Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 24 июня 2021, вопрос №44056

Как получить решение суда на вывоз ребенка из Украины?

Как получить решение суда на вывоз ребенка из Украины до 16 лет одним из родителей? Какие документы для этого необходимы и сколько этот процесс займёт времени.

Ответы юристов (7)

    Юсько Іван Михайлович
    Общаться в чате Юсько Іван Михайлович 2 года назад

    Юрист, г. Ровно, 7 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Тетяна!

    Якщо Ви хочете відвезти дитину на оздоровлення чи відпочинок за кордон необхідно подати до суду за місцем реєстрації батька позовну заяву про надання дозволу на виїзд дитини за кордон. В заяві варто вказати конкретну країну та строк перебування.

    До заяви додаються: ваші документи, документи дитини, рішення або свідоцтво про розірвання шлюбу, докази звернення до батька з проханнями надати дозвіл, докази необхідності виїзду дитини за кордон (змагання, лікування).

    Також, можна визначити місце проживання дитини через суд з Вами, тоді на 1 місяць Ви зможете виїжджати з дитиною в будь-яку країну.

    Якщо батько не платить аліменти більше 4 місяців, можна взяти довідку про заборгованість і виїхати на підставі довідки.

    Якщо Ви хочете вивести дитину на ПМЖ, варто також подати позов з вищезазначеними документами, але тут також необхідні реальні докази чому дитині потрібно ПМЖ (навчання наприклад, або якщо дитина народилась за кордоном долучити документи відповідні).

    Цей процес не буде швидким, залежить від навантаженості судді, заперечень батька, може зайняти часу від декількох місяців до декількох років.

    • А если я живу в Донецке, мы с мужем не в разводе и он проживает на территории РФ.

    Глебова Екатерина Юрьевна
    Общаться в чате Глебова Екатерина Юрьевна 2 года назад

    Юрист, г. Киев, 14 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Поддержу коллегу, подправлю только по месту суда. Вы продаете в суд по своему месту проживания, а не по месту регистрации отца ребенка. Ещё можно через опекунский совет получить такое разрешение. Для этого пишете заявление на установление факта проживания ребенка с Вами. Будет нужна помощь - обращайтесь.

    • Костромина Виктория
      Общаться в чате Костромина Виктория 2 года назад

      Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      каким пунктом это предусмотрено подача иска по месту регистрации истца ?

      Стаття 28. Підсудність справ за вибором позивача

      1. Позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

      {Частина перша статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}

      2. Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

      3. Позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.

      {Частина третя статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020}

      4. Позови, пов’язані з відшкодуванням шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

      5. Позови про захист прав споживачів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

      6. Позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред’являтися також за місцем заподіяння шкоди.

      7. Позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред’являтися також за їх місцезнаходженням.

      {Частина сьома статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020}

      8. Позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред’являтися також за місцем виконання цих договорів.

      9. Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

      10. Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

      11. Позови про відшкодування шкоди, заподіяної зіткненням суден, а також про стягнення сум винагороди за рятування на морі, можуть пред’являтися також за місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна.

      12. Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред’являтися також за місцем його виконання.

      13. Позови Міністерства юстиції України на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, в інтересах і за довіреністю позивача, який не має в Україні зареєстрованого місця проживання чи перебування, можуть також пред’являтися за місцезнаходженням міністерства або його територіальних органів.

      14. Позови про відшкодування збитків, спричинених заходами забезпечення позову, можуть пред’являтися також за місцем застосування заходів забезпечення позову (до суду, який застосував відповідні заходи).

      15. Позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред’являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.

      16. Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.

      17. Позови про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру можуть пред’являтися також за місцем проживання чи перебування позивача.

    Костромина Виктория
    Общаться в чате Костромина Виктория 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вам нужно обратиться с иском в суд по месту регистрации ответчика - на подконтрольной территории .

    сколько по времени займет суд - зависит от загруженности суда и процессуальных моментов

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина

    • спасибо вам

    Глебова Екатерина Юрьевна
    Общаться в чате Глебова Екатерина Юрьевна 2 года назад

    Юрист, г. Киев, 14 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Пункт 10 в присланном Вами перечне. Если в свидетельстве о рождении указано, что муж - гражданин РФ, то можно без разрешения.

    Я бы все же перед судом воспользовалась вот этим вариантом, в случае отказа будет письменное подтверждение попыток решения вопроса в досудебном порядке:

    рішення/розпорядження органу опіки та піклування або його копії (засвідченої нотаріусом чи органом, який видав), у якому підтверджено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною, за формою визначеною ПКМУ від 24.09.2008 № 866 (додаток № 14).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України