Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 25 сентября 2020, вопрос №29584

Как восстановить потерянные документы на квартиру

Добрый день. Потеряны все документы на квартиру, а хозяин квартиры умер .наследник не вступил в наследство и проживает там по прописки до сих пор. Хочет вступит в наследство и сделать все необходимые документы на квартиру .дом кооперативный, хозяева не меняльсь с момента покупки квартиры (умерли),а сын там прописан

Ответы юристов (2)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Потеряны все документы на квартиру, а хозяин квартиры умер .наследник не вступил в наследство и проживает там по прописки до сих пор. Хочет вступит в наследство и сделать все необходимые документы на квартиру .дом кооперативный, хозяева не меняльсь с момента покупки квартиры (умерли),а сын там прописан

    Вопрос наверное не только в восстановлении утерянных документов, а и во вступлении в наследство при отсутствии документов. Надо больше информации, чтобы определить план действий.

    Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 4 года назад

    Юрист, г. Каменец-Подольский, 9 лет опыта

    Доброго дня, для того щоб встановити та визнати право власності на спадкове майно сину необхідно спочатку зареєструвати право власності на квартиру за померлим. Разом з тим йому потрібно підтвердити факт, що він є його сином та спадкоємцем (це має бути свідоцтво про народження або рішення суду про встановлення родинного факту).

    Можна зробити це без участі суду. Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний фонд.

    Приватизація квартири здійснюється при наявності ордера на неї. Особу, на яку виписано цей документ, називають наймачем, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури приватизації.

    Подати документи до органу міської влади можна через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) у вашому населеному пункті.

    Вичерпний перелік документів, необхідних для приватизації можна дізнатися на сайті відповідного ЦНАП.

    В іншому випадку, якщо відсутні необхідні документи для реєстрації права власності, син може приватизувати квартиру тільки через суд. Вам потрібно в судовому порядку доказати своє законне право користування житловим приміщенням. Для цього Вам знадобляться будь – які документи, які містять інформацію про час вселення та реєстрацію в це помешкання; про Ваше місце праці та отримання помешкання згідно з протоколом, рішенням, тощо організації; договір найму з обслуговуючим підприємством; технічна документація на квартиру; квитанції про сплату комунальних послуг; книги квартирного обліку чи інші документи, що стосуються отримання житла; покази свідків – сусідів, родичів; акт обслуговуючої організації про місце проживання; довідка про склад сім’ї; будинкова книга; тощо. Чим більше у Вас таких документів, ти легше Вам доказати своє право на приватизацію без ордеру про надання житлової площі.

    Спершу подайте запити про надання Вам копії ордеру у всі можливі архіви, установи, організації і в разі відсутності ордеру або ненадання Вам відповіді взагалі – зберіть всі наявні та можливі докази отримання Вами квартири у законний спосіб та законне вселення у помешкання, тривале його користування, тощо. На підставі цих документів та відмови органу приватизації у зв’язку з неподанням Вами копії ордеру – звертайтесь в суд.

    Будьте готові до того що це не швидкий процес і в кожному моменті є свої нюанси.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України