Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 11 грудня 2020, питання №34710

Тараканы в арендованной квартире

Добрый день! Сняли квартиру, подписали договор аренды на полгода. На следующий день обнаружили тараканов, и средство от них внутри шкафчика прилеплено на стенку. Хозяева нас про них не предупреждали. На какие законы можно опереться при расторжении договора, чтобы нам вернули все деньги? И что вообще можно сделать в данной ситуации?

Відповіді юристів (1)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня!

    щиро співчуваю вашій проблемі, однак питання отримання коштів назад буде складним

    1) у вашому договорі та акті прийому-передачі зазначено: "власник передає в оренду житлове приміщення в придатному для проживання стані".

    Якщо у добровільному порядку вам повернуть кошти, то все добре.

    Якщо ви будете повертати кошти примусово, то вам доведеться двести, що житло є і було непридатним для проживання. Закон - глава 50 Цивільного кодексу.

    2) так як у добровільному порядку вам ніхто шкоди не відшкодує, вам доведеться звертатись до суду. Для задоволення вашого позову необхідні докази завданої вам шкоди. Тому вам доведеться провести і оплатити кспертизу. 1 - експертиза житлового приміщення, що через наявність шкідників воно є непридатним для проживання, загрожує життю та здоров'ю. Також обов'язково вам необхідно встановити, коли з'явились шкідники. Тобто ви зможете претендувати на відшкодування, якщо буде встановлено, що квартира була непридатною для проживання до або на момент заключення вашого договору(хто проводить дану експертизу? треба думати, можливо санстанція, або компанії, які проводять дезінсекцію.

    вартість експертизи мінімум 1000 -15000 грн. Якщо ви виграєте, то дані кошти у порчдку виконавчого провадження будуть стягуватись із відповідача + кошти на адвоката(без нього не виграти) і судовий збір.

    Не думаю, що таргани бужуть підставою для визнання приміщення непридатним для проживання і підставою повернути вам кошти.

    3) читайте ваш договір. Чи маєте ви право достроково припинити договір у разі виявлення недоліків і повернути кошти.

    Висновок: примусово повернути кошти безперспективно.

    Рекомендую вам не проходти всю дану процедуру, а бути уважними при виборі житла. Також рекомендую поспілкуватись з вашим безпосереднім ріелтором на новим аренатором і передбачити в договорі відшкодування шкоди орендарю, якщо орендодавець не повідомив про істотні недоліки майна або передав житлове приміщення, непридатне для проживання


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України