Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 30 березня 2022, питання №60397

Що робити при неотриманні аліментів

Добрий день! Мене звати Інна, і цікавить питання: що робити у наступній ситуації? У 2017 році я народила дитину, з батьком дитини ні в офіційному, ні в цивільному шлюбі не перебувала. У 2018 році подала до суду позов щодо нарахування аліментів на користь дитини та нарахування аліментів на мою користь (до досягнення дитиною 3-х років). Суд постановив стягувати аліменти у розмірі 1/4 від доходу на дитину та 1/6 на мене. Батько дитини офіційно не працевлаштований, тому аліменти розраховуються від середньої заробітної плати по м. Києву. При цьому батько дитини за період з 2018 року або сплачував частину аліментів лише на дитину, або не сплачував зовсім, що призвело до заборгованості (за моїми приблизними підрахунками) у розмірі 135 тис. грн. на дитину та 66 тис. грн. на мене.
При цьому батько участі у вихованні дитини не приймає зовсім, лише запитує «як він там» один раз на місяць або у декілька місяців (у 2021 році не цікавився дитиною 8 місяців), останній раз бачив дитину майже 3,5 роки тому, але за можливості звинувачує мене за ситуацію, яка склалася.
Підкажіть, будь ласка, що можна зробити в даній ситуації? Чи має сенс подавати до суду за несплату аліментів, чи варто подати на позбавлення батьківських прав? Чи можу я набути статусу одинокої матері, якщо позбавити батьківських прав, щоб отримувати допомогу від держави, оскільки на сьогодні я втратила роботу через війну?
Буду вдячна за будь-яку пораду!

Відповіді юристів (6)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Позбавлення батьківських прав це достатньо тривала процедура (судова). Займатися цим зараз не раджу, оскільки суди або не працюють або зайняті розглядом невідкладних справ (заяву приймуть, але розгляд буде відкладений).

    Раджу Вам звернути увагу на виплату допомоги у зв'язку з втратою роботи у розмірі 6,5 тис. грн (через Дію). Крім того, отримавши статус тимчасово переміщеної особи, Ви зможете отримувати також 2000 тис. грн. допомоги (і на дитину 3 тис. грн).

    Якщо залишилися питання - звертайтеся, консультація безкоштовна.

    • Інна Клієнт 3 роки тому

      Дякую за Вашу відповідь! Про суди це питання на майбутнє, коли ми переможемо)) Просто не знаю, що мені робити, чи взагалі можливо домогтися сплати аліментів, адже заборони типу виїзду за кордон або керування авто не вплинуть на батька зовсім... Чи залишається лише один варіант відправити на виправні роботи... Якщо не можливо ніяк домогтися сплати аліментів, то взагалі забути про того батька... Про допомогу знаю, вже займаюся цим) Дякую)

      • Дубовенко Володимир Володимирович
        Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

        Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

        Звичайно можна стягнути не тільки власне аліменти, але й неустойку (пені) за несвоєчасну сплату аліментів, крім того навіть зараз під час війни продовжується звернення стягнення за рішеннями про сплату аліментів (по закону від 15.03.2022 № 2129-IX «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження»). Просто не буду говорити, що знаю про всю ситуацію в країні та за всі суди, але за моєю інформацією саме зараз вирішувати питання в судовому порядку (крім кримінальних справ) може бути проблематично, хоча можна спробувати, в тому числі через електронний суд.

        • Інна Клієнт 3 роки тому

          Дуже Вам дякую!!!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Вы можете подать иск в суд на лишение род прав

    и по поводу алиментов - есть варианты решения вопроса

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт Или найдите мои контакты С уважением Виктория Костромина

    • Інна Клієнт 3 роки тому

      Дякую за Вашу відповідь!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України