Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 11 ноября 2020, вопрос №32696

Чи можна вийти з ОТГ і приєднатися до другого отг?

Наше село Гродзеве приєднане до Дмитрушківського ОТГ, з нашого села бюджет надходить почті 3млн грн, вони в свою чергу нічого в нашому селі не роблять так як не правильно розподіляють бюджет! Чи можна вийти селу з ОТГ і приєднатися до іншого ОТГ? Якщо це можливо то, що потрібно робити??

Ответы юристов (1)

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    Українська реформа з децентралізації не передбачає процедури виходу з ОТГ. Творці реформи вказують на те, що ключовим у процесі об'єднання громад є слово "добровільно". І якщо селяни один раз вирішили з доброї волі увійти в ОТГ, то вийти з нього не можуть.

    Якщо хтось у Верховній Раді не допрацював закон, то питання у чому винна громада? Є Конституція, стаття 5, у якій пишеться, що єдиним джерелом влади є народ.

    Статтею 1 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», передбачено - «Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад».

    Також в Розділі IV «Прикінцеві положення» якими внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме п. 3 статті 6, який викладено в наступній редакції «Територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом".

    Стаття 6. Територіальні громади

    1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

    2. Територіальні громади в порядку, встановленому законом, можуть об’єднуватися в одну сільську, селищну, міську територіальну громаду, утворювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати відповідно сільського, селищного, міського голову.

    3. Територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом.

    Але такого порядку законом не визначено!

    7. До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об'єдналися в одну територіальну громаду, шляхом місцевого референдуму можуть прийняти рішення про вихід з цієї громади лише за умови наявності фінансово-матеріальної бази, достатньої для забезпечення здійснення кожною з цих громад функцій і повноважень місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. (ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ, ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

    Вийти можна (є такі преценденти), але це доволі складний шлях.

    Якщо є питання або потрібна допомога – звертайтесь (Зворотній зв'язок на e-mail, WhatsApp, Viber, Telegram).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA