Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 жовтня 2020, питання №30894

Проблема с тренажерным залом.

Добрый день. Есть некий трненажерный зал в Харькове, который заставляет пользоваться их разведенным антисептимком, без сертификатов и всего прочего. Я при них использую свой, говоря что их некачественный и вонючий., но нет!!!
В итоге после 2 занятий и ругательств, требую от них договор где я роспишусь, где будут написанны их правила и только тогда я буду их выполнять.На следующую тренировку мне дали правила клуба (оформленны в одном экзепляре, без фамилий, печатей) и начали шантажировать что если не подпишу, то в зал не пустят (есть видео. как дорогу перегорождают, кричат) при том что НИКТО в зале не подписывал ничего подобного.)))))))))
В итоге я подписал НЕПРАВИЛЬНО составленный документ (желание тренироваться больше, чем спорить с ними), использовал их антсептик и попросил книгу жалоб чтоб оставить отзыв, и на выходе с зала мне не отдали клубную карту и сказали, что для меня этот зал закрыт, т.к. я много прошу. И на вопрос где же уголок потребителя и книга, сказали что т.к. я не член клуба, то мне ничего не дадут. Жесть, хотя любой гражданин может оставить отзыв об заведении.
Прошу вашего совета, могут ли они так поступать и есть ли шанс вернуться в клуб, ну или наказать их за такое поведение. Заранее спасибо. Жду звонка.

Відповіді юристів (1)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня!

    1) Книгу скарг та пропозицій остаточно відмінили;

    2) Держспоживслужба України прийме вашу скаргу та може покарати винних http://kh-consumer.gov.ua/?page_id=130;

    3) Судовий позов про стягнення моральної шкоди можливий, однак шкоду треба довести висновками психіатра (експертизи, це коштує грошей і не вартує ваших сил та затрат);

    4) Відвідування спортзалу підпадає під публічний договір https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D1%8...

    Публічний договір - це договір, в якому одна сторона-підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв’язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Комерційна організація не має права надавати перевагу одній особі перед іншим щодо укладення публічного договору, крім випадків, передбачених законом і іншими правовими актами. Ціна товарів, робіт і послуг, а також інші умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, за винятком випадків, коли законом і іншими правовими актами допускається надання пільг для окремих категорій споживачів.

    ТОБТО: з вас не мали вимагати особливих умов відвідування в порівнянні з іншими відвідувачами. Не мали вимагати підписання правил, якщо інші особи можуть їх не підписувати.

    5) На рахунок антисептика... Карантин в Україні та правила поводження на карантині встановив Уряд. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-kara... це посилання для короткого ознайомлення

    санітарні вимоги для спортзалів https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/62920 це посилання для детального ознайомлення. З цього випливає, що МОН не встановило обов'язок відвідувачам обробляти руки антисептиком закладу, це право, а не обов'язок.

    Однак кожен заклад має право встановити свої додаткові правила. Якщо правило оброблення рук у них офіційно наявне, то ви маєте користуватись антисептиком спортзалу.

    Висновок: ситуація неоднозначна, не можна зробити 100% висновок, що ви праві чи ні.

    Книга скарг уже не існує. Будь які скарги в Держспоживслужбу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України