Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, я живу с детьми в Херсоне, который оккупирован. Работаю практическим психологом в школе. Три недели работала из дома по телефону и онлайн в Зуме с учителями, детьми, родителями. Со следующей недели , с 5 апреля, мне администрация написала график, где я должна выходить фактически на работу, где детей нет и работать там по телефону. У меня двое несовершеннолетних детей, один из них с инвалидностью, я одна кормилец в семье, в разводе. Что мне делать? На какие ссылаться законодательства, чтобы отстоять себя свою семью?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Вітаю!
Чи був виданий наказ про переведення на дистанційну роботу? Якщо Ви працюєте за допомогою телекомунікаційного зв'язку, то повинні бути змінені істотні умови праці - хоча зараз і не вимагається повідомлення за 2 тижні та укладення письмового договору про дистанційку, але наказ повинен бути виданий і з ним Вас повинні були ознайомити, телефоні розмови не мають жодної наказової сили. Офіційна позиція Мінекономіки вказує про те, що працівники можуть бути попереджені про зміну істотних умов праці відразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.
Ви можете звернутися до роботодавця із заявою про надання відпустки. З дати набрання чинності Законом і до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становитиме 24 календарних дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону України “Про відпустки”. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
На період дії воєнного стану скасовуються обмеження щодо 15-денного терміну надання відпустки без збереження заробітної плати за погодженням між працівником та роботодавцем. Як і раніше, відпустка без збереження заробітної плати надаватиметься виключно з ініціативи працівника.
Пропонувати Вам призупинення трудового договору не буду - це означає відсутність зарплати, але призупинення може ініціювати також сам роботодавець (у вигляді наказу та з ознайомленням).