Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

10 февраля 2022, вопрос №55892

Бывший муж не платит алименты

Бывший муж не платит алименты. Решение суда и исполнительный лист есть. Ссылается на плохое материальное положение. Долг 20 тысяч. Платить не отказывается, долг признает, но платить не может, или не хочет. Платит 2-3 раза в год по 1-2 тыс. Исполнительная служба только разводит руками - проводим беседы, но повлиять не можем, он же еще одной жене платит, вы же поймите его тоже, и все в таком духе. Является ли он злостным неплательщиком? Могу ли я написать заявление в полицию и будет ли толк, или они тоже скажут что ничего не поделаешь, он же не может столько платить. Как быть?

Ответы юристов (2)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 3 года назад

    Адвокат, г. Луцк, 22 года опыта

    1. Візьміть по Вашій заяві дві довідки у виконавця: про заборгованість та про помісячну заборгованість, а також повну інформацію про хід виконавчого провадження (Вам взагалі важливий ідентифікатор доступу до матеріалів виконавчого провадження), будете його мати, все побачите мережі.

    2.на основі довідки про борг - заяву до поліції про злісне ухилення від сплати аліментів, тобто притягнення і до адміністративної відповідальності (хоча це може зробити і виконавець – скласти протокол про адмінправопорушення) та і кримінальної відповідальності.

    3. На підставі довідки про помісячну заборгованість розраховується пеня та готується позов до суду про стягнення пені (це 1 відсоток в день за весь період боргу, що є непоганою сумою), по рішенню суду ця сума додасться до загального боргу.

    4. Аналіз матеріалів (в інтересах через ідентифікатор доступу до матеріалів виконавчого провадження) або на підставі довідки про хід виконавчого провадження від виконавця, та якщо виконавець не захоче самостійно усувати недоліки (можливо ненакладені штрафи, відсутність заборони виїзду за кордон...) тоді оскаржити його бездіяльність у позасудовому, судовому порядку.

    4. Самостійно отримати інформацію про неофіційне працевлаштування боржника, відповідно тиснути на роботодавця.

    5. Самостійно з'ясовувати інформацію про наявність у боржника майна та інших активів. Далі, звичайно стягувати через виконавця. Виконавці не завжди в повному обсязі роблять цю перевірки, та і регулярність її проведення теж страждає.

    Тобто це комплексна та системна робота.

    Детальніше та допомога, звертайтеся 0660424443

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 21 год опыта

    Добрый день ! Вы предоставили мало информации

    Обращайтесь через сайт или найдите мои контакты - проконсультирую и при необходимости подготовлю документы

    С уважением Виктория Костромина

    ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХх


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України