Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 03 ноября 2019, вопрос №5540

Не отдают деньги на новой почте

Добрый день, скажите пожалуйста, я мама в декретном отпуске, мой муж отправил посылку наложенным платежом на новой почте,на моё имя,через пару дней пришел за деньгами,ему их не отдали, сказали чтоб ехала сама и забирала,хотя муж придоставил паспорт. Скажите пожалуйста, это прихоть работника почты или такие правила, за ранее спасибо большое за ответ)))

Ответы юристов (2)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна

    Добрый день. Правила логистических компаний устанавливают сами компании. Почитайте их условия на сайте, или позвоните на горячую линию Новой почты. Но я думаю , что такие правила. Ведь, неизвестно как он получил Ваш паспорт, и донесет ли он Вам деньги. Нужно было отправлять от его имени, и он бы забирал деньги

    Валерия
    Валерия 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 6 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго вечора.

    Відповідно до Умов надання послуг ТОВ Нова Пошта:

    11.5. Для отримання грошового переказу на будь-яку суму необхідно показати документ, що посвідчує особу, відповідно до переліку, вказаного в пп. 11.2.1 – 11.2.6 цих Умов.11.2. Одержувач фізична особа або фізична особа-підприємець пред’являє представнику ТОВ «Нова пошта» будь-який із наведених нижче документів, що підтверджує особу Одержувача, зазначеного в експрес-накладній, а саме: 11.2.1. Паспорт громадянина України. 11.2.2. Тимчасове посвідчення громадянина України. 11.2.3. Тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. 11.2.4. Посвідку на постійне проживання. 11.2.5. Посвідку на тимчасове проживання. 11.2.6. Посвідчення біженця, видане в Україні. 11.2.7. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 11.2.8. Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. 11.2.9. Паспорт іноземного громадянина, у якому відомості про особу вказані кирилицею та/або латиницею. У разі використання іншої абетки – надає апостиль (офіційний переклад паспорта українською мовою).

    Тобто, для отримання грошового переказу Одержувач (в даному випадку зазначені ви) повинен особисто пред`явити паспорт або іннший з наведених документів. Таке загальне правило, що грошові перекази видаються безпосередньо Одержувачу.Проте, в Умовах надання послуг ТОВ Нова пошта також містяться випадки, коли відправлення видається іншій особі.

    Відповідно до п.11.7 Умов надання послуг ТОВ Нова пошта ,

    Фізичній особі, не вказаній в експрес-накладній як Одержувач, і за відсутності замовленої додаткової послуги «Доставка особисто в руки» – надати представнику ТОВ «Нова пошта» номер експрес-накладної та один із таких пакетів документів: 11.7.1. Відповідно оформлену довіреність і документ, який посвідчує особу згідно з довіреністю (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон). 11.7.2. Відповідно оформлену довіреність і документ, який посвідчує особу згідно з довіреністю, перелік яких зазначено в пп.11.2 і 11.3, окрім картки Клієнта пластикового або електронного формату (для відправлень оголошеною вартістю менше ніж 15 000 (п’ятнадцять тисяч) гривень). 11.7.3. Одночасно надати паспорт громадянина України / паспорт громадянина України для виїзду за кордон, що підтверджує особу Одержувача, вказану в експрес-накладній, і власний документ, що посвідчує особу відповідно до переліку, який зазначено в пп. 11.2 і 11.3, окрім картки Клієнта пластикового або електронного формату, та номер експрес-накладної (для відправлень оголошеною вартістю менше ніж 15 000 (п’ятнадцять тисяч) гривень). 11.7.4. Надати документ, що підтверджує ступінь споріднення, якщо фізична особа – близький родич Одержувача: ü чоловік/дружина надає свій паспорт громадянина України (з відміткою про шлюб) / паспорт громадянина України для виїзду за кордон і паспорт громадянина України (з відміткою про шлюб) / паспорт громадянина України для виїзду за кордон Одержувача, зазначеного в експрес-накладній; ü батько/мати надає свій паспорт громадянина України (з відміткою про ступінь родинного зв'язку) для відправлень оголошеною вартістю менше ніж 15 000 (п’ятнадцять тисяч) гривень. Якщо Одержувач згідно з експрес-накладною – заміжня жінка, а в паспорті родича (чоловіка, батька, матері) вказано її дівоче прізвище, то додатковим документом є свідоцтво про шлюб або паспорт громадянина України Одержувача, зазначеного в експрес-накладній.

    Тобто, для отримання відправлення іншою Особою *в даному випадку вашим чоловіком) необхідно надати представнику ТОВ Нова пошта номер експрес-накладної по якому було здійснено відправлення та необхідно забрати кошти, а також документ , що підтверджує ступінь споріднення - паспорт з відміткою про шлюб (краще що були наявні два паспорта - ваш і чоловіка). Якщо Одержувач згідно з експрес-накладною – заміжня жінка, а в паспорті чоловіка вказано її дівоче прізвище, то додатковим документом є свідоцтво про шлюб або паспорт громадянина України Одержувача, зазначеного в експрес-накладній. Однак, оскільки термін "відправлення" може тлумачитися працівниками нової пошти в більш вузькому значенні і не включати в себе грошові перекази це є підставою для відмови, що на мою думку не є правомірним. Щоб не зіштовхуватися з такими проблемами, у разі навності у вас банківської карти, краще замовляйте послугу "грошовий переказ на банківську карту", що позбавить вас необхідності пвторно відвідувати відділення нової пошти)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України