Начните консультацию с юристом онлайн
Ситуація:
Ігор, 25 років
Був прописаний за адресою Київ, Янгеля 20 в 2013 році (гуртожиток університету)
Поставлений на облік в Соломянському воєнкоматі в 2013 році(вірогідно досі там але точно не знаю)
Закінчив університет в 2017 році і в результаті помилки не був виписаний с гуртожитку
оформив ID-пасспорт у 2021 році, при оформленні дізнався що мене зняли з місця реєстрації 6 місяців назад (в кінці 2020 року)
Ціль:
-прописатися, в ідеалі у львівській області і отримати виписку по місцю прописки
-закінчити процесс максимально швидко
-не загриміти в армію по ходу процесу отримання прописки
Хочу отримати послідовність дій і поради для досягнення цілі законним або "майже законним" способом.
Перелік законів які регулюють процес не цікавить взагалі, потрібні конкретні рекомендації.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ігоре!
Справа в тому, шо зміна місця реєстрації зараз безумовно тягне за собою отримання відмітки з військомату!
Якщо ви хочете прописатися в Львівській області, то аби ЦНАП зміг змінити місце вашої реєстрації або зареєструвати Вас, їм потрібна відмітка з військомату!
Для цього потрібно буде ставати на обіду у військомату за адресою нової прописки, і як ви розумієте, в силу Вашого віку, будуть питання щодо проходження вами строкової служби!
Єдиний варіант піти змінювати місце прописки зараз, у період, коли відсутній пр зла на службу, однак скоріше за все вам видадуть повістку на осінь.
Тоді вже потрібно або приходити, або надавати до військомату причину (поважну) для не прибуття на виклик, інакше можна потрапити під статтю!
Загалом зараз найоптимальніший варіант, крім того раджу звернути увагу на підстави для відстрочки, передбачені статтею 17 закону України «про військовий обов’язок і військову службу»!
У випадку наявності запитань, можу проконсультувати
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо вашого питання дійсно зважаючи на вікову групу питань з військкоматом не уникнути, для максимального спрощення процесу вмикайте лояльність на всіх етапах механізм ваших дій наступний
З 4 квітня 2016 року повноваження з реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання від Державної міграційної служби перейшли до органів місцевого самоврядування і Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Перелік відповідних органів реєстрації наведено на сайті ДМС. У сільській місцевості функції з оформлення прописки / виписки виконують виконавчі органи сільських або селищних рад. У разі, якщо такі органи не створені, обов’язок по реєстрації громадян покладено на сільського голову.
Відповідно до законодавства, людині, що знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається місяць (30 календарних днів) на те, щоб зареєструватися за новою адресою. Раніше цей термін становив всього 10 днів. Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання / перебування. При цьому повинні бути виконані всі умови зняття з реєстрації (див. нижче в статті).
При подачі документів на прописку / виписку з квартири через центр надання адміністративних послуг, представника соцслужб, ЖЕКу, ОСББ або керуючого багатоквартирного будинку, датою реєстрації місця проживання / перебування є день отримання органом реєстрації відповідних документів. Таким чином, терміни оформлення прописки відрізняються від встановлених законом, але як правило не перевищують 30 днів.
Власникам паспортів у вигляді ID-карт інформація про місце проживання вноситься на електронний чіп, вмонтований в документ. Заміна ID-паспортів у зв’язку зі зміною прописки не проводиться. У паспорт старого зразку (книжечки) відомості про виписку і прописку проставляються у вигляді штампа.
Зверніть увагу, що прописка і виписка можуть бути скасовані за рішенням органу реєстрації. Підставами для винесення такого рішення є умисне приховування заявником даних про свою реєстрацію за старою адресою спільно з малолітніми дітьми.
Реєстрація місця проживання дорослих і дітей старше 14 років
Порядок реєстрації місця проживання в Україні передбачає особисте звернення до органу реєстрації або ЦНАП. Оскільки дитина, яка досягла 14 років, може самостійно обирати собі місце проживання, при подачі документів на прописку її присутність обов’язкова.
При виникненні обставин, що перешкоджають самостійному зверненню до органів реєстрації для оформлення прописки, реєстрація за місцем проживання може бути проведена за зверненням законного представника (батьки, опікуни) або представника за дорученням.
Згідно пункту 18 «Правил реєстрації місця проживання» для отримання прописки необхідно подати наступний пакет документів:
заяву про реєстрацію місця проживання
квитанцію про сплату адміністративного збору
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку)
заяву про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення прописки одночасно з випискою за попередньою адресою)
документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення на постійне проживання; дозвіл на проживання, посвідчення біженця і т.п.)
документи, що підтверджують право особи на проживання в квартирі, будинку. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька — за згодою всіх власників)
При реєстрації за згодою власника потрібна його присутність при подачі заяви. Також він повинен мати при собі документи, що засвідчують особу і право власності на житло, в яке здійснюється прописка.
Законом забороняється вимагати для реєстрації місця проживання інші документи.
Успіхів
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
1. Согласно ст. 6 Закона Украины «О свободе передвижения и свободном выборе места проживания» каждый гражданин Украины, а также иностранец или лицо без гражданства, постоянно либо временно проживающие в Украине, обязаны зарегистрировать свое место жительства. С момента принятия постановления Кабмина №207 «Про затвердження правил реєстрації місця проживання та порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» в Украине действуют новые правила прописки и выписки.
Согласно пункту 18 «Правил регистрации места проживания» для выписки и прописки необходимо подать следующий пакет документов:
При регистрации с разрешения собственника нужно его присутствие при подаче заявления. Также владелец дома или квартиры должен иметь при себе документы, удостоверяющие личность и право собственности на жилье, в которое осуществляется прописка.
Законом запрещается требовать для регистрации места жительства другие документы.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 7 грудня 2016 р. № 921 Київ
Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних
58. Органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб:
здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання (додаток 15);
Додаток 1 до Порядку
ПРАВИЛАвійськового обліку призовників і військовозобов’язаних
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;
3. Призовники і військовозобов’язані за порушення встановлених пунктами 1 і 2 цього додатка, а також за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, умисне псування військово-облікових документів чи втрату їх з необережності, неявку за викликом до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) без поважних причин, за несвоєчасне повідомлення обліковому органу, де перебувають на військовому обліку, даних про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я (після тривалого лікування хвороби та (або) хвороби, яка спричинила часткову (повну) втрату працездатності), адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади притягуються до адміністративної відповідальності у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення.
5. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, призову за мобілізацією, військового обліку або спеціальних (перевірочних) зборів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Додаток 15 до Порядку
ВИМОГИщодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних
1. Проведення перевірки наявності таких військово-облікових документів: посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), військового квитка або тимчасового посвідчення (для військовозобов’язаних).
2. Проведення перевірки наявності відміток відповідного районного (міського) військового комісаріату про взяття (зняття) призовника або військовозобов’язаного на військовий облік за новим місцем проживання чи перебування. У разі відсутності такої відмітки призовник або військовозобов’язаний направляється до відповідного районного (міського) військового комісаріату для взяття його на військовий облік або зняття з військового обліку.
3. Дані про призовників і військовозобов’язаних, які зареєстрували своє місце проживання, зазначаються у повідомленні про місце перебування призовників і військовозобов’язаних від органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб.
Военнообязанный должен уведомлять военный комиссариат о смене адреса проживания (пребывания) - это закреплено статьей 38 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу". Установленный законом срок ограничен 7 днями. Наказание за несообщение в военкомат об изменении места жительства наступает по ст. 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях.
Отсутствие прописки у призывника или военнообязанного приводит к большим проблемам и нарушению порядка воинского учета. Согласно части 3 статьи 33 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе», учет призывников и военнообязанных граждан ведут военкоматы по адресу их проживания, который подтверждается пропиской. Несвоевременная регистрация по месту жительства и отсутствие штампа о прописке может повлечь обвинение в уклонении от воинского учета (из-за не постановки на него в военкомате) и привлечение к уголовной ответственности по ст. 337 УК.
Ниже порядок снятия с учета в военкомате.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 100)
ПОЛОЖЕННЯпро підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом
37. Для зняття з військового обліку призовник зобов’язаний особисто з’явитися до районного (міського) військового комісаріату і подати письмову заяву, в якій зазначити причину зняття з військового обліку та точну адресу нового місця проживання, і в разі потреби подати копії відповідних документів, крім випадків взяття на військовий облік та зняття з нього, одночасно з реєстрацією/зняттям з реєстрації місця проживання в електронній формі.
Дозвіл на зняття призовників з військового обліку дається військовим комісаром районного (міського) військового комісаріату або особою, яка його заміщає. На поданій призовником заяві обов’язково зазначається, з якої причини і на підставі яких документів видано дозвіл на зняття його з військового обліку.
Зняттю з військового обліку призовників у районних (міських) військових комісаріатах або виключенню з військового обліку підлягають особи на підставах, визначених частинами п’ятою та шостою статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Согласно части 9 статьи 15 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе», изменение места (района) воинского учета призывников после объявления призыва не допускается, за исключением таких случаев:
Для выписки призывника и снятия с воинского учета в военкомате во время проведения очередного призыва необходимо обязательно предоставить документы, подтверждающие наличие одного из вышеуказанных законных оснований для изменения места учета.
В настоящее время идет призыв и Вы должны подтвердить документально факт переезда в другую местность.
2. На законодательном уровне прописаны права и обязанности гражданина Украины перед военным комиссариатом. Каждый гражданин обязан защищать целостность страны, при этом военнообязанность включает в себя:
Из последнего пункта напрашивается вывод, что если не встать на учет в военкомате, то это будет нарушением закона «О воинской обязанности и военной службе».
Согласно ст. 38 ЗУ «О воинской обязанности и военной службе» при смене места жительства военнообязанный должен уведомить военный комиссариат о переезде и стать на учет. На данное действие законом выделяется 7 дней, в противном случае грозит ответственность за непостановку.
Если гражданин не стал на учет в военкомат (соответственно не получил приписное) либо снялся с предыдущего военного комиссариата при переезде, но не стал на учет по новому месту регистрации, могут возникнуть следующие проблемы:
3. Снятие/постановка на учет в военкомате не влечет за собой обязательство прохождения комисии.
Разделом 3 абз. 3 п.3.2. Приказа Министерства обороны Украины «Об утверждении Положения о военно-врачебной экспертизе в Вооруженных Силах Украины» предусмотрено, что повторный медицинский осмотр военнообязанных, находящихся в запасе 1 и 2 разрядов, ранее признанных годными к военной службе или негодными к военной службе в мирное время по состоянию здоровья, а также военнообязанных плавсостава ВМС Украины проводится один раз в 5 лет ВВК военных комиссариатов, а лётного состава - ЛЛК военных комиссариатов.
Таким образом, если Вы относитесь к категории военнобязанных запаса 1 и 2 разряда, военнобязанным плавсостава ВМС Украины, вы обязаны проходит медкомиссию один раз в 5 лет.
Вместе с тем, обязанность прохождения медкомиссии возникает ТОЛЬКО с момента вручения повестки. Иначе, Вы не обязаны проходить медкомиссию и не будете нести административную ответственность.
Но есть особенность.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. № 352 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 100)
ПОЛОЖЕННЯпро підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом
24. Медичний огляд громадян, які приписуються до призовних дільниць, та визначення придатності їх до військової служби за станом здоров’я здійснюються відповідно до Порядку, який затверджується Міноборони за погодженням з МОЗ.
Громадяни, які приписуються до призовних дільниць, проходять рентгенівське обстеження органів грудної порожнини, лабораторне та в разі потреби інші види медичного обстеження.
Після закінчення медичного огляду кожний лікар вносить до облікової картки призовника та інших документів, передбачених Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим Міноборони, дані про встановлений діагноз, висновок про придатність до військової служби, про обмеження призначення за видами (родами військ) Збройних Сил та іншими військовими формуваннями, дату проходження медичного огляду і засвідчує своїм підписом та скріплює особистою печаткою. Дані про медичний огляд та встановлений діагноз вносяться також у вкладний листок до медичної карти амбулаторного хворого.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Добрий день!
Відповідь на дане питання знаходимо в статті 17 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», зокрема, відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:
1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;
2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати;
3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;
4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв’язку з її смертю або за рішенням суду;
) двох і більше дітей;
6) дитину з інвалідністю;
7) дружину з інвалідністю;
8) вагітну дружину.
Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров’я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.
Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:
-у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
-у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
-у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;
-у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
-в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.
Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.
Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв’язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.
У разі переведення призовників, які навчаються у закладах вищої чи фахової передвищої освіти з денною формою навчання, для навчання в інший заклад вищої чи фахової передвищої освіти із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.
Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:
-педагогічним працівникам, які здобули вищу освіту, основним місцем роботи яких є заклади загальної середньої освіти, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за спеціальністю;
-медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;
-священнослужителям, які закінчили заклади вищої або середньої духовної освіти і займають посаду в релігійних організаціях, що діють на основі статуту (положення), зареєстрованого у встановленому порядку, – на час виконання обов’язків священнослужителя;
-сільським, селищним, міським головам – на строк виконання ними цих повноважень;
-особам, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук)/доктора мистецтв або доктора наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей за галузями знань (науки)/мистецтв, за якими присуджено науковий/освітньо-творчий ступінь, – на весь період їх роботи за цією спеціальністю;
-резервістам – на весь період служби у військовому резерві;
-поліцейським та особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту – на весь період їх служби.
Право на одержання призовниками відстрочки від призову повинно бути підтверджено відповідними документами, які подаються призовниками до військового комісаріату (наприклад, за сімейними обставинами – у зв’язку з вагітністю дружини до народження дитини – на підставі письмової заяви призовника і медичних документів за підписом головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, скріпленого печаткою).
Рішення районних призовних комісій про надання відстрочки від призову за сімейними обставинами, за станом здоров’я, для продовження навчання та в інших випадках приймаються на підставі документів, поданих на момент призову, заносяться до протоколів засідань районної призовної комісії та облікових карток призовників із зазначенням терміну, до якого надано відстрочку, а також підстав для її надання (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом»).
Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
Я Вам навів перелік підстав, які дають право на відстрочку від строкової військової служби.
Яка у Вас ситуація, з Вашого запитання не зрозуміло.
Якщо Ви будете звертатись до військомату для отримання прописки, то Вам не уникнути отримання повістки на проходження медкомісії. Зараз призову немає, тому зараз Вас не призовуть.
Якщо Ви зареєструєтесь за новим місцем проживання, а потім проігноруєте цю повістку, то Вам не уникнути відповідальності.
Єдиний вихід буде для Вас, якщо немає підстав для відстрочки, виїхати за кордон на період призову.
Так треба вчиняти (на період призову) до досягнення Вами 27 років.
Перепрошую, що подальша відповідь на російській мові.
В части 1 статьи 36 Закона «О воинской обязанности и военной службе» указано, что учет украинцев со статусом военнообязанный или призывник, которые временно проживают за границей, осуществляется украинскими дипломатическими и консульскими представительствами.
36 статья предусматривает следующее:
Снятие с воинского учета военнообязанных лиц, которые выехали за пределы Украины на срок более 3 месяца, прописано в пункте 2 части 5 статьи 37 Закона “О воинской обязанности и военной службе”:
Снятие с воинского учета призывников и военнообязанных в военкоматах подлежат следующие категории граждан:
В подавляющем большинстве случаев, призывники и военнообязанные при обращении в военкомат получают категорический отказ в снятии с учета. Основная и очевидная причина отказа — воинский учет граждан Украины за рубежом дипломатическими и консульскими работниками практически не ведется.
Хорошим вариантом будет направление письмом с уведомлением о вручении обращения в военкомат . В документе нужно поставить вопрос военкому о возможности снятия с учета по причине выезда из Украины и проживания за рубежом более 3-х месяцев.
К обращению нужно приложить копии переведенных документов, которые подтверждают факт проживания за границей. Перечень указанных документов не регламентирован, поэтому в каждой ситуации он определяется индивидуально.
Например, при трудоустройстве за границей прилагается контракт с работодателем, разрешение на работу, договор об аренде жилья.
Обращение пишется на имя военкома РВК с изложением всех обстоятельств.
Іншого шляху, щоб убезпечити себе принаймі від кримінальної відповідальності, я не уявляю. Або не прописуватись до 27 років - потім буде найбільше адміністративна відповідальність, якщо Ви не будете офіційно отримувати повістки.
Адвокат, г. Киев, 27 лет опыта
Доброго дня! На Ваше питання: 1) Якщо вам є куди прописуватись (реєструватись) у Львівські області-для цього потрібна згода власника житла, або мати у власності житло.
Для початку необхідно знятись з військового обліку у Соломянському районі, для чого особисто прибути до Р(М)ВК подати заяву на ім’я військового комісара Р(М)ВК про зняття їх з військового обліку, паспорти громадян України, військові квитки або тимчасові посвідчення військовозобов’язаних,на військовий облік - звернутись до відповідного війскогового комісаріату.
Після зняття з обліку, маєте 7 днів (на цей строк ніхто не звертає уваги, але затягувати не рекомендую) для обліку за новим місцем реєстрації.
Після обліку в військоматі, подаєте докумети до відповідного ЦНАПу в присутності власника житла, вас без проблем зареєструють.
2) ніхто так швидко вас до армії не призове, оскільки для призову необхідно пройти медичну комісію, отримати (особисто) повістку за місцем реєстрації.
Будуть питання звертайтесь, контакти в профілі. Щасти Вам!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
По-перше. я дотримуюсь свого правила: спочатку наводжу нормативний акт. що регулює необхідні відносини; по-друге, відповідний акт вказує на необхідні рекомендації для досягнення мети автора питання; по-третє, якщо не вимагається, відмовляється в юридичному обгрунтуванні, то нема різниці звернення до юридичного сайту, чи до бабусь коло під'хзду; по-четверте, мене також не цікавлять "майже законні" способи; по-п'яте, рекомендація в даному випадку буде коротка.
"ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних
(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
",,, 58. Органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб:
здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання (додаток 15);..." -
тобто, спочатку військовий облік, потім реєстрація місця проживання. Стосовно "не загриміти" - призовна компанія на даний час не проводиться; проводиться в періоди: "квітень-червень", "жовтень-грудень".
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Ігор!
Послідовність дій для реєстрації місця проживання у м.Львові законним шляхом:
1) Необхідно у Центрі надання адміністративних послуг, отримати довідку Центру надання адміністративних послуг про те, що Вы зняті з реєстрації місця проживання у гуртожитку.
2) Треба зараз, поки не почався призов:
(з жовтня по грудня 2021 року включно, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році»: https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpis...)
звернутися до Сотом'янського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військкомату), з заявою, приписним, паспортом, довідкою Центру надання адміністративних послуг про те, що Вы зняті з реєстрації місця проживання у гуртожитку, для вирішення питання про зняття з військового обліку.
Вас зобов’язані зняти з військового обліку, без медкомісії, поставити у приписному відмітку про зняття з військового обліку.
3) Протягом 7 днів, треба звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки у м. Львів (нова назва військкомату), де стати на військовий облік за новим місцем реєстрації у м. Львові, з заявою, приписним з відміткою про зняття з військового обліку, паспортом, РНОКПП, довідкою Центру надання адміністративних послуг про те, що Вы зняті з реєстрації місця проживання у гуртожитку.
Результат - отримання приписного з відміткою про постановку на військовий облік.
4) Після постановки на військовиц облік, Вам треба звернутися до Центру надання адміністративних послуг у м. Львові, де подати заяву про реєстрацію місця проживання, надати паспорт, приписне з відміткою про постановку на військовий облік, РНОКПП, довідку Центру надання адміністративних послуг про те, що Вы зняті з реєстрації місця проживання у гуртожитку, копії документів про право власності на житло у м. Львові, заява посвідчена нотаріально від власників житла, що вони не заперечують щодо Вашої реєстрації (якщо Ви не власник, або не співвласник), після чого Ваше місця проживання у м.Львові, буде зареєстровано.
Всього доброго, успіхів Вам!
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ігор.
Послідовність дій:
1. Знятись з обліку з Солом'янського військомату у зв'язку зі зміною місця проживання.
2. Встати на облік за новим місцем проживання.
3. Зареєструватись.
Постанова на облік потягне медичний огляд для з'ясування вашого стану здоров'я.
Можливий і виклик, однак, він повинен надаватись у період призову.
З повагою, юрист Галина Токмач
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрий день, Ігоре!
На 2021 рік визначено такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу (https://www.president.gov.ua/documents/712021-3682...):
1) квітень - червень;
2) жовтень - грудень.
Тому звертатися у воєнкомат потрібно зараз, коли не йде призовна компанія.
Відповідно до ч. 3 cт. 37 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники та військовозобов’язані після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
Ви були зняті з реєстрації місця проживання в гуртожитку в кінці 2020 року і відповідно вчасно не знялися із військового обліку та не стали на нього, а тому при прибутті до військкомату Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП (шттраф 510-850 грн).
Порядок ваших дій для прописки в Львівській області:
1) звернутися в ЦНАП та взяти довідку про зняття з реєстрації місця проживання (в гуртожитку);
2) знятися з військового обліку в Соломянському воєнкоматі;
Документи, необхідні для зняття з військового обліку:
3) стати на військовий облік у воєнкоматі Львівської області;
Документи, необхідні для взяття на військовий облік:
4) звернутися в ЦНАП Львівської області. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає (ПРАВИЛАреєстрації місця проживання - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%B...):
1) заяву про реєстрацію місця проживання;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);
4) документи, що підтверджують:
право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);
право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);
проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Також зверніть увагу, що згідно з ч. 1 ст. 132 Житлового кодексу України особи, що вчились у навчальних закладах і вибули з них, підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку, який їм було надано у зв'язку з навчанням (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10)..
Відповідно до п. 3. 1 Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF) зняття з реєстрації місця проживання особи, здійснюється в тому числі на підставі документів, які свідчать про припинення підстав право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Зняття з реєстрації у вищевказаних випадках здійснюється за клопотанням уповноваженої особи закладу/установи або за заявою власника/наймача житла або їх законних представників.
Таким чином, у разі якщо Ви були зареєстровані у гуртожитку на період навчання в ньому, Вас дійсно могли зняти з реєстрації після закінчення строку навчання за клопотанням (заявою) керівника навчального закладу.
Що стосується не загриміти в армію, повідомляю наступне.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):
Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу
1. На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).
Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу
1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:
1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;
2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;
3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;
4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;
5) двох і більше дітей;
6) дитину з інвалідністю;
7) дружину з інвалідністю;
8) вагітну дружину.
3. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
5. У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.
6. Районна (міська) призовна комісія може прийняти рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи при цьому з того, що його призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.
7. Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.
8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:
у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;
у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.
9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.
11. Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.
12. У разі переведення призовників, які навчаються у закладах вищої чи фахової передвищої освіти з денною формою навчання, для навчання в інший заклад вищої чи фахової передвищої освіти із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.
13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:
педагогічним працівникам, які здобули вищу освіту, основним місцем роботи яких є заклади загальної середньої освіти, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю;
медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;
священнослужителям, які закінчили заклади вищої або середньої духовної освіти і займають посаду в релігійних організаціях, що діють на основі статуту (положення), зареєстрованого у встановленому порядку, - на час виконання обов’язків священнослужителя;
сільським, селищним, міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;
особам, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук)/доктора мистецтв або доктора наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей за галузями знань (науки)/мистецтв, за якими присуджено науковий/освітньо-творчий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю;
резервістам - на весь період служби у військовому резерві;
поліцейським, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівникам Державного бюро розслідувань - на весь період їх служби;
співробітникам Служби судової охорони - на весь період їх служби.
14. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, - до прийняття відповідного рішення.
15. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.
16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
17. Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.
Всього доброго!
Щасти Вам!
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня, Ігор!
Практичні поради як провести реєстрацію місця проживання можу цілком забезпечити, вирішував аналогічний кейс нещодавно.
Але ваш статус як призовника все ж таки хвилює. Тобто оцей аспект- "не загриміти в армію", треба обговорювати окремо.
Звертайтесь, залишаючи лід на сайті на моє імя.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго дня !
Єдиний варіант Змінити місце прописки чим пошвидше, у період, коли відсутній призов на службу, однак вам видадуть повістку на осінь.
В такому випадку вам потрібно буде надавати до військомату причину (поважну) для не прибуття на виклик, інакше можна потрапити під статтю!
Загалом зараз найоптимальніший варіант, найти підстави для відстрочки, передбачені статтею 17 закону України «про військовий обов’язок і військову службу»!