Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 04 апреля 2022, вопрос №60950

Поділ авто при розводі

Доброї ночі.Ми прожили з чоловіком 10 років.Маємо спільну дочку.Я (дружина) маю сина від попереднього громад.шлюбу.
Розлучаємось.Цікавить чи може авто залишитись мені?
Воно необхідне для дітей,вони навчаються і ходять по гурткам,я чисто фізично не зможу без нього,адже заняття знаходяться далеко від проживання.Абож дітям доведеться відмовитись від занять.Від чоловіка більше нічого не вимагаю.
Куплене авто на кошти які заробив чоловік за кордоном.Я працювала мало,так як майже завжди гляділа дітей.
На даний момент в чоловіка 130стаття на рік нозбавили прав.

Ответы юристов (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

    Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. І є рівними у своїх правах.

    Поділ може бути здійснений як за домовленістю подружжя, так і за судовим рішенням.

    Автомобіль відноситься до категорії рухомого майна та є річчю неподільною.

    Вирішувати долю автомобіля можна наступним чином.

    1. Залишити автомобіль у власності одного з подружжя, який виплачує іншому грошову компенсацію вартості 50% автомобіля. Такий поділ можна здійснити тільки тоді, якщо особа, яка відчужує свої права на авто, згодна на отримання грошової компенсації. Якщо жоден з подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їхніх часток, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно в їхній спільній частковій власності. Хоча судова практика з цього приводу не стабільна. Останнім часом все більше судів погоджується з необхідністю все ж таки сплатити грошову компенсацію за авто з метою реального поділу майна подружжя.

    2. Продати спільний автомобіль та розділити отримані гроші між собою пропорційно їх часткам.

    3. Залишити автомобіль у одного з подружжя, а другому – передати інше рівноцінне майно (земельну ділянку, дачу, частку у квартирі тощо). Цей варіант підходить в тих випадках, якщо автомобілем переважно користувався, один з подружжя, а володіння іншим майном сповна задовільняє іншого з подружжя.

    В мене була справа, що сторони настільки насолили одне одному , що не могли домовитися рік, то суддя поділив майно (гараж і автомобіль ) порівну, право користування автомобілем порівну, гараж поділив також по 1/2, на стадії апеляції чоловік найняв двох товаришів, і пішли розібрали половину гаража.

    Тому треба вивчати обставини справи, і аргументували свою позицію.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України