Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 31 березня 2022, питання №60531

Чи законне звільнення під час воєнного положення?

В зв'язку з війною я втратила роботу. Сказали написати заяви з 1 березня по 31 березня відпустку за свій рахунок в зв'язку з короновірусом. На даний час я виїхала зі своєї області. А тепер хто виїхав треба писати заяви на звільнення.

Відповіді юристів (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    Примус до подання заяви про надання відпуски, рівно як і звільнення, є протизаконним. ВРУ прийняла Закон України #2136-ІХ від 15.03.2022р. «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який набрав чинності 24 березня 2022р. Ним визначено особливості організації трудових відносин під час воєнного стану. Особливість Закону полягає в обмеженні дії чинного трудового законодавства в межах норм, викладених в цьому Законі, і діє він тільки протягом воєнного стану.

    Мови про примусові відпустки та звільнення не йде як в новому законі так і в "старих" нормативно-правових актах. Справа в іншому, прогнозую, що роботодавець може скористатися нормами вищевказаного закону та призупинити дію трудового договору (зарплата не виплачується, але й трудова діяльність не здійснюється).

    Порада - самому не писати заяви про звільнення, оскільки після перемоги дуже складно буде доводити в суді, що Вас звільнити проти вашої волі та в порушення вимог закону. Якщо буде призупинення - вирішувати Вам.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України