Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 20 июня 2021, вопрос №43897

Відшкодування допомоги 8000 при звільненні

Чи зообовязаний працівник ФОП, що працює понад рік і отримав за карантин 8000грн при подачі заяви на звільнення відпрацювати відповідний термін 2 місяці після видачі грошей , або повернути їх?

Ответы юристов (1)

    Лошаков Євген Миколайович

    Вітаю!Трудові відносини в України ґрунтуються "Кодексі законів про працю України" і не повинні йому суперечити.

    1. Відповідно до ст. 38 КЗОТ працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Вимога про відпрацювання терміну 2 місяці є незаконною.

    2. Одноразова матеріальна допомога у розмірі 8000 грн була Вам надана ДЕРЖАВОЮ, у зв'язку з обмежувальними протиепідемічними заходами, запровадженими з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

    Тому відсутні підстави для повернення вказаної грошової допомоги роботодавцю.

    У разі необхідності більш детальної консультації - звертайтесь!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України