Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 25 сентября 2019, вопрос №4560 100₴

Вручили повестку на медкомисию

Здравствуйте, такой вопрос, вручили повестку на медкомисию, прямо под дверью, пришлось подписать
угрожали что если не явлюсь будут с милицией приходить
служить не хочу, что будет если я не явлюсь по этой повестке в военкомат?
какая ответственность

Ответы юристов (14)

    Костромина Виктория

    Якщо призовник (військовозобов’язаний) особисто підписав повістку — це найбільш бажаний варіант для військкомату. Такий спосіб повідомлення дозволяє накласти стягнення, якщо громадянин згодом не з’явився до РВК в призначений день і час. Покарання за неявку буває в формі адміністративного штрафу або кримінальної відповідальності (зазвичай дають умовно, але трапляються винятки). Конкретний вид покарання для ухилянта залежить від наступних факторів: вік призовника і тип призову; докази наміру уникнути армії; мета, з якою викликають у військкомат (зазначена в повістці). Це основні обставини, які використовуються для розмежування кримінальної та адміністративної відповідальності призовників і військовозобов’язаних. Важливим фактором є і тривалість ухилення, а також наявність або відсутність поважних причин, що призвели до неможливість прибуття за викликом до військового комісаріату.

    Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, що передбачений ст. 335 Кримінального кодексу України та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    добрий вечір!

    За ігнорування повістки, неявку у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

    Якщо призовник не з’явився до військового комісаріату без поважних причин, його очікує штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

    Кримінальним Кодексом України встановлено і кримінальну відповідальність, а саме у ст. 355 КК України, в якій йдеться:

    “Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу – карається обмеженням волі на строк до трьох років”.

    Призовник нестиме кримінальну відповідальність якщо:

    • не з’явився у військкомат вже після того, як його на медкомісії визнали придатним до служби в армії.
    • особисто підписав повістку, однак без поважних причин не з’явився до військового комісаріату.
    • Також зверніть увагу на те, можливо у вач є захворювання, та ви є непридатними до служби... це вирішується на влк.
    • Якщо надана мною консультація допомогла Вам, прошу обрати її як "найкраща відповідь".
    • Буду Вам вдячний!
    Промський Євгеній Сергійович

    Стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу

    Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    1 неоподаткований мінімум - 17 гривень.

    Призовника (військовозобов'язаного) також можуть покарати за ухилення від призову в армію, використовуючи ст. 335 Кримінального кодексу, яка передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

    Для відкриття кримінальної справи на призовника по 335-й КК необхідні такі обставини ухилення від призову:

    Зібрані слідчим або прокурором факти ухилення від призову на строкову військову службу. Наприклад, висновок медкомісії військкомату про симуляції хвороби, заподіяння самокаліцтва, фальсифікація документів надаються в РВК, дача хабара співробітникам військкомату та ін.

    Відсутність поважних причин неявки до військкомату за повісткою. Наприклад, раптове захворювання, отримання травми, смерть близької людини, стихійне лихо, які підтверджуються документально.

    Обставини кримінальної справи вказують, що призовник мав умисел здійснюючи протиправні дії.

    Громадянин України визнаний призовної комісією придатним до військової служби і отримав повістку з військкомату для направлення до військової частини.

    З повагою,Євгеній Промський

    Денис Клиент 4 года назад

    в повестке написано підлягає призову и пропоную вам з,явитись мне 26 в военкомате не был с 17если я не явлюсь это будет административная ответственность?

    • Промський Євгеній Сергійович

      В начале да, но административная ответственность может плавно перетечь в уголовную. В Вашем случае скорее всего будет административная ответственность, так как Вы подделки документов, самоповреждения и прочего не совершали.

      • Денис Клиент 4 года назад

        а когда в военкомате мне потом скажут мол ты же подписал повестку на медкомисию и не явился, а причин уважительных не будет что тогда то мне говорить?) (последний вопрос)

        • Промський Євгеній Сергійович
          100%

          Включайте фантазию, советую Вам не играть с военкоматом, уголовная ответственность вполне реальна, так как Вы подписали повестку. Никто точно сказать и поручится, какая ответственность может быть применена - административная или уголовная - не может. Советую Вам изучить основания для отсрочки от срочной службы и для освобождения от призыва на срочную воинскую службу.

    Костромина Виктория

    изначально - да - это будет административная ответственность

    Промський Євгеній Сергійович

    Какая у Вас повестка? Вас пригласили на медкомиссию или уже вызвали для призыва в ВСУ?

    • Денис Клиент 4 года назад

      в повестке просто написано ви підлягаете призову на строкову військову службу пропоную вам прибути до дільниці за адресою, при себе иметь паспорт инн и так далее это все тот кто дал повестку сказал на медкомисию я не был в военкомате уже много лет думаю в любом случае должен проходить медкомисию

    Промський Євгеній Сергійович

    Формулировка в повестке плохая, так как Вам в повестке сообщается, что Вы подлежите призыву, то есть в таком случае Вы точно понимаете, что уклоняетесь от призыва.

    • Денис Клиент 4 года назад

      хочу подметить что штраф меня не пугает совсем уголовная ответственность пугает вот и хотел выяснить

    Токмач Галина Николаевна

    Здравствуйте. За неявку в военкомат предусмотрена административная и уголовная ответственность в виде штрафа. За уклонение от службы - уже ограничение свободы до 3-х лет. Если необходима более полная консультация, пишите.

    Клострейх Олена Володимирівна

    Доброго дня!Є один цікавий вихід.

    Основним мотивом можуть бути релігійні переконання особи, який мобілізується і членів його сім'ї (довідка від релігійної громади про віросповідання і неможливість воювати з релігійних мотивів обов'язкова). Також особливості психіки і здоров'я.Судом можуть бути досліджені особисті обставини у людини слабка психіка і він не може вбивати іншу людину, що може призвести в майбутньому до дуже великих негативних наслідків для здоров'я того, хто підлягає мобілізації). Може бути додано особисту письмову заяву як у військкомат, так і в суд про неможливість вбивати іншу людину. ЗАЯВАЯ, громадянин України (П.І.Б.) __________________________________________"___" _________ ______ Року за релігійним і загальнолюдських переконань заявляю, що не можу виконувати військову обов'язок "Через релігійні та морально-психологічні переконання в тому, що не можна вбивати або наносити каліцтва іншій людині. Що мій психологічний стан і стан здоров'я може істотно і безповоротно постраждати від того, що у мене в руках зброю і я можу бути причетний до смерті або каліцтва іншої людини, до знищення майна людей, до їх психологічним травмам відповідно до Конституції України та "Загальною декларацією прав людини" ООН."___" ____________ _______ Року _________ ______________ (ПІБ) (Підпис)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України