Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 06 марта 2022, вопрос №57298

Військовий стан та праця

Я мешкаю в м.Тернополі. з 24.02.22 розпочався в Україні воєнний стан відповідно вступила в дію заборона на алкогль. Я працюю на алкогольному дистрибюторі з 24 по 28 лютого сказали не виходити на роботу, а 1 березня заставили написати заяву за власний рахунок бо інакше вони поставлять ДН , а це ще гірше. Я розлучена виховують доньку 5років маю стареньку маму відповідно коли оголосили про війну я зібрала їх та поїхала до села бо в місті часто лунають сирени та кожного разу бігти в підвал з третього поверху важко. Автобуси які їздили з села до міста скасували відповідно я немаю змоги добратись до роботи . На роботі заставляють йти за свій рахунок, а це означає що ніяких грошей небуде і в трудовий стаж теж не піде . Що мені робити як себе захистити в такому питані?

Ответы юристов (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Відповідно до роз'яснень Мінекономіки у сфері трудових відносин в умовах воєнного часу якщо особа не може вийти на роботу та не може виконувати її дистанційно (що є наявним у вашому випадку), то доцільно надати працівникам оплачувані відпустки (щорічні, соціальні), а також відпустки без збереження заробітної плати, що надаються в обов’язковому порядку та відпустки без збереження заробітної плати, що надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством (ст. ст. 25, 26 Закону України “Про відпустки”). Табелювання працівників, які покинути свої робочі місця, здійснюється умовним позначенням «НЗ» («відсутність з нез’ясованих причин») або «І» («інші причини неявки»). Після з’ясування обставин та виявлення, що причини були поважні, табель обліку використання робочого часу можна скорегувати.

    В той же час не можна працівника, який не з’являється на роботі внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, направити «заднім числом» у відпустку, в т.ч. карантинну. Слід зазначити, що працівники, які не виходять на роботу внаслідок ведення воєнних дій та пов’язаних з ними обставин, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України за підставою „прогул”.

    Зазначене обумовлено необхідністю збереження життя та здоров’я таких працівників та їх сімей і вважається як відсутність на роботі з поважних причин. Якщо не було оголошено простою, у такому випадку за працівниками зберігаються робоче місце та посада.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України