Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 вересня 2020, питання №29036

Как расторгнуть брак без присутствия мужа?

Муж на данный момент находится заграницей в рейсе. На развод согласен, раздел имущества не ведём, общий ребенок один, 5 лет. Алименты не подаю. Возможно ли оформить развод без его присутствия или лучше ждать его возвращения и оформлять бракоразводный процесс вдвоем?

Відповіді юристів (1)

    Рахманина Оксана Васильевна
    Рахманина Оксана Васильевна 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 18 років досвіду

    Доброго дня, Марино!

    Так як у вас з чоловіком є спільна дитина, Ви маєте право розлучитися лише через суд.

    До суду необхідно подати позовну заяву з документами. В позові обов'язково має бути вказівка на те, з ким залишається проживати дитина. Така справа розглядається за участі сторін: вашої- як позивача, і чоловіка як відповідача. Суд зможе розглянути справи без участі відповідача лише в разі отримання судової повістки і не з'явлення до суду. Ваш чоловік фізично не зможе отримати судові повістки, надіслані йому судом, а це буде підставою для перенесення розгляду справи щоразу.

    Тому оскільки ваш чоловік знаходиться поза межами України, він може після відкриття судового провадження надіслати до суду свою заяву-згоду на розлучення з вами та повідомити в ній про свою згоду на проживання дитини з вами та про відсутність майнових претензій. Бажано, щоб до такої заяви були долучені копія паспорту, завірена офіційно, ід. коду, щоб в суду не було сумнівів в дійсній згоді вашого чоловіка на розлучення. Крім цього, він має вказати прохання "розглянути дану справу без його участі".

    Гарного Вам дня!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України