Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, на днях собираемся приобрести квартиру, но нам не хватает 3000$ продавец согласился на выплату ему в срок два года,гложет вопрос что он этот факт хочет прописать в договор купли-продажи .Мой вопрос заключается в том что я не понимаю как такой под пункт повлияет в дальнейшем на правильность в целом документов на квартиру? Будет ли продавец какие-либо иметь в дальнейшем права на эти два года на квартиру? Внесут ли в таком случае квартиру в какую нибудь базу единого реестра как долговую? И придётся мне потом переделывать документы по истечению двух лет? Спасибо
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Вітаю, пані Тетяно!
Все залежить від умов договору купівлі-продажу нерухомого майна, який Ви будете укладати та нотаріально посвідчувати. У разі, якщо сторони договору купівлі-продажу нерухомості з відстроченням (розстроченням) платежу домовилися про збереження права власності за продавцем (стаття 697 ЦК України) допустима ситуація, коли момент проведення державної реєстрації права пов’язується з фактом виконання умов договору купівлі-продажу нерухомості з відстроченням (розстроченням) платежу, а саме — оплати повної ціни об’єкта нерухомості.
Наслідком є те, що після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості в кредит не відбувається державна реєстрація права власності. Вона буде здійснюватися тоді, коли відбудеться виконання умов договору купівлі-продажу нерухомості в кредит, проведення повного розрахунку за нерухоме майно.
Сьогодні існує позиція суду (постанови ВС від 22.09.2021 року по справі №194/342/15-ц, від 08.09.2020 року по справі № 916/667/18) відповідно до якої такий спосіб захисту, як розірвання договору, що вже частково виконаний з боку продавця, який передав товар покупцю, і який його прийняв, не відповідає суті порушення договору, що полягає в несплаті грошових коштів. Така несплата (повна або часткова) може бути наслідком не навмисного порушення договору з боку покупця (який бажає збагатитися за рахунок затримки оплати), а добросовісної помилки покупця, наприклад, через існування розбіжностей між сторонами щодо суми, належної до сплати, щодо взаємних розрахунків між сторонами.
Також ВС в постанові від 22.09.2021 року по справі №194/342/15-ц вказує, що "у разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами. Наведений припис не передбачає можливості продавця за своїм вибором вдатися до іншого способу захисту, зокрема не передбачає можливості розірвання договору в судовому порядку. Якщо порушення права продавця полягає в тому, що він не отримав грошових коштів від покупця, то способу захисту, який належним чином захистить саме це право, відповідає позовна вимога про стягнення неотриманих коштів". Тобто, якщо б сьогодні існував спір щодо неотримання продавцем частини коштів (залишку суми за договором купівлі-продажу нерухомості з розстроченням платежу), то суд більш ймовірно задовольнив би позов про стягнення неотриманих коштів, а не позов про розірвання договору купівлі-продажу нерухомості. Спрогнозувати, яким чином буде розвиватися судова практика в майбутньому не є можливим, тому рекомендую Вам ретельно віднестись до підготовки договору купівлі-продажу.