Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 11 октября 2019, вопрос №4886

Позбавлення батьківських прав

Добрий день! З колишнім чоловіком я розлучилася у 2007 році, в тому ж році я подала на аліменти так як у мене дочка 2004 року народження. Аліменти він жодного разу за ці роки не сплатив, а зараз, коли збирався виїхати закордон його не пропустили, так як стоїть заборона. Борг по аліментам 68 000 грн. Усієї суми відрази він не має, просить, щоб я забрала заяву з виконавчої служби, а потім у нотаріуса він напише боргову розписку. На даний момент моїй дочці 15 років, вона збирається вступати до вузу закордон. Так як він боржник і на протязі 12 років ухиляється від сплати аліментів і взагалі не цікавиться життям дитини я або моя дочка можемо позбавити його батьківських прав? Інакшого виходу я не бачу. Підписувати дозвіл на виїзд дитини він не хоче; а якщо виплатить суму, то він вже і не боржник, дитина без його згоди поїхати не зможе. Порадьте будь ласка як мені вчинити правильно? Дякую за відповідь!

Ответы юристов (2)

    Ковальчук Владимир

    Разрешение на выезд ребенка можно получить в опекунском совете со справкой в исполнительной что не платит элементов . Лишение родительских прав в вашей ситуации ничего не даст. Пусть выплачивает задолженость и все.Ребенок выедит на учебу а в 16 лет уже не нужно разрешение родителей на выезд.Звоните проконсультируем.

    Нарбут Тетяна  Миколаївна

    1. Вам варто подавати на суд позов про стягнення заборгованості та пені (неустойки) за весь борговий період. Це закріпить борг "батька" судовим рішенням, + через державного виконавця накладати на нього штрафні санкції (тобто - збільшувати його борг через несплату ним відповідних платежів).

    2. Також подавати до суду позов про позбавлення батьківських прав, основною підставою в якому прописувати факт, що батько не займається (ухиляться) від участі у вихованні дочки.

    3. В якості "тиску" на "батька" - можна також писати заяву до поліції про притягнення його до ааааадміністративної та (пізніше) кримінальної відповідальності за несплату аліментів. Це зможе подіяти у вирішенні питання щодо дозволу на виїзд дитини за кордон.

    Допомагаємо дистанційно. Звертайтесь.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України