Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Скажіть будь -ласка ,чи мають право стороні особи вести відео зйомку мене на робочому місці?.Держ підприємство,працюю касиром.Згоди на зйомку не давала.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Київ
Від відеореєстраторів на автомобілях та систем зовнішнього спостереження до зйомки працівників в офісі — підприємці використовують відеозйомку не тільки для збереження майна або охорони порядку, але і як превентивні заходи до представників влади або співробітників компанії.
І якщо на відео потрапив хтось, хто зовсім цього не хотів, суд може стати на його бік, адже стане відомо, що зйомка була протизаконною.
Фото-, кіно-, теле – чи відеозйомка — це процес фіксації фактів на відповідні носії. За законом, це може суттєво порушувати певні особисті немайнові права громадян.В Цивільному кодексі України зазначено, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди — письмового чи усного залежно від обставин, за яких відбувається знімання.В Конституції теж ідеться про обов’язкову згоду громадян на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації. Тобто без їхньої згоди цього робити не можна, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Згідно із Законом «Про інформацію», під конфіденційною розуміють інформацію про фізичну особу та інформацію, доступ до якої обмежила фізична або юридична особа для всіх, крім суб’єктів владних повноважень.Публічні (громадські) місця — це ті, де:
Тобто це вулиці, площі, людні місця, кімнати для переговорів або робочий кабінет, де можна зустріти сторонніх.
Відкриті фото та відеозйомка у громадських місцях абсолютно законні і для них не потрібна письмова згода громадян. Але в окремих випадках не можна знімати, навіть відкрито, в тих місцях, що визнані місцями особистого користування (туалети, роздягальні, ванні кімнати). Тому в магазинах, парних і туалетах закладів це заборонено законом.
Не можна знімати без дозволу в транзитних будівлях, будівлях суду, урядових будівлях. Якщо це заважає міліції, пожежникам або медичним працівникам, зйомка теж заборонена.
Не можна знімати в громадських місцях, які є приватною власністю, за умови, якщо є попередження про заборону зйомок.Незважаючи на те, що на підприємстві/в офісі можуть бути приміщення, які підпадають під поняття публічності (робочі кабінети, конференц-зали), це не означає, що там можна знімати без згоди працівників або робітників.
Але щоденне виконання трудових обов’язків важко назвати заходом публічного характеру.
У так званих публічних місцях зйомка дозволена. Але Кодекс Законів про працю зобов’язує роботодавця проінформувати працівника під розписку про умови праці. Тобто працівника письмово погодитися на знімання.
Відсутність письмової згоди на відеозйомку на робочому місці — це підстави вважати запис незаконним.
Юрист, м. Самбір, 8 років досвіду
Законодавство дозволяє вести відкриту зйомку у громадських місцях. У тому числі всередині будівель різних міністерств, відомств, судів, магазинах,театрах, тощо.
Зйомка посадових осіб при виконанні службових обовязків, без їх згоди дозволена.
Без згоди людини дозволяється знімати її в публічних місцях за умови, що зйомка здійснюється відкрито.