Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Андрій, який мав паспорт громадянина України, постійно проживав у м. Ялта. 15 січня 2017 р. у м. Ялта Андрій склав заповіт на користь своєї дочки, яка постійно проживає в м. Києві. Об’єктом спадкування стало право власності на нежитлову будівлю, розташовану у м. Сімферополь. Після смерті батька у вересні 2017 р. спадкоємиця звернулася до нотаріуса Київського міського нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини.
Нотаріус заяву прийняв, завів спадкову справу, але повідомив заявницю про те, що заповіт, складений на тимчасово окупованій території України, не може бути підставою для видачі свідоцтва про право на спадщину. Після закінчення шестимісячного строку з часу відкриття спадщини нотаріус відмовив у вчиненні нотаріальної дії – видачі свідоцтва про право на спадщину. Спадкоємиця оскаржила відмову в суді, пославшись, зокрема, на те, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень наявна інформація про державну реєстрацію прав її батька-спадкодавця на заповідане їй нежитлове приміщення, придбаного ним у січні 2014 року. Чи буде це вагомим аргументом для визнання судом спадкових прав доньки на майно померлого батька?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Добрий вечір.
В даному випадку якщо заповіт вчинений на тимчасово окупованій території він є нікчемний та не породжує правових наслідків, вже є правові позиції Верховного Суду з даного питання.
Однак, для чіткої відповіді на вказане запитання, необхідно аналізувати всі обставини справи.
У разі необхідності консультації, то звертайтесь через мій профіль.