Начните консультацию с юристом онлайн
Состою в браке с супругой. У меня один ребенок от первого брака, (13лет) один ребенок супруги от первого брака (13лет) проживающий с нами и один общий, всего 3-е. Могут ли меня мобилизировать?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Мобілізувати можуть!
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Для отримання відстрочки Ви повинні мати 3 більше власних дітей.
Або усиновити дитину дружини від першого шлюбу.
Всього доброго!
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Здравствуйте, Артем!
Главное для выезда за границу наличие 3-х или более детей до 18 лет на вашем содержании.
Нигде не указано, что Вы должны быть отцом всех детей, что в свою очередь должно подтверждаться записью в свидетельстве о рождении каждого ребенка.
Главное - это то, что дети (не обязательно родные) проживают вместе с Вами одной семьей и находятся на вашем содержании и обеспечении.
Потому выехать за границу можно и на основании свидетельства родителя многодетной семьи, что подтверждается на практике (пограничники пропускают).
Образец такого свидетельства - https://www.kmu.gov.ua/npas/243301083
ПОРЯДОК виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/209-2010-%D0%B...):
2. Посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім'ї і дітей з такої сім'ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства" та іншими актами законодавства.
Закон України "Про охорону дитинства"(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#Text):
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/conv#n...):
Стаття 3. Сім'я
2. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
4. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Сторінка Державної прикордонної служби в Фейсбук: https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n:
На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.
Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають:
1. посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність.
Крім того обмеження не стосуються осіб:
А також тих, хто є:
Також це підтверджується - https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...
Для пересечения границы потребуются следующие документы:
1) паспорта граждан Украины;
2) паспорта граждан Украины для выезда за границу;
3) свидетельства о рождении детей (если будете выезжать вместе с малолетними детьми, у которых еще нету паспортов);
4) удостоверение родителя многодетной семьи.
Но выехать за границу Вы сможете и без посещения военкомата.
То есть, Вам не нужна справка о предоставлении отсрочки от призыва на военную службу по мобилизации, только свидетельство родителя многодетной семьи.
Згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#Text
2. У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):
1) абзаци третій - тринадцятий частини першої замінити тринадцятьма новими абзацами такого змісту
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
Так, общая мобилизация происходит в четыре этапа, которые внедряются в соответствии с потребностями и возможностями во время активных боевых действий:
Первая очередь оперативного резерва – бывшие военнослужащие до 40 лет, имеющие боевой опыт и отслужившие в армии по контракту или во время одной из предыдущих волн мобилизации (речь идет именно о ветеранах боевых действий с 2014 года, а не всех, кто когда-либо проходил срочную службу).
Вторая очередь оперативного резерва – военнослужащие, проходившие срочную службу до 2014 года или служившие по контракту.
Мобилизационный резерв – военнообязанные граждане, которые окончили военные кафедры вузов как офицеры запаса и не призывались во время предыдущих мобилизационных волн.
Общественный резерв – остальные граждане, не имеющие возрастных и физических ограничений по призыву на военную службу и могут быть привлечены для комплектования ВСУ и других военных формирований исключительно в особый период (применяется в случае худшего сценария полномасштабной войны).
Закон України "Про звернення громадян" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%...):
Стаття 1. Звернення громадян
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Стаття 4. Рішення, дії (бездіяльність), які можуть бути оскаржені
До рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені, належать такі у сфері управлінської діяльності, внаслідок яких:
порушено права і законні інтереси чи свободи громадянина (групи громадян);
створено перешкоди для здійснення громадянином його прав і законних інтересів чи свобод;
незаконно покладено на громадянина які-небудь обов'язки або його незаконно притягнуто до відповідальності.
Стаття 5. Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Стаття 7. Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення
Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.
Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
Отблагодарить за консультацию можно на 5168 7574 1017 5287 (ПриватБанк).
Если возникнут дополнительные вопросы, пишите на mailmessage@ukr.net
ВСЕГО ДОБРОГО!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте!
К сожалению НЕТ.
Обратите внимание на ИНЫЕ ОСНОВАНИЯ для получения отсрочки от призыва по мобилизации, которые дают право на пересечение границы.
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".