Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

25 мая 2021, вопрос №42814

Можно ли рассчитывать на условный срок?

Можно ши получить условный срок за нанесение тяжкиж телесных повреждений(сломанная челюсть)? Потерпевший спровоцировал сам, но хочет сбросить всю вину с себя.

Ответы юристов (2)

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович 2 года назад

    Юрист, г. Харьков, 13 лет опыта

    Можливо, але "зпровокував" не є достатньою підставою для того, щоб суд призначив покарання з випробуванням.

    Звільнення від відбування покарання з випробуванням полягає у звільненні засудженого від основного покарання за умови, що він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки. Звільнення від відбування покарання з випробуванням допускається тільки:

    1) при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк п'ять років чи менше;2) з урахуванням тяжкості злочину, особи винного та інших обставин справи.

    Цей вид звільнення від відбування покарання не може бути застосований, якщо:а) особі призначено основне покарання у виді штрафу, громадських робіт, арешту, тримання в дисциплінарному батальйоні для військовослужбовців, позбавлення волі на строк більше п'яти років;б) у суду з урахуванням обставин справи не виникло переконання в тому, що для виправлення особи немає необхідності в реальному виконанні покарання. Звільнення від відбування покарання з випробуванням щодо неповнолітнього може бути застосоване лише у разі засудження його до позбавлення волі на строк п'ять років чи менше (ч. 2 ст. 104 Кримінальний кодекс України).

    Крім тяжкості вчиненого злочину, про особу винного можуть свідчити її вік, стан здоров'я, поведінка до вчинення злочину в побуті, за місцем роботи чи навчання, визнання її учасником війни, наявність у неї нагород, наявність судимості, адміністративних стягнень тощо.

    До інших обставин, які враховуються судом при застосуванні звільнення від відбування покарання з випробуванням, належать: сімейне становище винного, наявність на його утриманні інших осіб, тяжкі захворювання членів сім'ї, громадянство і місце проживання винного тощо.

    Умовами, за яких випробування буде вважатися успішним є:1) невчинення засудженим нового злочину протягом визначеного, судом іспитового строку;2) виконання протягом цього ж строку покладених на нього обов'язків ;3) невчинення засудженим систематично правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.Дотримання зазначених умов свідчить про те, що засуджений довів своє виправлення.

    У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням суд покладає на засудженого такі обов’язки:

    1. періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
    2. повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

    На осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, суд може додатково покласти такі обов’язки:

    1. попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого;
    2. не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
    3. працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу);
    4. виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;
    5. пройти курс лікування від розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб;
    6. дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля.
    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Здравствуйте!"Можно ли получить условный срок за нанесение тяжких телесных повреждений(сломанная челюсть)? Потерпевший спровоцировал сам, но хочет сбросить всю вину с себя"?

    - Это зависит от обстоятельств дела, наличия смягчающих наказание обстоятельств и позиции потерпевшего.

    Нужна помощь, обращайтесь индивидуально.

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України