Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 10 листопада 2021, питання №51168

Чи можу я продати не виділену частину домовладіння, що належить мені.

Мені належить 2/9 частини домовладіння з 2011 року після померлого чоловіка. Інші 7/9 домовладіння належть його рідній тітці. І я і вона маємо інше житло ( я у Чернігові, тітка у Києві, там ми зареєстровані та проживаємо). Домовладінні, де ми маємо спільні частки знаходиться у Чернігові, і я і тітка корисруємось ним як дачею. Наглядаю за домовладінням і працюю там в основному я, тітка приїжджає на вихідні, у віжпустку, коли її на роботі випраляють за свій рахунок. По сей час конфліктів майже не біло, я з усім погоджувалась, в усьому поступалася. Але з часом її поведінка стала агресивною, почала мене ображати, скандалити, навіть, вибачте аж соромно, кидається битися - на все це я нічим не відповідаю, намагаюсь уникнути конфлікту та просто йду звідти.
ПИТАННЯ ДО ВАС : хочу свою частину продати, не має значення кому, чи тітці, чи сторонній людині. Грошей у тітці не має, купляти, я думаю вона і не збирається, думаю, що тітка хоче , щоб я все покинула та просто пішла. Але на це домовладіння і мною, і покійним чоловіком покладено чимало праці і років. і хочеться залишити щось дочці .

Відповіді юристів (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю, пані Ганно!

    Якщо нерухоме майно знаходиться у спільній частковій власності, то Ви маєте право продати свою частку, проте слід враховувати передбачені законодавством нюанси. Відповідно до положень статті 362 ЦК України у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає. Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.

    Відсутність коштів не є підставою для не повідомлення співвласника про продаж частки, тому повідомляйте у письмовому вигляді іншого співвласника та можете впевненно продавати частку. Щодо повідомлення, можна надіслати даний лист рекомендованим повідомленням з врученням, але на мій погляд (беручи до уваги відносини з іншим співвласником) краще скористатися послугами нотаріуса, оскільки доказом повідомлення учасників спільної часткової власності про подальший продаж частки в спільному майні є або свідоцтво, видане нотаріусом, про передачу їм заяви продавця, або заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна, що продається (із зазначенням ціни та інших умов продажу цієї частки). Справжність підпису на заяві має бути засвідчена нотаріально. Нотаріус бере всі функції по складанню сповіщення, відсилання та підтвердженню на себе. Якщо сповіщають обличчя не з'явиться в установлений строк до нотаріуса, проте отримано повідомлення про те, що лист вручено, то останній видає свідоцтво про те, що співвласники повідомлені в установленому законом порядку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України