Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В доме сломался лифт которым ездили на 26 этаж с велосипедом. Теперь нужно ехать легковым лифтом до 22 этажа и потом пешком нести 30 кг велосипед до 26.Лифт обещают починить в сентябре.Муж работает курьером утром,днем и часто ночью.
Консьерж предложила оставлять велосипед внизу,он не мешает ни проходу ни другим людям,но некоторые жильцы стали возмущаться что им"не эстетично"и что "захламили"подъезд.В колясочной много старых чьих то вещей и нет камеры.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Звичайно, що маєте право залишати велосипед внизу, тут нічого протиправного та протизаконного немає.
Навіть навпаки, Ви маєте розуміти, що велосипед там стоїть на Ваш "страх і ризик". Якщо є невдоволені мешканці, то це може призвести до певних негативних наслідків.
Але нічого такого тут немає!
Юрист, м. Харків
Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного Кодексу України, власникам квартир у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання, яке обслуговує більше однієї квартири; споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані в будинку.
Що в багатоповерховому будинку належить кожному власнику квартириПроще говоря, подъезд находится в общей собственности жильцов дома, потому, каждый может пользоваться им.
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня!
Згідно з частиною другою ст.382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» до допоміжних належать приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).
Передача будь-якого допоміжного приміщення у володіння і користування одного або декількох співвласників зачіпає інтереси інших мешканців будинку і може призвести в подальшому до обмеження прав у користуванні інших співвласників.
Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (в тому числі допоміжні). А право спільної сумісної власності передбачає розпорядження спільним майном за згодою всіх співвласників (ст. 369 Цивільний кодекс України)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Згідно зі ст. 382 Цивільного кодексу України всі власники квартир і нежилих приміщень в багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (в тому числі допоміжні). А право спільної сумісної власності передбачає розпорядження спільним майном за згодою всіх співвласників.Відповідно до частини першої ст. 355 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).Як зазначено у частині першой ст. 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.Частиною 2 даної статті передбачено, що спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.Абзацом шостим частини першої ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, що спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.Враховуючи сказане Ви маєте право паркувати велосипед у під їзді будинку у якому проживаєте, а якщо ваше майно буде пошкоджено третіми особами ви фіксуєте збитки складаєте акт, та звертаєтесь до суду про компенсацію збитків з позовом, попередньо установивши особу порушника за допомогою свідків чи камер спостереження разом з представниками поліції та головою ОСББ.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Анна!
Безусловно, можете!
Это общая площадь пользования всех жильцов, и ваш велосипед там - вынужденная мера.
На все возмущения, предлагаю сделать объявление, с ориентировочным текстом: в связи с неработающим грузовым лифтом, и большим весом транспортно-колечного средства, которое является инструментом в работе, а также выполнением со стороны квартиры № всех обязательств по оплате услуг консъержки, придомовой территории и т.п., информируем, что данное колесное средство будет пребывать ДО исправности грузового лифта.
Приносим неудобства и рекомендуем приобщиться к процессу письменного давления на ремонтную службу для достижения максимального удобства всем жильцам!
Набирайте, если будут вопросы, через контакты на сайте.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Анна!
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 29, ст.262):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text
Стаття 1. Визначення термінів
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:... 6) спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;... ".
"Стаття 6. Права співвласників багатоквартирного будинку
1. Співвласники мають право:
1) вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;...".
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст.356):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text
"Стаття 382. Квартира як об'єкт права власності
"... 2. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав... ".
Таким чином,, кщо відсутнє рішення співвласників ОСББ щодо заборони залишати велосипед внизу у під'їзді, що мало ймовірно, то лише в такому випадку неможливо залишати його внизу у під'їзді, у іншому випадку - можливо і це Ваше право, як і Вашого чоловіка.
Всього доброго, успіхів Вам!
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Конституция Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):
"Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством..." -
данная норма имеет выражение общего разрешительного принципа для лиц частного права (граждан): "Разрешено все, что прямо не запрещено законом". Конституция Украины имеет высшую юридическую силу и является актом прямого действия, прямого применения. Апеллируйте данной нормой на претензии жильцов.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання, так дійсно леснічний прийом чи плащадка обєктом спільної сумісної власності ч. 2 ст. 382 ЦК України, власникам квартир у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання, яке обслуговує більше однієї квартири; споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані в будинку.
Проте зазначу, що залишати велосипед без нагляду не є зовсім безпечно, що підтверджується значною кількістю постів в соціальних мережах з проханням допомогти знайти вкрадений велосипед.
Вашому чоловіку також необхідно подбат про його кріплення та за можливості пристибати разом з рамою обидва колеса. тако ж не зайвим буде позначити свій велосипед. Вкравши велосипед, злодій намагається його якнайшвидше продати. Велосипед можна продати весь, а можна розібрати на деталі і продавати по частинам.
Успіхів