Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 28 грудня 2021, питання №53766 100₴

Приписка і прийняття на облік для виписки з місця проживання

Доброго дня!
У 15 річному віці виїхав за кордон разом з батьками. Між 15 і 19 роками тричі приїжджав до родичів. З воєнкоматом не пересікався,повістки не приходили, на обліку не стою, коротше кажучи ніякого відношення до військомату немаю. Але виникла одна ситуація, батько продає нерухомість в Україні у якій я прописаний, звісно мені треба виписатися але для цього мені потрібен документ з військомату. Як мені його здобути з найменшим ризиком для себе і які підводні камені треба чекати? На даний момент мені 19 років і я навчаюся в коледжі за кордоном.

Відповіді юристів (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    30%

    Доброго дня!

    Однозначно Вам потрібно взяти довідку з коледжу, що Ви там навчаєтесь. Як мінімум відстрочка для отримання освіти Вам точно по законодавству передбачена.

    Щодо виписки, то дійсно потрібно здійснити зняття з місця реєстрації. Виписатись без військкомату, на жаль, не вийде, тому Вам точно потрібно відвідати його.

    Скоріше за все, Вам скажуть про необхідність постановки на облік і можливо стягнуть штраф за порушення правил військового обліку.

    Однак гадати складно, якщо збираєтесь йти до військкомату, то краще зробіть це із адвокатом. Так Вам буде набагто комфортніше і відношення до Вас як до особи призовного віку буде зовсім інше.

    Адвокат  Євген Олександрович
    30%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Давид!

    Спочатку Ви можете спробувати знятися з реєстрації місця проживання, в зв'язку з тим, що набрав чинності Закон України «Про реалізацію публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

    Так, 01 грудня 2021 року набрав чинності Закон України № 1871-ІХ від 05.11.2021 року «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» (за виключенням окремих положень, які наберуть чинності у 2022 році).

    Закон спрямований на суттєве спрощення процесу декларування/ реєстрації місця проживання та зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання.

    Зокрема, ним передбачено:

    • декларування / реєстрація, зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання без внесення до паспорта громадянина України відповідного штампу або внесення інформації до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України у вигляді картки;
    • відмову (без необхідності) від довідок про зареєстроване місце проживання;
    • скасування необхідності звернення військовозобов'язаних до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для постановки / зняття з військового обліку у разі здійснення декларування та зняття з задекларованого місця проживання (онлайн);
    • відомості про зареєстроване/ задеклароване/ місце проживання, а також про зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання будуть міститися як у відповідному реєстрі територіальної громади, так і у відомчій інформаційній системі ДМС України, а отже – зникне необхідність підтверджувати відповідну інформацію паперовою довідкою про реєстрацію місця проживання;
    • власники житла зможуть зняти окремі категорії осіб (місце проживання яких було зареєстроване після 1 грудня 2021 року) з задекларованого місця проживання за заявою до органу реєстрації чи центру надання адміністративних послуг, а не як раніше – виключно за рішенням суду;
    • власник житла може подати онлайн-заяву на декларування місця проживання особи, при цьому не витрачати час на відвідування органу реєстрації чи ЦНАП, надаючи безліч документів на житло – всю інформацію про право власності буде верифіковано через реєстр нерухомості.

    Якщо не вдасться знятися з реєстрації по новому Закону, то Вам треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військкомату), де треба буде спочатку отримати приписне, але до його отримання обов'язково треба пройти медкомісію, лише після цього, Ви можете бути зняті з військового обліку та відповідно знятися з реєстрації надавши приписне з відміткою про зняття з військового обліку до Центру надання адміністративних послуг.

    При цьому, до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військкомату), рекомендую звертатися лише у січні 2022 року, після призову на строкову військову службу (призов на строку військову службу до кінця грудня поточного року), так як під час призову на строкову військову службу не знімають з військового обліку.

    Крім того, за порушення правил військового обліку, Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі від 510 грн. до 850 грн..

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня, Давід!

    Спробуйте знятись з обліку через електронні форми звернення за допомгою ЕЦП.

    Або ж знятись з військового обліку в зв'зяку з виїздом на кордон.

    Також можна піти звичайним шляхом - постановки на облік, відтермінування служби в звязку з навчанням і далі зняття з реєстрації місця проживання.

    Телефонуйте

    Карпенко Андрій Володимирович
    40%
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрый день!

    1. Пока Вы сохраняете гражданство Украины то на Вас распространяется действие закона "Про військовий обов'язок та військову службу" в соответствии с которым Вы, при отсутствии права на отсрочку от воинской службы, подлежите призыву до достижения возраста 27 лет. Другое дело, что во время нахождения за границей Вас никак не могут призвать на службу.

    2. Согласно ч. 1 ст. 36 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе» от 25.03.1992 г. № 2232-XII, дипломатические и консульские представительства Украины обязаны обеспечить прибытие к месту жительства на территории Украины граждан Украины, которые достигли совершеннолетия, не имеют отсрочки либо не освобождены от призыва на срочную военную службу, для прохождения призывной комиссии и содействовать возвращению военнообязанных в Украину в случае проведения мобилизации и в военное время. Особенности ведения воинского учета граждан, которые временно находятся за рубежом, определяются Кабинетом Министров Украины.

    Однако на сегодняшний день нет ни правительственного порядка ведения воинского учета граждан, которые временно находятся за рубежом, ни действенного механизма, который бы заставлял украинцев возвращаться на Родину из-за получения повестки.

    3. В части 1 статьи 36 Закона «О воинской обязанности и военной службе» указано, что учет украинцев со статусом военнообязанный или призывник, которые временно проживают за границей, осуществляется украинскими дипломатическими и консульскими представительствами.

    36 статья предусматривает следующее:

    1. Воинский учет украинских граждан, которые выехали из Украины и временно находятся в другой стране, ведется дипломатическими и консульскими представительствами.
    2. Сотрудники дипломатических и консульских служб (!) обязаны обеспечить прибытие к месту жительства на территории Украины граждан Украины, достигших совершеннолетия и не имеющих отсрочки (освобождения) от призыва на срочную военную службу для обязательного прохождения призывной комиссии.
    3. Украинские дипломатические и консульские службы обязаны содействовать приезду военнообязанных в Украину во время проведения мобилизации и в военное время.

    Снятие с воинского учета военнообязанных лиц, которые выехали за пределы Украины на срок более 3 месяца, прописано в пункте 2 части 5 статьи 37 Закона “О воинской обязанности и военной службе”:

    Снятие с воинского учета призывников и военнообязанных в военкоматах подлежат следующие категории граждан:

    1. … призывники выбывающих на срок более трех месяцев за пределы Украины…
    2. … военнообязанные выбывшие на срок более трех месяцев за пределы Украины…
    3. … другие лица по решению Минобороны…

    В подавляющем большинстве случаев, призывники и военнообязанные при обращении в военкомат получают категорический отказ в снятии с учета. Основная и очевидная причина отказа — воинский учет граждан Украины за рубежом дипломатическими и консульскими работниками практически не ведется.

    Хорошим вариантом будет направление письмом с уведомлением о вручении обращения в военкомат . В документе нужно поставить вопрос военкому о возможности снятия с учета по причине выезда из Украины и проживания за рубежом более 3-х месяцев.

    К обращению нужно приложить копии переведенных документов, которые подтверждают факт проживания за границей. Перечень указанных документов не регламентирован, поэтому в каждой ситуации он определяется индивидуально.

    Например, при трудоустройстве за границей прилагается контракт с работодателем, разрешение на работу, договор об аренде жилья.

    Обращение пишется на имя военкома РВК с изложением всех обстоятельств.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Шановний замовник, на Ваші питання, повідомляю наступне:

    1. Не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання Ви повинні були знятися із військового обліку (пункт 3 статті 37 Закону України)

    Необхідні документи – військовий квиток та заява з проханням зняти з обліку у зв’язку із вибуттям в іншу місцевість України,

    або за кордон на строк більше трьох місяців ( пункт 2 частини 5 статті 37 Закону України)

    1. Ні, не потрібно міняти військовий квиток старого зразка (пункт 3 Указу Президента .України № 582/2016)
    2. Вимагати при виписці (знятті з реєстрації), зняття з військового обліку права не мають, але можуть

    Підстави (виписки із діючого законодавства України додаються

    Закон України »Про військовий обов’язок і військову службу», з останніми змінами та доповненнями від 03.10.2019

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    1. Взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України:

    2) на військовий облік військовозобов'язаних:

    військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;

    які досягли граничного (27-річного) віку під час перебування на військовому обліку призовників.

    {Пункт 2 частини першої статті 37 доповнено абзацом згідно із Законом

    № 1634-VII від 12.08.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом

    № 116-VIII від 15.01.2015}

    1. Призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
    1. Зняттю з військового обліку призовників та військовозобов'язаних у військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України:

    {Абзац перший частини п'ятої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законами

    № 2926-VI від 13.01.2011,

    № 161-IX від 03.10.2019}

    2) з військового обліку військовозобов'язаних:

    які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;

    які вибули на строк більше трьох місяців за межі України;

    Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку

    1. В адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, відповідні органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форм власності зобов'язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.
    2. Органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані:

    {Абзац перший частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом

    № 1276-VI від 16.04.2009}

    здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування;

    {Абзац другий частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законами

    № 1276-VI від 16.04.2009,

    № 5088-VI від 05.07.2012; в редакції Закону

    № 1275-VII від 20.05.2014}

    надавати районним (міським) військовим комісаріатам допомогу у прийнятті допризовників на військовий облік, проведенні призову громадян на військову службу (збори), контролі за виконанням ними правил військового обліку та виявленні громадян із числа призовників і військовозобов'язаних, які порушують ці правила;

    надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік.

    {Частину другу статті 38 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом

    № 901-VIII від 23.12.2015}

    1. Органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, а також надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку.
    2. Органи реєстрації актів громадянського стану зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про зміну призовниками і військовозобов'язаними прізвища, імені та по батькові, одруження (розлучення), випадки реєстрації смерті призовників або військовозобов'язаних та вилучення військово-облікових документів, пільгових посвідчень, а також інші дані.
    3. Органи досудового розслідування зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про призовників, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а суди - про призовників, кримінальні справи стосовно яких розглядаються судом, а також про вироки щодо призовників і військовозобов'язаних, які набрали законної сили.

    {Частина п'ята статті 38 в редакції Закону

    № 4652-VI від 13.04.2012}

    1. Посвідчення про приписку призовників, військові квитки військовозобов'язаних, засуджених до позбавлення волі, обмеження волі або арешту, надсилаються судами до відповідних районних (міських) військових комісаріатів.
    2. Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідним районним (міським) військовим комісаріатам про призовників і військовозобов’язаних, яких визнано особами з інвалідністю (про військовозобов’язаних Служби безпеки України - Центральне управління або регіональний орган Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України).

    {Частина сьома статті 38 в редакції Закону

    № 161-IX від 03.10.2019}

    1. Керівники лікувальних закладів під час проведення призову зобов'язані у триденний строк повідомити відповідні районні (міські) військові комісаріати про громадян призовного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні.
    2. Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків повинні своєчасно подавати необхідні відомості про призовників і військовозобов'язаних відповідним районним (міським) військовим комісаріатам, виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад, на які покладено ведення обліку призовників і військовозобов'язаних, стежити за виконанням призовниками і військовозобов'язаними правил військового обліку, а також сповіщати їх про виклик до військових комісаріатів.
    3. Призовники та військовозобов'язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку.

    Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», з останніми змінами та доповненнями від 23.03.2017 року

    Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання. З моменту прийняття Постанови Кабміну №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» в Україні діють нові правила прописки і виписки.

    З 4 квітня 2016 року повноваження з реєстрації (прописки) та зняття з реєстрації місця проживання (виписки) перейшли до органів місцевого самоврядування і Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Раніше цим займалася Державна міграційна служба України. Перелік відповідних органів реєстрації наведено на сайті ДМС. У сільській місцевості функції з оформлення прописки і виписки виконують виконавчі органи сільських або селищних рад. У разі, якщо такі органи не створені, обов’язок по реєстрації громадян покладено на сільського голову.

    Постанова Кабінета Міністрів України вд 2 березня 2016 р. № 207

    Правила реєстрації місця проживання.

    Зняття з реєстрації місця проживання

    1. Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

    заяви особи або її представника за формою згідно з

    додатком 11;

    Разом із заявою особа подає:

    військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

    Реєстрація місця проживання

    1. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

    5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

    Указ Президента України України № 582 / 2016

    Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу

    1. Установити, що військові квитки, виготовлені (видані) до набрання чинності цим Указом, вважаються дійсними на всій території України та не підлягають обміну на військові квитки нового зразка,

    Наразі Вам треба через портал електронних послуг ДІЯ спробувати знятися з реєстрації , попередньо зареєструвавшись через ЕЦП (Електронний підпис). з 1.12.21 закон вступив у дію

    Або ж поки ви не відмовились від громадянства України , необхідно стати на консульський облік , отримати довідку ( нотаріально перекладену на українську мову ) та написати заяву про зняття з військового обліку на підставі постійного виїзду за кордон на ПМЖ та направити в ТЦК ТА СП рекомендованим листом з врученням на імя начальника комісаріату.

    Можна зробити це у консульстві вони уповноважені надавати нотаріальні послуги.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Щоб знятися з місця реєстрації необхідно звернутися до ЦНАПу або органів виконавчої влади на місцях

    Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:

    за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;

    за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності. У разі подання власником житла заяви про зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини чи одного з них така дитина підлягає зняттю із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) разом із її батьками або іншими законними представниками чи одним із них.

    Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини.

    Іноземець, особа без громадянства подає до органу реєстрації заяву про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у зв’язку з припиненням підстав перебування на території України. До заяви додається паспортний документ особи або довідка про звернення за захистом в Україні, у тому числі строк дії яких закінчився.

    Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.

    Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) співвласника житла за заявою іншого співвласника цього житла не здійснюється.

    Щодо військкомату:

    На підставі ч. 9 статті 17 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочка від призову до армії у разі навчання за кордоном надається лише за умови здобуття освіти у навчальних закладах інших країн в рамках міжнародних договорів. Деякий час після відновлення призову на строкову службу міжнародними договорами України для отримання відстрочки від армії при навчанні за кордоном вважалися міжурядові угоди про визнання атестатів, дипломів та інших документів про освіту. Такі міжнародні договори укладені між Україною і Польщею, Італією, Іспанією, Австрією, Канадою, США, Великою Британією, Угорщиною, Францією, Росією та іншими державами.

    Однак, станом на сьогодні, більшість військових комісарів не вважають вказані обставини достатніми для реалізації права на відстрочку. Замість міждержавних угод вимагається надати особисте направлення від МОН на здобуття освіти за кордоном (за державні кошти). На жаль, отримати таке персональне направлення на навчання в зарубіжному ВУЗі можливо лише у рамках білатеральних університетських програм, що дуже рідко зустрічається на практиці. Тому не варто шукати перелік міжнародних договорів України для відстрочки, якщо студент навчається в іншій країні на контракті і отримує освіту за власні кошти.

    Тому для уникнення непорозумінь варто взяти підтвердження (довідку тощо) про навчання у навчальному закладі за кордоном, до війскомату.

    Успіхів

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Закон України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text):

    "Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)

    1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:

    1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;...

    8. Заява, передбачена пунктом 1 частини першої цієї статті, може подаватися в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. До заяви, що подається в електронній формі, документи не додаються.".

    "ПОРЯДОК реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1364-2020-%D0%...):

    "1. Цей Порядок визначає процедуру подання заяви про реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі (далі - заява),...

    3. Реєстрація/зняття з реєстрації здійснюється щодо особи, яка:

    1) пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення особи;

    2) має паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків;...

    4. Заява формується заявником на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг (далі - Портал Дія) після проходження ним електронної ідентифікації та автентифікації.

    Заява також може бути сформована з використанням мобільного додатка Порталу Дія заявником, який має паспорт громадянина України у формі картки та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений засобами Єдиного державного демографічного реєстру, встановив мобільний додаток Порталу Дія на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, та пройшов електронну ідентифікацію та автентифікацію.

    Заява формується програмними засобами у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до відомостей, зазначених у цьому пункті, та виду реєстраційної дії.

    У заяві зазначаються прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать, дата і місце народження, громадянство, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), серія та/або номер, дата видачі паспорта громадянина України, назва уповноваженого суб’єкта, що видав, строк дії (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків, контактні дані (номер телефону та адреса електронної пошти), адреса реєстрації/зняття з реєстрації, адреса попереднього місця проживання (якщо реєстрація/зняття з реєстрації здійснюються не одночасно).

    У разі коли заявник не є власником (співвласником) житла, у заяві також зазначається інформація про власника (співвласника) житла, а саме: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), серія та/або номер, дата видачі паспорта громадянина України, назва уповноваженого суб’єкта, що видав, строк дії (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків, відомості про документи, що підтверджують право власності, адреса електронної пошти. Відомості заповнюються окремо щодо кожного власника (співвласника) житла...

    Для призовників, військовозобов’язаних та резервістів у заяві додатково зазначається окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі - Реєстр) (за наявності).

    У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста включені до Реєстру, окремий номер запису отримується шляхом електронної інформаційної взаємодії з Реєстром через єдину інформаційну систему МВС (після запровадження інформаційної взаємодії)...

    4-1. У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста не включені до Реєстру, за умови запровадження інформаційної взаємодії заявник за власним бажанням на Порталі Дія формує заяву про включення до Реєстру.

    Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, та містить такі відомості: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), тип військово-облікового документа, найменування районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя (далі - територіальний центр комплектування та соціальної підтримки), в якому особа перебуває та/або перебувала на зазначеному обліку, серію та/або номер військово-облікового документа (за наявності), адресу поточного зареєстрованого місця проживання або адресу попереднього зареєстрованого місця проживання (для осіб, які на дату формування заяви не мають зареєстрованого місця проживання). Після формування заяви засобами Порталу Дія та накладення електронного підпису заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, заява передається до Реєстру.

    Після надсилання заяви до Реєстру протягом 24 годин здійснюється верифікація відомостей особи, що зазначені у заяві, та забезпечується їх включення до Реєстру із присвоєнням окремого номера запису в Реєстрі, про що інформується заявник засобами Порталу Дія на підставі відомостей, отриманих з Реєстру через єдину інформаційну систему МВС.

    У випадку відмови у внесенні відомостей про особу до Реєстру та присвоєння окремого номера запису вмотивована причина відмови надсилається Реєстром шляхом електронної інформаційної взаємодії до Порталу Дія через єдину інформаційну систему МВС...".

    По-перше, дивіться наведений Порядок самостійно - я виклав не всі умови його застоування. По-друге, заява про зняття з реєстрації місця проживання потребує номеру запису в Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів - для цього спочатку необхідно зфоормувати та подати заяву про включення до Реєстру. По-третє, не виключно, більше того, скоріше всього програма у Вашому випадку (відсутності перебування на обліку) відмовить у включенні до Реєстру, але спробувати можливо.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Вадиме!

    1) Видача військовозобов’язаним військових квитків здійснюється на підставі заяви, згідно Додатку 1 до Порядку видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженого Наказом Міністерства оборони України № 206 від 10.04.2017 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-17#n4).

    Перелік документів для отримання військового квитка:

    • заява;
    • копія паспорта та ідентифікаційного коду;
    • копія документа про освіту (в разі наявності);
    • копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
    • копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
    • приписне свідоцтво;
    • фотографії 3 шт, 3х4; (на звороті вказати прізвище).

    Зустрічаються випадки, коли у військоматі не розглядають заяви, тому, щоб себе застрахувати потрібно чинити так: подати 2 примірника заяви, один з яких залишити собі із датою подання заяви; або ж надіслати заяву з всіма документами рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    Потім має надійти відповідь від військового комісаріату про дату проходження комісії – це буде медогляд, після якого відповідна комісія може зробити 3 висновки: придатний до служби, обмежено придатний до служби, не придатний до служби. По всій з цих підстав видається військовий квиток. Проте, якщо особа придатна до служби її крім того, зарахують у запас, на підставі ст. 27 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

    2) Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/conv#n...):

    Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

    Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

    1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

    8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

    у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

    у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

    у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

    у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

    в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

    16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

    ПОЛОЖЕННЯ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-2021-%D0%B...):

    77. Надання відстрочки від призову для здобуття освіти проводиться на підставі довідки за формою згідно з додатком 20, яка видається закладом освіти.

    3) ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):

    1. Призовники і військовозобов’язані повинні:

    перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;

    прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

    Кодек України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text):

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України