Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 29 октября 2019, вопрос №5378

Дополнительные денежные взыскания кроме элементов

Моему ребенку 12 лет. Я работая на ж.д транспорте , плачу элементы исправно. С ребенком начал общаться буквально 2 года назад, так как бывшая жена запрещала общаться, и не посвещала вообще в развитие ребенка, мои попытки были прерваны угрозами разного характера. Теперь ребенку нужны деньги на стоматологические услуги в размере 20000 грн. Я сказал что готов оплатить полвину этой суммы , но эта женщина хочет подать в суд о взыскании с меня всей суммы. Она нигде не работает, на бирже трула не стоит сидит дома года два , живя только на мои элементы. Мосле моего отказа заплатить всю сумму, снова запретила общаться с ребенком. Подскажите какие мои шансы в суде, и как дальше поступить?

Ответы юристов (3)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна

    Сімейний кодекс України виходить з принципу рівності прав та обов’язків батьків. Відповідно до закону брати участь у додаткових витратах зобов’язані обоє з батьків, незалежно від того, з ким з них проживає дитина. При визначенні розміру стягнення з одного з батьків суд відносить частину витрат на іншого.Згідно із частиною першою статті 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

    За частиною другою статті 185 СК України розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

    Отже, мати дитини так само як і Ви зобов'язана її утримувати, тому я вважаю, якщо Ви подасте відзив на позовну заяву, суд прийме рішення про розподіл витрат навпіл.

    Костромина Виктория

    вы должны платить 50% от стоимости дополнительных расходов

    Леськів Христина  Володимирівна

    Відповідно до СК брати участь у додаткових витратах зобов`язані обоє з батьків, незалежно від того з ким проживає дитина . При визначенні розміру стягнення з одного з батьків суд відносить частину витрат на іншого.

    с.185 СК той з батьків , з кого присуджено стягнення аліментів на дитину , а також той з батьків , до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов`язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами.Вирішуючи питання щодо розміру коштів, суд враховує матеріальне та сімейне становище сторін та інші обставини. У випадку , коли матеріальне становище батьків не дозволяє забезпечити повну оплату додаткових витрат , вони можуть бути компенсовані частково.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України