Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 18 марта 2022, вопрос №58926

Имели ли право заставить написать заявление на увольнение?

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, имели ли право заставлять меня уволиться? Я работала в военкомате службовцем,когда началась война,я только первых два дня вышла на работу,больше ходить не смогла,у меня двое детей 8 лет и 15,муж военнослужащий. Меня попросили написать заявление на увольнение по соглашению сторон. Правильно ли это?

Ответы юристов (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Вимагати Вас написати заяву про звільнення протизаконно (з будь-якої причини - за угодою сторін чи за власним бажанням). Важливий момент - якщо писати заяву за власним бажанням, наприклад, без поважної причини, то Ви маєте право протягом двох тижнів її відізвати, звільнити Вас після відклику такої заяви не мають права. Якщо пишете заяву за угодою сторін, подаєте та роботодавець приймає її (проставляє резолюцію щодо видання наказу, трудової та інше) відкликати її Ви вже не зможете. Тому можна сказати лайвхак - написання заяви за власним бажанням без поважної причини (для того, щоб був строк 2 тижні, в заяві вказуєте дату через 2 неділі), а потім можете подати заяву про відкликання заяви про звільнення. Якщо після відкликання Вас звільнять - це буде порушенням та в майбутньому, після закінчення війни, зможете через суд поновитися на роботі та стягнути компенсацію за своєрідний бздур та порушення трудового законодавства роботодавцем.

    Більшість держ.органів наполегливо не рокомендує звільняти працівників, якщо вони не виходять на роботу, пропонуючи ставити в табелі "НЗ" та "І" позначки, без виплати зп. Якщо Ви не будете виходити на роботу через загрозу життю, бойові дії, відсутність транспортного сполучення, то велика ймовірність, що таке звільнення за прогул в майбутньому також буде підставою для визнання звільнення незаконним судом.

    Якщо у Вас залишились питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися", консультації безкоштовні.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України