Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 грудня 2020, питання №35306

Зміна ім'я по батькові

Доброго дня. Мені 22 роки, моя мама (з якою я не підтримую відносини) вписала в моє свідоцтво про народження в графу батько свого першого чоловіка, який не являється мені батьком.
З рідним батьком по крові я все життя підтримую відносини і прописані в одній квартирі.
З 1 січня в силу входить закон про зміну ім'я по батькові. Підкажіть, які документи потрібно подати мені для зміни імені по батькові на ім'я мого батька? Можливо, для цього потрібно зробити днк тест? Чи можливо це якось зробити без моєї мами, та її першого чоловіка? Вони відмовляються взаємодіяти зі мною
Дякую і гарного дня!

Відповіді юристів (1)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    С 01.01.2021 года редакция ст.149 Семейного кодекса Украины будет действовать в следующей редакции:

    "Стаття 149. Зміна дитиною свого прізвища та (або) імені, та (або) по батькові

    1. Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

    2. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою батьків.

    У разі якщо над дитиною, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої дитини здійснюється за згодою піклувальника.

    3. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

    4. У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини".

    Для внесения соответствующих изменений Вам будет необходимо обратиться в РАГС по месту Вашего проживания для уточнения перечня необходимых документов.

    Предварительно рекомендую зарегистрироваться на веб-портале ЗВЕРНЕННЯ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ по следующей ссылке https://dracs.minjust.gov.ua/

    Создайте свой кабинет и задайте интересующий Вас вопрос специалистам РАГС.

    Одновременно Вы сможете онлайн записаться на прием и уже с готовым перечнем документов обратиться к специалистам РАГС.

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України