Начните консультацию с юристом онлайн
Подскажите, как мне быть? Работаю в супермаркете оператором склада и производства с 10 февраля, с 24 началась война и меня перестали вызывать, т.к. работу оператора делает бывший оператор, а с приходом меня стала нынешним заместителем заведующего склада. Нас не чередуют, потому что за короткий срок моей работы я далеко не все освоила и потому без её помощи мне не обойтись. Работа у нас почасовая, 1 час - 37 грн. Мне, т.к. я не хожу на работу, т е. меня не зовут, соответственно ничего не платят. Могу ли я обратиться к заведующему магазина с просьбой или предложением уволить меня по статье "прекращение трудового договора в связи с сокращением численности или штата работников", чтоб меня уволили и дали какое-то пособие?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Вітаю!
Рішення про скорочення штату приймає лише роботодавець, законом (так само й практикою) не передбачено можливості початку процедури скорочення з ініціативи самого працівника. Крім того, навіть якщо б така можливість була б передбачена законодавцем або практикувалась серед наших роботодавців, Вашому роботодавцю немає жодного сенсу починати процедуру скорочення, адже новим законом про трудові відносини під час воєнного стану було надано право роботодавцям призупиняти дію трудового договору, якщо коротко про призупинення - трудова діяльність не здійснюється, зарплата не виплачуються, страховий стаж не рахується. Зараз деякі роботодавці навпаки "припинили" скорочення аби використати призупинення дії договору.
Спасибо, очень жаль
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Можете звернутися до роботодавця із заявою про надання відпустки (щорічної або за свій рахунок) або самостійно ініціювати шляхом подання заяви призупинення дії трудового договору, оскільки я більш ніж впевнений, що після перемоги законодавчо буде врегулювано компенсації особам, які залишилися без зарплати. Можливо це буде поступова компенсація або автоматичне зарахування до страхового стажу періоду призупинення. В будь-якому випадку якщо звільнитесь за власним або угодою сторін (взагалі припините трудові відносини) то будь-які подібні компенсації, скоріше за все, не отримаєте.
А если меня предприятие заставляет писать на отпуск за свой счёт я после нашей победы буду иметь право получить подобную компенсацию?
Спасибо.
Спасибо вам огромное! А такой вопрос, если можно, простите... может ли полагаться мне отпуск, если я работаю с 10 февраля? И ...если я возьму больничный по уходу за ребенком мне за него заплатят?
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
В цьому випадку тривалість днів щорічної основної відпустки буде пропорційно відпрацьованому часу. Наприклад, за 53 відпрацьованих дні отримаєте 3 або 4 вихідних (приблизно). Щодо лікарняних - допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, якщо вона потребує стаціонарного лікування, виплачується застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.
Для того щоб під час воєнного стану отримати виплати у випадках, коли роботодавець не зміг опрацювати е-лікарняний і подати за ним заяву-розрахунок, застраховані особи можуть звернутися до будь-якого зручного відділення ФСС (мати при собі паперовий листок непрацездатності або інформацію про е-лікарняний) за місцем тимчасового перебування внаслідок переміщення через бойові дії, за місцем реєстрації або в іншому зручному місці. Кошти ФСС перерахує на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку.