Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте.
В связи с посленими событиями в Украине знакомая собирается выехать в Польшу в несовершеннолетней дочерью. Загранпаспорт у знакомой есть, но у дочери его нет. Существует ли способ выехать за границу таким образом, чтобы не получить статус беженца? Она говорит, что со статусом беженца их не выпустят из Польши 3 года и не хочет так долго там находиться.
По номеру телефона, указанному в форме регистрации фопроса, ответить никто не сможет. Мне пришлось поискать чужую украинскую сим-карту, поскольку сам я живу в Италии. В связи с этим прошу связаться со мной либо через электронную почту, либо через любой удобный мессенджер за моим номером +39(329)895-97-14: Telegram, WhatsApp, Viber
Спасибо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Громадяни України можуть в’їхати в Польщу без наявності закордонного паспорта.
Такі особи, однак, повинні будуть пояснити причину втечі з України.Виїхати на територію Польщі можна буде без наявності закордонного паспорта. За такої умови потрібно буде в польському пункті пропуску через кордон подати клопотання про надання міжнародного захисту.
Дорослі громадяни повинні мати з собою український документ, що підтверджує особу, діти – свідоцтво про народження.Окрім цього, громадяни України можуть в’їхати в Польщу на підставі:- безвізового руху;- національної візи (D) або Шенгенської візи (C);- довгострокової візи або документа, що дає право для перебування на території, виданого іншою країною-членом Шенгенської угоди;- наявного дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування або дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу і дійсної карти перебування.
Як виїхати без закордонного паспорта?
Без закордонного паспорта єдиний спосіб в’їхати до Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському кордоні.
Потрібно взяти з собою інший документ, що посвідчує особу, і чітко пояснити під час опитування на кордоні, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі. Необхідно буде пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо є документи чи фотографії, які, на вашу думку, стосуються вашої справи, потрібно показати їх прикордонникам.Якщо громадяни України мають звичайний (небіометричний) закордонний паспорт і не мають візи, єдина можливість в’їхати на територію Польщі – подати заяву про міжнародний захист на польському прикордонному переході.
Потрібно чітко дати зрозуміти прикордоннику, що ви хочете подати заяву на отримання статусу біженця в Польщі, та пояснити, чому ви тікаєте з України. Якщо у вашій справі є якісь документи, то варто їх взяти з собою.
Адреси пунктів прийому українських громадян:- Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175
Dorohusk;- Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22 – 540
Dołhobyczów;- Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22 – 523
Horodło;- Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (zaplecze hali sportowej), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22 – 680
Lubycza Królewska;- Świetlica, Korczowa 155 37-552
Korczowa;- Hala sportowa – Medyka 285, 37-732
Medyka;- Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625
Krowica Sama;- Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700
Ustrzyki Dolne.
Якщо громадяни України перетнули кордон на підставі:-
безвізового руху, їх легальне перебування триває 90 днів;-
національної візи (D) або Шенгенської візи (C), їх перебування є легальним протягом строку дії візи та періоду перебування, вказаного в ній. Після закінчення перебування на підставі національної візи можна продовжувати перебувати на території Польщі без виїзду за кордон на підставі безвізового руху до 90 днів при наявності біометричного паспорта;-
довгострокової візи або документа, що дає право перебування на території, виданого іншою країною-членом Шенгенської угоди, легальне перебування триває до 90 днів;
- згоди коменданта Прикордонної охорони, легальне перебування триває 15 днів.
Інформація про обов'язкове перебування в Польщі протягом 3 років не відповідає дійсності. Вона спростовується вищезазначеним!
Успіхів!
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Громадяни України можуть в'їхати до Польщі, зокрема на підставі: безвізового режиму національної візи (D) або шенгенської візи (C) довготермінової візи або дозволу на проживання виданого іншою країною зони Шенген, згоди Головнокомандуючого Прикордонної Служби, наданої під час перетину кордону („надзвичайний перетин кордону”) дозволу на тимчасове переживання, дозволі на постійне переживання або дозволу на довгострокового резидента ЄС та дійсної картки побиту zezwolenia na pobyt czasowy, заяви на міжнародний захист (статус біженця) 1.2. Безвізовий режим Від 19 лютого 2022 р. польська влада скасувала обмеження (щодо цілі в’їзду) в прикордонному русі на кордоні з Україною та в пунктах пропуску повітряного кордону. Таким чином, відновлено правила в’їзду, які існували до стану епідемії, а це означає, що громадяни України можуть в’їжджати до Польщі без віз або без виконання додаткових умов. Кордон з Україною можна перетинати в Дорогуську, Корчовій, Гребенному, Медиці, Будомежі, Крощенку, Зосині та Долгобичеві. 25 лютого 2022 року Прикордонна Служба Польщі повідомила, що всі пункти перетину кордону з Україною відкриті. Орган Прикордонна Служба Польщі Необхідні документи* * З 25 лютого 2022 року влада Польщі не вимагає від громадян України пред’являти документи, окрім біометричного паспорта, при перетині польського кордону. біометричний паспорт документи, що підтверджують наявність у вас достатніх коштів для покриття вартості проживання протягом усього запланованого перебування та витрат на повернення в Україну (наприклад, виписка з банку за останні 6 місяців, дорожній чек, довідка про ліміт кредитної картки, видана банком-емітентом) підтвердження наявності державного медичного страхування або приватного медичного страхування, чинного в країнах Шенгену на суму щонайменше 30 000 євро на час запланованого перебування документи, що підтверджують участь у туристичному заході або проживання в Польщі WARDYŃSKI I WSPÓLNICY 4 1.3. Надзвичайний перетин кордону (без паспорта) Якщо у немає паспорта (або його немає у членів вашої родини), як виняток, ви можете в’їхати до Польщі не довше, ніж на 15 днів після отримання згоди Головнокомандувача Головної Прикордонної служби (ст. 32 п.1 Закону про іноземців). З 25 лютого 2022 року влада Польщі дозволяє всім громадянам України перетинати польський кордон за будь-яким іншим документом, що посвідчує особу, особливо це стосується дітей.
2.1 Дозвіл на тимчасове проживання
Якщо вже перебуваєш в Польщі і можеш підтвердити мету свого перебування в Польщі більше 90 днів, наприклад, роботу на підставі дозволу на роботу або посвідчення (дивись деталі в частині 3), можеш подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання, щоб легалізувати своє перебування в Польщі. Після закінчення безвізового періоду віза тобі не знадобиться. Сама подача заяви про дозвіл на тимчасове проживання дасть тобі право легально перебувати в Польщі до винесення остаточного рішення у твоїй справі. Дозвіл на тимчасове проживання також дає право перебувати в інших країнах Шенгенської зони не більше 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. Однак це не дає вам права працювати в цих країнах (завжди враховуйте місцеві імміграційні закони). У Польщі є кілька видів дозволів на тимчасове проживання
З ДЕТАЛЬНИМИ ПРАВИЛАМИ ОЗНАЙОМТЕСЬ ТУТ: ЩОДО ПОЛЬЩІ
https://uba.ua/documents/2021/pobyt-i-praca-w-pols...
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня!
Существует ли способ выехать за границу таким образом, чтобы не получить статус беженца? Она говорит, что со статусом беженца их не выпустят из Польши 3 года и не хочет так долго там находиться. - можна в'їхати на територію Польщі без закордонного паспорту (на підставі внутрішнього паспорту громадянина України/свідоцтва про народження та клопотання про надання міжнародного захисту, а не про надання статусу біженця).
Перетин польського кордону без закордонного паспорту не означатиме автоматичне отримання статусу біженця.
Крім того, на сьогоднішній день Польща взагалі лише готує спеціальний закон про українських біженців.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на портал Onet.pl.
Законопроект має дати відповідь на ключові питання, що стосується правових підстав перебування українців у Польщі. Що дозволено робити мігрантам? Скільки часу вони можуть легально перебувати в Польщі та які у них права?
Зважаючи, що ця проблема виникла лише в останні дні, законопроект готується в терміновому режимі. Тому поки невідомо, які саме соціальні гарантії плануються надати українцям.
Однак представники правоохоронних організацій, що залучені до розробки цього документ, вже відзначають його два недоліки, як треба терміново виправити.
Перша проблема – дискримінація українців, яки прибули до Польщі до 24 лютого та після. На статус біженця можуть претендувати лише ті, хто прибув у Польщу від початку агресії РФ.
Натомість ті, хто знаходився у Польщі раніше такого права не матимуть, хоча часто вони також вже не мають можливості повернутися додому.
Друга проблема – захист дітей, що прибули до Польщі без документів. Уряд пропонує соціальні виплати польським родинам, що взяли до себе українських дітей. Прот е у випадку дітей без документів ця норма не працюватиме.
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ - https://uba.ua/ukr/news/8982/
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).
ВСЬОГО ДОБРОГО!