Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 25 сентября 2019, вопрос №4538

Правильно ли сделан "виконавчий напис", если закон предусматривает что он выдается по месту прописки?

Частным нотариусом, фамилия приведена ниже, был выдан "виконавчий напис"частный нотариус в Киеве, "боржник" в другом городе! Нотариус даже не изучил договор "Позичальника" с "Кредитором", где указано что все спорные вопросы решаются переговорами или в суде, и нет упоминания о нотариусе!
Жупинский Николай Ардреевич, может как адвокат Вы сильны, но на Вашем месте я все таки не советовал посетителям сайта обращаться к аферистке и человеку который нарушает законы Украины, в частности закон о "Нотариате"! Я имею ввиду Частного нотариуса Броварского района Газматову Алину Николаевну! Рекламируйте других достойных специалистов! заранее благодарен!

Ответы юристов (4)

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 5 лет назад

    Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта

    Виконавчий напис вчинюється нотаріусом незалежно від місця виконання вимоги, місцезнаходження боржника або стягувача.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Я никаким образом не рекламирую этого нотариуса, я просто дал именно Вам ее контакты (нашел в интернете), так как именно она сделала исполнительную надпись.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Вы, вместо того, чтобы следовать полученным советам адвокатов (юристов) и предпринять действия по обжалованию действия или исполнителя, или нотариуса, а для этого необходимо видеть эту исполнительную надпись, выражаете свои необоснованные претензии.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    ПОРЯДОКвчинення нотаріальних дій нотаріусами України

    Глава 16. Вчинення виконавчих написів

    1. Стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом

    1.1. Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів.

    1.2. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України.

    1.3. Нотаріуси відмовляють у вчиненні виконавчого напису у випадках, коли витребовується майно, звернення стягнення на яке забороняється законодавством України або здійснюється виключно на підставі рішення суду.

    1.4. Виконавчий напис вчинюється нотаріусом незалежно від місця виконання вимоги, місцезнаходження боржника або стягувача.

    2. Звернення до нотаріуса за вчиненням виконавчого напису

    2.1. Для вчинення виконавчого напису стягувачем або його уповноваженим представником нотаріусу подається заява, у якій, зокрема, мають бути зазначені:

    відомості про найменування і місце проживання або місцезнаходження стягувача та боржника;

    дата і місце народження боржника - фізичної особи, місце його роботи;

    номери рахунків у банках, кредитних установах, код за ЄДРПОУ для юридичної особи;

    строк, за який має провадитися стягнення;

    інформація щодо суми, яка підлягає стягненню, або предметів, що підлягатимуть витребуванню, включаючи пеню, штрафи, проценти тощо.

    Заява може містити також іншу інформацію, необхідну для вчинення виконавчого напису.

    2.2. У разі якщо нотаріусу необхідно отримати іншу інформацію чи документи, які мають відношення до вчинення виконавчого напису, нотаріус вправі витребувати їх у стягувача.

    2.3. Вчинення виконавчого напису в разі порушення основного зобов’язання та (або) умов іпотечного договору здійснюється нотаріусом після спливу тридцяти днів з моменту надісланих іпотекодержателем повідомлень - письмової вимоги про усунення порушень іпотекодавцю та боржнику, якщо він є відмінним від іпотекодавця.

    Повідомлення вважається надісланим, якщо є відмітка іпотекодавця на письмовому повідомленні про його отримання або відмітка поштового відділення зв’язку про відправлення повідомлення на вказану в іпотечному договорі адресу.

    2.4. Вчинення виконавчого напису за заявою одного з іпотекодержателів здійснюється нотаріусом після спливу десяти днів з дня одержання іншими іпотекодержателями письмового повідомлення про звернення стягнення на предмет іпотеки.

    2.5. У разі отримання письмової заяви від попереднього іпотекодержателя, який має вищий пріоритет, про припинення звернення стягнення на предмет іпотеки виконавчий напис нотаріусом не вчинюється.

    3. Умови вчинення виконавчого напису

    3.1. Нотаріус вчиняє виконавчі написи:

    якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем;

    за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року.

    3.2. Безспірність заборгованості підтверджують документи, передбачені Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1172.

    3.3. Якщо для вимоги, за якою вчиняється виконавчий напис, законом установлено інший строк давності, виконавчий напис вчиняється у межах цього строку.

    3.4. Строки, протягом яких може бути вчинено виконавчий напис, обчислюються з дня, коли у стягувача виникло право примусового стягнення боргу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України