Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 31 серпня 2021, питання №48001

Совмещённая работа. Оплата. Письменное разрешение.

Только 3строилась на работу уборщицей на шахту. 12 часов. Посменно. Вестибюль 1 этаж и нарядные участков. Отработала 4 смены(2 день,+2 ночь). Напарница со второго этажа ушла в отпуск. Старшая смены устно заставляет мыть и ее 2 этаж (вестибюль и нарядные). Бесплатно. Без письменного распоряжения. На мое возражение ,что как оплачивается ?- ответ никак. Так все делали. Узнаю на соседней шахте,что там платят полторы ставки или КТ(коофиц.труда) повышен,и это называется совмещённая работа. Поскольку я только устроилась и поняла ,что так практикуется у начальства и дальше дилигируется по старшей смене,я прошу совета : как правильно ответить и какие статьи Трудового Законодательства нарушаются. Юрист шахтный сами понимаете не заинтересован в мою пользу.

Відповіді юристів (1)

    Юсько Іван Михайлович
    Юсько Іван Михайлович 3 роки тому

    Юрист, м. Рівне, 8 років досвіду

    Доброго дня, пані Вікторія!

    Відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України, працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, проводиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

    Якщо посадовою інструкцією працівника передбачено виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до його трудової функції і виконуються без видання окремого наказу та без доплати.

    Посада, за якою відбувається виконання обов’язків, має бути передбачена штатним розписом, але зайнята тимчасово відсутнім працівником. Тобто виконання обов’язків покладається на час відсутності основного працівника, який обіймає цю посаду, тоді як суміщення встановлюється лише за вакантною посадою.

    Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника допускається тільки за згодою працівника і на підставі наказу, якщо у трудовому договорі чи посадовій інструкції не передбачено виконання обов'язків інших працівників.

    Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі. При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» визначено, що доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників в бюджетній сфері встановлюється в розмірі до 50 % посадового окладу (тарифної ставки) працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

    Тому, читайте свій договір і посадову інструкцію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України