Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 02 ноября 2019, вопрос №5511

лишение прав матери

Здравствуйте. Если пара разведена 6 лет назад. Дети проживают у родителей отца(бабушки и дедушки). Мама детей нигде не работает официально и должна алименты(по решению суда), но их не выплачивает. Отец детей на заработках в другом городе. Получает 4173. Детей двое, мальчик 8 лет и девочка 10 лет. Вопрос в том, что отец хочет лишить мать детей родительских прав.Сколько отец двух детей должен зарабатывать? Хватит ли его з-ты 4173 на двоих детей (или какая сумма на сегодняшний день должна быть в справке) для подачи в суд о лишение родительских прав матери этих детей? Спасибо.

Ответы юристов (6)

    Олександра
    Олександра 4 года назад

    Адвокат, г. Киев

    Добрий вечір,

    позбавлення батьківських прав це не так просто, повинні бути обставини та докази .

    Зверніть, будь – ласка, увагу на ч.1 ст. 164 Сімейного кодексу України

    Підстави позбавлення батьківських прав

    1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

    1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

    2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

    3) жорстоко поводяться з дитиною;

    4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

    5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

    6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини

    Тобто, в суді потрібно буде доказати, що позбавлення маму батьківських прав є одна /декілька підстав вищевказаної статті.

    • Пользователь не активен Клиент 4 года назад

      Добрий.2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини (за 10 років мати навіть з днем народження не привітала, взагалі не брала участь в їх вихованні). Питання в іншому, скільки має заробляти батько двох дітей, для справки до суду, щоб діти залишилися з ним?

    Олександра
    Олександра 4 года назад

    Адвокат, г. Киев

    Добрий ранок,

    Законодавство не визначає скільки має заробляти батько двох дітей (але звісно чим більше тим краще).

    Так, в нашій державі розмір мінімальної заробітної плати становить 4173,00 грн.

    Прожитковий мінімум для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв становить (на одну дитину)з 1 липня пo 30 листопада 2118 грн., з 01 грудня - 2218 грн.

    Але потрібно не забувати, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тобто і мама зобов'язана сплачувати аліменти на утримання дітей, і звісно в суді потрібно буде показати, що мама не сплачує аліменти.

    Також, рекомендую Вам звернутися до органу соціального захисту населення за тимчасовою виплатою, у зв’язку з тим що мама ухиляється від сплати аліментів.

    Порядок призначення та виплати тимчасової допомоги, визначається Постановою КМУ № 189 від 22.02.2006р. «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».

    І вже для суду Ви зможете взяти довідку, що крім Вашої заробітної плати, Ви ще і отримуєте тимчасову допомогу на дітей.

    • Пользователь не активен Клиент 4 года назад

      В законе указано, что если не платят алименты, то можно посадить человека на срок от трех до пяти лет. Если у этой мамы есть еще третий ребенок, она замужем за другим. Распространяется ли этот закон на женщин и женщин с детьми до трёх лет? Спасибо.

      • Олександра
        Олександра 4 года назад

        Адвокат, г. Киев

        Добрий вечір,

        Відповідно до ч.1 ст. 164. Кримінального кодексу України Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -

        карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

        Звертаю Вашу увагу на примітку в Кримінальному кодексу України у статтях 164 під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

        Суб'єктом злочину є фізична осудна особа, тобто стать не має значення.

        При призначенні покаранні суд може врахувати ту обставину, що у жінки є малолітня дитина, і ця обставини може бути при призначенні покарання як пом’якшуюча.

    Леськів Христина  Володимирівна
    Леськів Христина Володимирівна 4 года назад

    Юрист, г. Самбор, 7 лет опыта

    Законодавством України, зокрема ч. 1 ст. 164 СК, встановлено вичерпний перелік підстав для позбавлення матері або батька дитини батьківських прав.

    Порядок позбавлення батьківських прав передбачає виключно судову процедуру, за обов’язкової участі органу опіки та піклування (ч. 4 ст. 19 Сімейного кодексу України). Відкриття судового провадження відбувається на підставі позовної заяви.

    Несплату аліментів суд може лише додатково брати до уваги разом з іншими доказами.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України