Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

17 січня 2022, питання №54582

сертифікат з української мови

Мене звати Олена Чорнорук. Я у 2005 році закінчила школу. У 2009 році закінчила ЧЮК ДДУ ПВП. Отримавши диплом "бакалавр права" у дододатку до атестата з української мови стоїть відмітка " зараховано". Чи потрібно мені для проходження конкурсу на службу державного службовця здавати іспит на знання української мови для отримання серифікату? Дякую

Відповіді юристів (2)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрий день!

    Лише ті, хто має намір податися на державну посаду, повинні підтвердити своє знання української сертифікатом.

    Якщо людина працює, виконує свої обов’язки, не йде на конкурс, не має призначення, не піднімається кар’єрною драбиною – така людина не повинна складати іспит.

    Сертифікат не має терміну придатності і видається, як і документи про освіту, на необмежений термін.

    Якщо людина не склала іспит, то через 4 місяці може скласти його ще раз.

    Закон каже, що після 16 липня 2021 року такий сертифікат є необхідний для певної категорії посадовців.

    Але є ще одна група посадовців, визначених статтею 10, які можуть засвідчити рівень володіння державною мовою освітнім документом, за умови, що українська мова була прослухана в обсязі більше, ніж 500 годин.

    До них належать такі посадовці:

    • депутати місцевих рад
    • місцевого самоврядування
    • офіцери-контрактники
    • рядові, сержанти, старшини правоохоронних органів
    • адвокати
    • нотаріуси
    • педагоги, науковці
    • медпрацівники

    https://mova.gov.ua/gromadskosti/zapitannya-vidpov...

    Національна комісія зі стандартів державної мови

    Комісія видає особі державний сертифікат за умови, якщо за результатами складення іспиту на рівень володіння державною мовою особа підтвердила володіння державною мовою на одному з рівнів володіння державною мовою та вимог до них, затверджених рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови 24 червня 2021 року за № 31.

    Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту. Після того, як Комісія ухвалює рішення про надання / ненадання претендентові державного сертифіката на підставі підсумкового електронного протоколу перевірки, запис про видачу державного сертифіката заноситься до Реєстру державних сертифікатів не пізніше наступного дня після встановлення результатів іспиту. Державний сертифікат вважається виданим у момент внесення до Реєстру відповідного запису.

    Якщо запис до Реєстру не був внесений упродовж трьох календарних днів від дати встановлення рівня володіння державною мовою, який надає право на отримання відповідного державного сертифіката, такий державний сертифікат вважається виданим.

    Державний сертифікат діє безстроково.

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Мене звати Олена Чорнорук. Я у 2005 році закінчила школу. У 2009 році закінчила ЧЮК ДДУ ПВП. Отримавши диплом "бакалавр права" у дододатку до атестата з української мови стоїть відмітка " зараховано". Чи потрібно мені для проходження конкурсу на службу державного службовця здавати іспит на знання української мови для отримання серифікату? Дякую

    так, потрібно


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України