Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 02 вересня 2020, питання №27916 100₴

дитячий сад, що знаходиться в "помаранчевій" зоні вирішив обмежити відвідування кількості дітей на50%

Добрий вечір.
Завідуюча дитячого садока, що знаходиться в "помаранчевій" зоні вирішив обмежити відвідування кількості дітей в групі з 50 дітей ( сформованої робочої групи) до 15 дітей.
В першу чергу сад будуть відвідувати так звані "пілогова катерогія" : діти працівників держ.установ, діти матерів одиначок, діти учасників АТО.
Чи є законним таке рішення завідувача садка?
Чому просто матерів які не встигла працевлаштуватись дискримінують?
На що можна зіслатися батькам,щоб не дозволити це запровадити?
Що із законодавчого прочитати до зустрічі з завідувачем садку.щоб відстояти свою думку?
Дякую.

Відповіді юристів (9)

    Тимофеева Юлия Андреевна
    15%
    Тимофеева Юлия Андреевна 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 17 років досвіду

    Добрий вечір!

    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», помаранчева зона передбачає:

    — перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

    — проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

    — кінотеатри із заповненістю на 50%;

    — перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

    У помаранчевій зоні забороняється:

    — відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

    — діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

    — діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

    — планові госпіталізації в лікарнях;

    — спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

    — прийом нових змін в дитячі табори;

    — обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

    Згідно підпункту 4 п. 7 Розпорядження Голови Київської обласної адміністрації від 31.07.2020 р. № 368 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території київської області або її окремих адміністративно-територіальних одиницях із значним поширенням гострої респіраторної хвороби covid-19, спричиненої коронавірусом sars-cov-2 «у разі прийняття рішення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення на території Київської області або її окремої адміністративно-територіальної одиниці «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

    відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;

    При цьому, МОЗ було розроблено рекомендації (https://lb.ua/society/2020/08/29/464811_moz_rozpovili_pravila_roboti.html ) на період адаптативного карантину, якими, зокрема, було рекомендовано розробити графік прогулянок та занять, щоб не допустити змішування груп, обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та використовують додатковий інвентар. Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками щодві години та після відвідування громадських місць.

    Тобто, відповідно до положень законодавства рішення щодо зменшення відвідувачів дитячого садку шляхом дозволу відвідування дитячого садка виключно певною категорією дітей, є таким, що не відповідає законодавству. Рішення щодо дозволу на роботу дитячих садків було прийнято ще на початку введення адаптативного карантину. Найбільш прийнятним способом в даному випадку є розроблення графіку відвідування, який би не шкодив збереженню здоров’я дітей, а також залишав за всіма категоріями дітей однакові можливості на відвідування садку.

    Крім того, за положеннями Конституції України (зокрема, ст. 24) подібна дискримінація заборонена. А відповідного нормативно-правового акту, який би надавав право відвідування закладів дошкільної освіти лише певній категорії осіб не існує. В будь-якому випадку, це може бути або повна заборона на роботу дитячого садку ( на підставі прийняттям відповідного рішення органами влади або створення рівних можливостей для всіх категорій осіб (дітей))

    З повагою,

    Адвокат Юлія Тимофеєва

    Юрій
    15%
    Юрій 4 роки тому

    Юрист, м. Київ, 7 років досвіду

    Погоджуюсь з колегою в частині встановлення карантинних обмежень.

    Не можу погодитись щодо заборони відвідування дитсадка дітьми, в кількості, що перевищує 15.

    По-перше, наведене вище розпорядження стосується лише жителів м. Києва, в той час, як село Софіївська Борщагівка має власне місцеве самоврядування.

    По-друге, згідно з розпорядженням, обмеження не поширюються на заклади дошкільної освіти, яким є садок, в якому прийнято акт та запроваджено обмежування без законних на те підстав

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброї ночі!

    Дії та рішення завідуючого дитячим садком є протиправними.

    Так, на даний час діє:

    Про затвердження протиепідемічник заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), яке не містить заборони та обмеження щодо: "Відвідування кількості дітей в групі з 50 дітей ( сформованої робочої групи) до 15 дітей. В першу чергу сад будуть відвідувати так звані "пілогова катерогія" : діти працівників держ.установ, діти матерів одиначок, діти учасників АТО".

    Вы маєте право подати скарги до управління освіти місцевої державної адміністрації, Київської областної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України, а також подати позовну заяву до Київського окружного адміністративного суду, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15#Text

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня!

    Постанова Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-%D0%BF#Text):

    14. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

    1) проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;

    2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

    4) відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

    17. Головним державним санітарним лікарем України розробляються та затверджуються протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження діяльності суб’єктами господарювання на період карантину.

    Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50(https://osvita.ua/legislation/other/76059/):

    14. Проведення занять у класах (аудиторіях) дозволено лише для окремих класів (груп).

    Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів (груп), не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.

    В регіонах, що відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, наповненість класів (груп) не повинна перевищувати 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

    У таких випадках засновник (власник) та керівник закладу освіти повинні завчасно адаптувати графік навчання та сформувати групи на час встановлення відповідного рівня епідемічної небезпеки.

    Закон України "Про дошкільну освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-14#Text):

    Стаття 12. Типи закладів дошкільної освіти

    1. Відповідно до потреб громадян України створюються такі заклади дошкільної освіти:

    заклад дошкільної освіти (ясла) для дітей віком від одного до трьох років, де забезпечуються догляд за ними, а також їх розвиток і виховання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

    заклад дошкільної освіти (ясла-садок) для дітей віком від одного до шести (семи) років, де забезпечуються догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

    заклад дошкільної освіти (дитячий садок) для дітей віком від трьох до шести (семи) років, де забезпечуються їх розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

    заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами віком від двох до семи (восьми) років. Заклади дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу поділяються на спеціальні та санаторні;

    будинок дитини - заклад дошкільної освіти системи охорони здоров'я для медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також для дітей з фізичними та (або) інтелектуальними порушеннями від народження до трьох (для здорових дітей) та до чотирьох (для хворих дітей) років;

    заклад дошкільної освіти (дитячий будинок) інтернатного типу забезпечує розвиток, виховання, навчання та соціальну адаптацію дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку, які перебувають у родинних стосунках та утримуються за рахунок держави;

    заклад дошкільної освіти (ясла-садок) сімейного типу для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років, які перебувають в родинних стосунках і де забезпечуються їх догляд, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

    заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу для дітей віком від одного до шести (семи, восьми) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, компенсуючого типу, інклюзивні, сімейні, прогулянкові, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров'я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку;

    заклад дошкільної освіти (центр розвитку дитини), в якому забезпечуються фізичний, розумовий і психологічний розвиток, корекція психологічного і фізичного розвитку, оздоровлення дітей, які відвідують інші навчальні заклади чи виховуються вдома.

    Всього доброго!

    Карпенко Андрій Володимирович
    30%
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    1. Нет ни одного нормативного акта, зарегестрированого Минюстом, который бы определял деятельность детских садов в условиях карантина (только Рекомендации).

    2. Единственно, что четко определено - детские сады не работают в "красной зоне" (Постановление КМ Украины # 641 от 22.08.2020 г.).

    3. Ограничить количество детей в детсаду - это рекомендация, а не норма Закона. Администрация сама определяет, сколько детей может быть в группе.

    Детские садики могут самостоятельно продумать и организовать дошкольный образовательный процесс, основываясь на предыдущем опыте и имеющихся рекомендациях - рекомендации Министерств образования и здравоохранения.

    Если Вы считаете, что Ваши права нарушены обращайтесь с жалобой в Управление образования или с иском в Суд.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня! З приводу Вашого питання повідомляю наступне!

    Підпунктом 4 пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" передбачено:

    На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється зокрема відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

    Таким чином, обмеження щодо кількості здобувачів освіти у 20 осіб НЕ поширюється на заклади дошкільної освіти (дитячі садки).

    В законодавтві наразі немає жодних офіційних документів, які б регламентували роботу закладів дошкільної освіти, лише рекомендації.Проте у даному випадку завідувач дитячого садка явно порушує норми законодавства, адже ніякої заборони та обмеження щодо кількості дітей, які мають право відвідувати дитсадок, зараз немає! Це рішення є абсолютно суб'єктивним та не спирається на жоднні нормативно-правові акти, крім того воно порушує права батьків дітей, які є офіційно працевлаштовані.

    У Вашому випадку рекомендую Вам спочатку звернутися до засновника дитячого садка, це скоріше за все відділ освіти ОТГ (напишіть будь-ласка назву садка, і я повідомлю Вам, хто засновник), або одразу звернутись до обласного управління (депарменту) освіти і науки Вашої області!

    У випадку наявності питань, звертайтесь! Успіхів Вам!

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Добрий день! Дії завідувача дитячого садка щодо обмеження відвідування кількості дітей в групі з 50 дітей ( сформованої робочої групи) до 15 дітей є протиправними.

    Рекомендую звернутися з письмовою заявою до завідувача дитячого садка.

    В разі відмови у відвідуванні садка вашою дитиною слід звернутися до місцевої ради або ж до суду з позовом.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Постанова МОЗ України №50 Про затвердження протиепідемічник заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби на території України не передбачає вказаних обмежень для помаранчевої зони, а відтак рішення директора є протиправним та порушує норми вказаної постанови.

    Враховуючи зазначине Вам необхідно, оскаржити рішення директора до вищестоящего органу у системі освіти міського управління освіти необхідно звернутися письмово з заявою про неправомірні дії директора закладу з проханням призначити перевірку закладу комісією управління та вжиття заходів дисциплінарного характеру до вищої посадової особи закладу освіти.

    заяву необхідно зареєструвати з вхідним номером та штампом в управлінні або направити рекомендованим листом поштою , вам мають надати письмову відповідь по резульатам розгляду у 15-ти денний термін згідно ЗУ Про звернення громадян, аналогічне звернення , якщо не буде належного реагування направити в обласний департамет освіти( додавши копії доказів протиправних дій та відповідь міського управління освіти.

    усі рішення посадових осіб можливо оскаржити подавши позов до суду про оскарження рішень тадій( бездіяльності посадових осіб органів державної влади.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

    в реальности нет нормі сколько детей должно быть и как это будет происходить - есть общие положения

    но есть рекомендации минобразования или решения местных совет которые могут в какой то степени что то ограничить

    обратитесь в районный отдел образование и в районную администрацию с запросом об ограничениях

    и\или если вы считаете что Ваши права нарушены - можете подать жалобы - в районный отдел образование и в районную администрацию


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України