Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 травня 2021, питання №42002

Право власності на спадщину

Доброго дня .
В мене помер батько 3 вересня 2020 року
Ми з ним не проживали більше 15 років .
Так як я єдина донька , подала заяву на спадщину .
Хоронила його сестра(він в неї також не проживав,але мешкав неподалік з якоюсь жінкою ) .Вона взяла з його земельного паю 25 000 тис.гривень (я про це незнала) і погрозами почала писати, як дізналась що я подала на спадщину ,що вона хоронила за свої кошти ,щоб я до Пасхи поставила йому пам'ятник ,а ні то мені будуть непереливки ....
Оригінал про смерть відмовляється дати для оформлення зем.паю.
Таке питання : чи можу я оформляти спадщину не за місцем приписки покійного. Я живу не близько .

Відповіді юристів (2)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Спадщина відкривається після смерті людини або оголошення її померлою. Місце відкриття спадщини – останнє місце проживання померлого. Якщо точне місце проживання спадкодавця невідоме, то спадщина відкривається за місцезнаходженням нерухомого майна або основної його частини.

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня!

    Спадкову справу потрібно відкривати за місцем відкриття спадщини - в тому районі, де помер батько.

    Якщо Вам не зручно їхати, Ви можете направляти листи із заявами до нотаріальної контори. Їх розглядають та вичняють відповідні дії. Або можете уповноважити якусь людину представляти Ваші інтереси за довіреністю.

    Не зовсім зрозуміло, навіщо Вам оригінал свідоцтва про смерть зараз, через 8 місяців після смерті батька, враховуючи, що Ви подали заяву до нотаріальної контори.

    Для оформлення земельного паю (саме паю, по сертифікату), потрібен оригінал сертифікату, для земельної ділянки - оригінал державного акту. Свідоцтво про смерть Ви, як донька, можете отримати в будь-якому відділі РАГС на території України.

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України