Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 17 января 2021, вопрос №36458

Могу ли я подать отзыв на иск

Недавно из реестра узнала, что я ответчик по делу, познакомилась с материалами, а там лежит конверт, якобы я не находилась по месту жительства и по этой причине почтальон не вручила мне письмо. Что делать?

Ответы юристов (5)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відповідно до частини першої статті 178 ЦПК України у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.Після одержання копій ухвали про відкриття провадження у справі і позовної заяви відповідач має право подати суду письмовий відзив на позов, в якому викласти свою позицію щодо заперечення проти позовних вимог із зазначенням доказів, що підтверджують його незгоду з позовними вимогами.

    Вимоги щодо змісту, форми та порядку подання відзиву на позов визначені в ст. 178 ЦПК України.

    Відзив подається в письмовій формі за підписом відповідача або його представника. Якщо відзив підписується представником, то до нього додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

    Відзив повинен містити:

    1) найменування (ім’я) позивача і номер справи;2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти, за наявності;3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем;4) обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується;5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права;6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання;7) заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті;8) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи.

    Додатки до відзиву

    До відзиву додаються:

    • докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;
    • документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;

    Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

    Строки надання відзиву

    Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.Як бути у випадках, коли відповідач не отримує вчасно ухвалу про відкриття провадження по різним причинам, або, отримавши її та не маючи правових знань - не має змоги написати відзив і починаючи пошук правової допомоги втрачає час на написання відзиву, що встановлений судом? В таких випадках строк на написання відзиву можна спробувати поновити. Особливо такі ситуації виникають часто при зверненні до центрів правової допомоги, коли відповідачу спочатку потрібно зібрати необхідні документи для отримання вторинної правової допомоги, а місцевому центру, відповідно до законодавства, необхідний час для перевірки таких документів, прийняття рішення про надання вторинної правової допомоги і призначення адвоката/працівника для надання такої вторинної правової допомоги, якому ще й потрібен час для складання відзиву. Отже, якщо у встановлений строк надати відзив із усіма доказами є неможливим, тоді обов’язково має бути подано клопотання із проханням продовжити встановлений судом строк для подання відзиву та із зазначенням причин неможливості вкластися у встановлені строки. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами

    Відповідь на відзив

    У відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.Відповідь на відзив підписується позивачем або його представником.До відповіді на відзив, відповідно до ст. 179 ЦПК України, застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п’ятою статті 178 ЦПК України.Відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

    Заперечення

    У запереченні відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.Заперечення підписується відповідачем або його представником.До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п’ятою статті 178 ЦПК України.Заперечення подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання заперечення, який дозволить іншим учасникам справи отримати заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Доброго дня! Вам необхідно подати заяву до суду про призупинення розляду справи в звязку з підготовкою відзиву на позов. Це перше, що треба швидко зробити. Надалі вирішуйте що робити. Звертайтесь. Щасти Вам.

    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 года назад

    Юрист, г. Львов, 5 лет опыта

    Доброго дня.

    В даному випадку, необхідно ознайомититися з матеріалами справи , подати клопотання про продовження строку для подачі відзиву. Надалі підготувати відзив на позовну заяву.

    У разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтесь через мій профіль.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Зразок заяви:

    До Рівненського районного

    суду Рівненської області

    Прізвище, ім’я, по-батькові

    (найменування )

    ___

    ___

    Адреса проживання

    (місцезнаходження)

    ___

    ___

    Індивідуальний ідентифікаційний номер (ідентифікаційний код суб’єкта господарської діяльності)

    ___

    ___

    Заява

    про зупинення провадження по справі

    У провадженні судді Рівненського районного суду Рівненської області ___ (вказати ПІБ судді)

    знаходиться справа № ___ (провадження по справі ___) за позовом ___

    (ПІБ або найменування позивача)

    до ___ про ___.

    (ПІБ або найменування відповідача) (суть позову)

    Розгляд справи призначено на ___.

    (дата, час)

    У зв’язку з тим, що ___ прошу

    (вказати причину)

    зупинити провадження по справі.

    Додаток: копія документу, що посвідчує особу.

    ___ ___ (дата) (підпис)

    Танача Юлія  Антонівна

    Добрый день, Ольга!

    Вам необходимо подготовить 2 документа - отзыв на иск и ходатайство о восстановлении срока на подачу отзыва ( с описанием ситуации, указанной в Вашем вопросе здесь - когда и откуда узнали о деле, исковое заявление Вам не вручалось).

    Чаще всего судьи удовлетворяют подобные ходатайства.

    Торопитесь подать документы.

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України