Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 31 марта 2021, вопрос №40488

Проживание в доме бывшей женой

Здравствуйте, нужна ваша помощь такая проблема,дом покупал один, жена была в декрете, есть 2 детей, одному 17,и 14,в разводе 8 лет, сейчас бывшая жена замужем за другим, ребёнок у них, она предендует проживать в моем доме, так как она там прописана, как поступить?

Ответы юристов (1)

    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 года назад

    Юрист, г. Львов, 6 лет опыта

    Добрий вечір.

    В даному випадку необхідно звертатися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом.

    Якщо житло належить на праві приватної власності, то за членом сім’ї власника житла зберігається право на користування житлом протягом одного року.

    При цьому, право на користування житлом зберігається за особою протягом одного року/шести місяців залежно від належності майна. Понад встановлені строки речове право зберігається за особою лише якщо така особа відсутня в зареєстрованому житлі з поважних причин. Законодавство не містить вичерпного переліку причин відсутності особи у помешканні, однак норми Житлового кодексу містять певний перелік таких підстав, за наявності яких зберігається право користування житлом.

    До таких підстав слід віднести: перебування особи на службі у ЗСУ, лікування, перебування у відрядженні чи на роботі в іншій місцевості.

    Факт відсутності особи у зареєстрованому житлі має бути підтверджений актами житлово-експлуатаційних організацій (це можуть бути ОСББ) в яких члени комісій повинні засвідчити факт відсутності особи у помешканні. Таких актів має бути не менше 2-3, які складені через кожні два-три місяці.

    Головним фактом, який необхідно довести в даній категорії – це обрання особою іншого постійного місця проживання.

    Доказами, які будуть слугувати доведенням вищенаведеного факту виступає, наприклад, утворення сім’ї в іншому місці, переадресація кореспонденції, наявність в особи іншого житла на праві власності/оренди.

    У разі необхідності детальнішої консультації, то звертайтес через мій профіль.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA