Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 25 декабря 2020, вопрос №35426

Модет ли моя мама посадить парня за то что мы вступили в половой контакт если я скажу,что все было по согласию и по моей инициативе

Здравствуйте,мне 16,6 лет моему парню 22, мы вступили с ним половой контакт по моей инициативе и согласию,мама грозится полицией может ли она его посадить если я скажу что все было по согласию и без насилия?

Ответы юристов (3)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    У даному випадку Вашому хлопцью нічого не загрожує, так як кримінальна відповідальність за ст. 155 Кримінального кодексу України настає лише за природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку.

    Кримінальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text):

    Стаття 155. Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку

    1. Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, -

    караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Ті самі дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, -

    караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

    Примітка. У статтях 155, 156 цього Кодексу під близькими родичами або членами сім’ї слід розуміти осіб, визначених пунктом 1 частини першої статті 3 Кримінального процесуального кодексу України.

    Якщо статевий зв'язок відбувався за добровільною згодою дівчини, без будь-якого примушування або вчинення насильницьких дій зі сторони хлопця - негативних наслідків для нього бути не може.

    Що стосується можливого звернення Ваших батьків до поліції - вони можуть подати заяву, однак негативного результату для Вашого хлопця від такої заяви не буде.

    Напишіть йому розписку, що Ви добровільно вступили з ним в статеві стосунки (щоб він мав доказ), якщо його викличуть до поліції

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відповідно до ч. 2 ст. 29 ЦК України особа має право самостійно вибирати місце проживання з 14 річного віку. Тому Вам вирішувати жити з батьками або окремо. Тільки не забувайте, що до вашого повноліття (18 років) батьки несуть за Вас відповідальності і тому мають право контролювати Ваше життя, навіть якщо Ви будете жити окремо.

    Звертаю Вашу увагу, якщо живучи окремо Ви проживаєте з хлопцем і вступили в статевий зв'язок, то його можуть притягнути до кримінальної відповідальності за вступ в статевий зв'язок з особою, яка не досяг статевої зрілості, стаття 155 КК України.( вік статевої зрілості в Україні 16- ть років)

    Щоб виключити можливість притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 155 КК України, Вам треба пройти судово-медичний огляд і отримати висновок спеціаліста, про те, що Ви вже досягли статевої зрілості.

    Таку експертизу можете ініціювати Ви особисто або батьки чи орган опіки або поліції за заявою батьків чи одного з них.

    Якщо поліція все ж відкриє провадження Вам необхідно , подати письмові пояснення про добровільну згоду, а також висновок експертизи про досягнення статевої зрілості.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте!

    Если Вы так скажите, что все было добровольно и тем более по Вашей инициативе и он соотвенно это подтвердит, то ему не грозит привлечение к уголовной ответственности.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України