на квартири.

    Прописка (реєстрація) власника в квартирі не є обов язковою у цілому.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Сергеев Артем
    13.3%
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

    Формально Ви повинні зареєструватися за місцем фактичного мешкання, але на практиці - реєструйтеся там, де є можливість (необхідність).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України