Задайте вопрос юристу

474 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 18 января 2021, вопрос №36486

Платежі за комунальні послуги в ОСББ

Доброго дня! Чи можна не платити за абон. плату та тепл.енергію, якщо в квартирі автономне опалення?

Ответы юристов (2)

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович месяц назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий день!

    1. Рахунки(які затверджені загальними зборами) на утримання будинку сплачувати потрібно.

    Лише на загальних зборах може бути затверджений розмір внеску і платежів співвласників.

    Якщо Ви вважаєте тарифи на комунальні послуги завищеними та необґрунтованими, тоді Вам необхідно письмово звернутися до голови ОСББ для отримання протоколів загальних зборів за період, який цікавить (період, за який тарифи не обґрунтовані).

    Наступний крок – оскарження протоколів, якими встановлені незаконні або завищені тарифи (внесок). Якщо загальні збори, на якому розмір внеску був затверджений, не проводилися або протоколи є сфальсифікованими, тоді це є підставою для позову до суду та для заяви до поліції (відповідно до ч. 1 ст. 191 і ч. 2 ст. 358 Кримінального кодексу України).

    2. Також Ви зобов'язані сплачувати за опалення місць загального користування.

    Якщо є додаткові питання звертайтесь до мене через мій профіль на сайті.

    0 / 0
    Руденко Дмитро Вадимович
    Руденко Дмитро Вадимович месяц назад

    Юрист, г. Днепр, 7 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    Абонентську плату ви сплачуєте на підставі рішення Загальних зборів. Не платити зазначену абонентську плату Ви можете, у разі відключення від системи централізованого опалення.

    Раджу Вам ознайомитися з Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 169 від 26.07.2019 року. Посилання додаю:

    https://ips.ligazakon.net/document/view/Re33953?an...

    З повагою, Дмитро Руденко.

    0 / -1

Похожие вопросы