Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 грудня 2020, питання №35327

Имеет ли право муж претендовать на квартиру купленную женой за деньги с квартиры за наследство?

Здравствуйте, скажите пожалуйста, я получила квартиру от родителей в наследство . На этот период я была уже замужем 1 месяц . В том же месяце я пропадала родительскую квартиру и купила другую для своей дочери . Прошло 7 лет и теперь мой уже бывший муж требует половину купленной квартиры. Собственницей записана только я.
Теперь он подал в суд ,и лжет якобы он давал половину денег на квартиру .

Відповіді юристів (2)

    С'єдін Дмитро Володимирович
    С'єдін Дмитро Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Нова Каховка, 18 років досвіду

    Відповідно до ч. 1 ст.69 Сімейного кодексу України, дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

    Відповідно до до п.2 ч.1 ст.57 СК України, майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. є особистою приватною власністю дружини, чоловіка.

    Частиною 3 ст.368 Цивільного кодексу України визначено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Згідно ч.ч.1, 2 ст.60 Сімейного кодексу України, майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Тоесть, после того как Вы, будучи в браке, продали квартиру, которую получили в наследство и купили другую, эта купленная квартира считается "спільною сумісною власністю" и подлежит разделу. У бывшего мужа есть неплохие шансы получить половину квартиры, но в то же время есть варианты не допустить этого. Например, вы говорите, что прошло уже 7 лет... Срок исковой давности в делах о разделе имущества 3 года после расторжения брака. Когда расторгнут Ваш брак? И т.д...

    Рекомендую обратиться к адвокату по месту рассмотрения дела для получения правовой помощи. В таких делах есть множество ньюансов и онлайн-консультацией учесть их все, сформировать правильную стратегию ведения дела и доказывания в суде - очень сложно.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    1. Все имущество приобретенное в браке является совместной собственностью супругов и подлежат разделу в равных долях.

    2. Имущество, полученное в результате получения наследства или в качестве подарка, является личной собственностью и не подлежит разделу между супругами в случае развода.

    3. Право на личное имущество необходима доказать в случае спора.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України