Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Международное право, 28 декабря 2020, вопрос №35572 100₴

TeamViewer требует оплату через коллектора creditreform.de

Покупал годовую лицензию на TeamViewer. Когда срок ее истек перестал пользоваться. Спустя год пришло на почту сообщение от creditreform.de с требованием оплатить долг + комиссии. Написал в поддержку TeamViewer, там ответили что подписка продлевается автоматически и что бы отписаться: "Срок действия лицензии на подписку автоматически продлевается еще на 12 месяцев, если она не была отменена в письменной форме за 28 дней до даты истечения срока.". Уточню что после окончания подписки программа перешла в бесплатный режим и я не пользовался функциями платной подписки да и программой вовсе.
Собственно законно ли они требуют оплату если фактически сервисом не пользовался? Что в случае не оплаты? (штрафы, взыскания или что там еще). Компания в Германии, я гражданин Украины.
Есть смысл вступать с ними (creditreform и TeamViewer ) в дискуссии с юристами или это ничего кроме затрат денег и времени не даст?

Ответы юристов (4)

    Кальницкий Георгий  Валериевич
    50%

    Дмитрий, добрый день!

    Забудьте за них. Все эти требования носят сугубо расчёт на психологический эффект, чтобы заставить вас заплатить.

    Если не заплатите, то ничего вам не будет, никто не будет вести против вас юридическое преследование, поскольку издержки в десятки раз перекроют возможный доход. Да и сама процедура признания и исполнения иностранных судебных решений (если по фантазировать, что такое будет) такая длительная и сложная, что она просто невыпоонима на практике.

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Якщо вказана компанія не надала вам договір у якому прописано всі умови , та порядок оплат ,форс-мажорні обставини та інші умови, не направила розрахунковий документ -фактуру про необхідність сплати завірений згідно правил до оформлення міжнародних документів ,не надіслала вам ці документи поштою з нотаріально завіреним перекладом.

    Натомість вдалася до погроз ,шантажу,вимагання та втручання в особисте життя ,то в Украіні - такі діі є крмінальним злочином,тому Вам необхідно звернутися до поліціі з заявою про погрози та вимагання додати докази листів з погрозами на папері завірені нотаріально переклад, зареєструвати до ЕРДР за процедурою ст. 214 КПК Украііни отримати витяг та очікувати виклику слідчого,та проведення перевірки з залученням кібер відділу поліцііі.

    Серед іншого, якщо це можливо додайте їх адресу у спам - папку та забудьте про них - це міжнародна юрисдикція та підсудність, навряд чи компанія буде витрачати свої гроші на забезпечення судового процесу у міжнародній площині.

    З повагою ,

    Костянтин Гончаренко

    Дьомін Максим  Вікторович

    Добрый вечер!

    Эта история близка к сотням и тысячам историй, когда коллекторские фирмы терроризируют людей звонками и письмами, не имея на это законных оснований. Поймите, что это банальный развод на деньги. Рекомендовал бы Вам написать официально письмо с требованием предоставить все документы, а до момента их получения просто прекратить всякое общение. Будьте здоровы)

    Крикун Сергій  Павлович
    50%

    Согласно Закона Украины "Про міжнародне приватне право" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2709-15), не перечисляя его неодкратные нормы, в случае спора подлежит применению законодательство Украины.

    Согласно Гражданского кодекса Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):

    "Стаття 638. Укладення договору

    1. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

    Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди..." -

    в этой части, с одной стороны, если программа после истечения срока перешла в бесплатный режим, что как представляется не было предусмотрено при заключении договора, т.е. является существенным условием, то в этой части договор считатеся незаключенным; с другой стороны, если прграмма перешла в бепслатный режим, то и оплаты, независимо от поользования этой программой, нет правовых оснований;

    "Стаття 901. Договір про надання послуг

    1. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

    2. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання." -

    в этой части "утром" услуга - "вечером" ее оплата, оплата после предоствления услуги - нет услуг, нет оплаты;

    "Стаття 652. Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин

    1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

    Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах." -

    в этой части требование оплаты бесплатного режима программы является существенной сменой обстоятельств, предоставляющим право на расторжение договора без какого-либо имущественного ущерба.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України