Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
На аліменти подала 7.02.2019р. Почала отримувати у лютому 2020. Ніяких судових відшкодувань і повернення боргу немає. Штрафних санкцій не застосовують. Вересень-жовтень аліментів немає. У колишнього постійна робота (договір в АТО). Куди звернутися,бо виконавча не виконує свої обов'язки?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 13 років досвіду
Адвокат, м. Нова Каховка, 19 років досвіду
Вітаю Вас!
Відповідно до ч.1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Згідно ч.3 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня.
Начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, при здійсненні контролю за рішеннями, діями державного виконавця під час виконання рішень має право у разі, якщо вони суперечать вимогам закону, своєю постановою скасувати постанову або інший процесуальний документ (або їх частину), винесені у виконавчому провадженні державним виконавцем, зобов’язати державного виконавця провести виконавчі дії в порядку, встановленому цим Законом.
Розгляд скарги начальником відділу державної виконавчої служби не позбавляє Вас права оскаржити дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби до суду.
Суд розглядає скарги на постанови державного виконавця, перевіряючи їх відповідність закону: про відкриття виконавчого провадження, про відкладення провадження виконавчих дій, про повернення виконавчого документу, про стягнення виконавчого збору тощо. Крім того, він розглядає скарги не тільки на акти державного виконавця, а й на інші його дії по виконанню рішення.
Особливу увагу необхідно приділити тому, що ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" визначає не тільки порядок оскарження дій посадових осіб державної виконавчої служби, а і вимоги до цієї скарги (додержання яких обов′язкове), строки розгляду та оскарження.
Згідно ч.4 ст.74 вказаного Закону скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та повинна включати:
Скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:
1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;
2) повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Отже, Ви маєте право ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження та у разі виявлення фактів бездіяльності державного виконавця оскаржити їх до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня або до відповідного адміністративного суду.
Напишіть мені через кнопку «Звернутися», я Вам допоможу скласти заяви про оскарження дій державного виконавця та напишу вартість таких послуг.
Пропоную перед цим ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження за зробити фотокопії наявних у ньому документів.
Гарного дня!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
На аліменти подала 7.02.2019р. Почала отримувати у лютому 2020. Ніяких судових відшкодувань і повернення боргу немає. Штрафних санкцій не застосовують. Вересень-жовтень аліментів немає. У колишнього постійна робота (договір в АТО). Куди звернутися,бо виконавча не виконує свої обов'язки?
изначально нужно письменно обратиться в исполнительную службу
а потом при бездействии или начальнику или в суд
нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина