Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 19 ноября 2019, вопрос №6099 250₴

Проблемы с банками какие последствия

Брат набрался кредитов в разных банках и уехал за границу дела пошли не так теперь денег у него нет хочет вернуться но боится за последствия имущества и ничего у него нету как быть чего ждать

Ответы юристов (20)

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    Добрий день!

    Це тиск з боку колектарів, щодо вчинення Вашим братом шахрайський дій. Що може бути:

    Якщо МФО працюють офіційно, то вони будуть звертатися до Суду для стягнення з Вашого брату заборгованності. Якщо судом буде задоволено позов - буде відкрите виконавче провадження, під час котрого буде проведено продаж майна брата та з доходу брата буде стягуватися частка. Якщо немає ні майна ні доходу - виконавча служба нічого не зможе зробити.

    Як правило, колектари погрожуть та здійснюють тиск на клієнтів. Дзвонять друзям, розміщують різні об'яви. Якщо є погрози - фіксуйте та звертайтеся до поліції!

    Також, можете спробувати договоритися з МФО про руструктуризацію боргу.

    Як варіант, ще можна спрямувати письмову заяву до МФО, де вказати, що Ви погоджуєтесь повернути виключно "тіло" кредито без відсотків. Бувають випадку, що через 2-3 місяці МФО йде на зустріч та погоджується.

    Якщо я зміг відповісти на Ваше питання, прошу обрати консультацію як найкраща відповідь. Буду вдячний!

    Рома Клиент 4 года назад

    то есть он может спокойно вернуться а если захочет снова выехать смогут поставить запрет на выезд

    • Киншов Дмитрий Сергеевич

      Только если МФО обратиться в Суд и будет решения Суда о взыскании задолженности с Вашего брата. Без решения Суду ничего они не сделают

    Бобров Олександр Миколайович

    Единственный законный способ взыскания - через суд. Однако МФО не часто пользуются этой возможностью. В суде, как минимум можно оспорить штрафные санкции. Угрозы и психологическое давление со стороны коллекторов могут быть квалифицированы как принуждение к гржданско-правовым обязательствам.

    • Рома Клиент 4 года назад

      не зависимо от сумы долгов?и что кредиты в разных банках?

    Кодолов Олександр Володимирович

    Роман, добрый день,

    если у брата нет недвижимости и транспорта в собственности, то взыскать с него банкам нечего будет. Банки могут взыскать задолженность только через суд, после чего отдадут на исполнение решения суда в исполнительную службу. Исполнительная служба имеет право в т.ч. и запрещать выезжать за границу.

    Но все это затратно для банков, если они понимают, что взять с него нечего, поэтому шансы на то, что они подадут в суд не велики. Также банки могут продать эти долги коллекторам, которые также будут оценивать стоит ли с этим завязываться.

    Также сейчас есть возможность "обнулить" все задолженности перед банками через процедуру банкротства физлица, но это стоит делать, если задолженность действительно большая, т.к. сама процедура банкротства довольно затратная.

    Удачи Вам!

    • Рома Клиент 4 года назад

      а сколько так на вскидку затянет процедура банкротства?

      • Кодолов Олександр Володимирович
        100%

        от 30 тыс. грн. (это только официальные платежи) + услуги адвоката (тут у каждого свои расценки)

    Костромина Виктория

    максимум - это подадут в суд и ограничат выезд за границу - и то не факт

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня.

    Зазвичай, якщо не віддати кредит, перше, що робить банк чи кредитна компанія – це протягом певного часу нагадує клієнту про необхідність погасити борг. Також, весь час нараховуватимуться відсотки по збільшеній ставці та штрафи. Якщо клієнт ніяк не реагує, кредитор передає проблемну заборгованість колекторам. Коли ж і колекторам нічого не вдається вирішити, то справа відправляється в суд, де рішення, швидше за все, буде прийняте не на користь клієнта.

    Чи можуть посадити за несплату кредиту? Відповідь – ні, але пам’ятайте, що Ваш брат можете втратити все майно та стати банкрутом, адже, якщо коштів для покриття боргу не буде, до нього буде застосована процедура банкрутства.

    Що стосується в'їзду та виїзду на територію України при наявності боргів, то у разі непогашеного кредиту схема потрапляння в стоп-аркуш наступна:

    Банк подає на боржника в суд і виграє справу, судове рішення набуває чинності.

    Банк звертається до ДВС, яка відкриває виконавче провадження.

    Державний виконавець звертається до суду з клопотанням про заборону виїзду боржника з країни і виграє справу, судове рішення набуває чинності. Банк з рішенням суду звертається в Головний центр обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної Служби України, який накладає заборону на виїзд.

    Перевірити чи є Ваш брат в "чорному списку" на виїзд можна в Опендатабот - https://opendatabot.ua/.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Жупинский Николай Андреевич

    Брат може вільно виїжджати за кордон та вїжджати в Україну, наявність боргів перед МФО не завадить йому в цьому тому що вони практично не звертаються о суду за стягннням боргу, розуміючи що максимум, чого вони можуть добитись - це стягнути суму позики без процентів, пені та штрафів. А саме в отриманні в рази більшої від наданої в позику грошової суми і полягає мета діяльності МФО.

    Якщо ж брат все таки бажає закрити питання з боргами то він може звернутись до адвокатського об'єднання "Захист", його відділення в Харкові знаходиться за адресою: пров. Мар'яненка, 4, офіс № 12. За невелику плату його спеціалісти врегульовують у досудовому порядку питання з колекторами та МФО таким чином, що позичальник повертає тільки тіло кредиту, без процентів та пені.

    Рома Клиент 4 года назад

    а сколько так на вскидку затянет процедура банкротства?

    Жупинский Николай Андреевич

    Учитывая загруженность наших судов процедура банкротства может растянуться на годы. Соответственно и расходы на ведение дела в суде также вырастут.

    • Рома Клиент 4 года назад

      последний вопрос чего нужно остерегаться в этой ситуации

    Рома Клиент 4 года назад

    я имею ввиду чего нам ждать в худшем варианте?

    • Кодолов Олександр Володимирович

      Судя по тому, что Вы указали, самое худшее - брат вернется в Украину, ему исполнительная служба наложит запрет на выезд за границу... ну, еще коллекторы могут приходить домой, если сильно наглые попадутся... и, если все же есть в собственности на брате имущество, то его забрать за долги могут... Уголовной ответственности за такое не предусмотрено.

      • Рома Клиент 4 года назад

        а запрет на выезд избежать или отменить возможно?

        • Кодолов Олександр Володимирович

          Если дело не пускать на самотек, то можно этого избежать. Отменять будет намного сложнее.

    Жупинский Николай Андреевич

    Вообще то я Вам предложил вариант, Вы или не читали его или проигнорировали.Там есть все контакты, звоните, уточняйте и поверьте, это будет намного дешевле, чем заявлять о банкротстве. Ну разве что Ваш брат не имеет намерения вообще отдавать кредиты - ну тогда может идти речь и о мошенничестве.

    Жупинский Николай Андреевич

    Справа № 448/775/16-к 1-кп/441/10/2019

    В липні 2011 року ОСОБА_1 шляхом зловживання довірою та обману, маючи умисел на заволодіння чужим майном, з корисливих мотивів та метою протиправного збагачення, під виглядом отримання грошових коштів на навчання дочки, вмовила ОСОБА_3 оформити на своє ім'я кредит у кредитній спілці «Щедрість» на отримання грошових коштів в сумі 20000 грн., взявши на себе зобов'язання перед ОСОБА_3 сплачувати даний кредит.

    11.07.2011 на підставі кредитного договору №390 ОСОБА_3 отримала у кредитній спілці «Щедрість» грошові кошти у кредит в сумі 20000 грн. та добровільно передала їх ОСОБА_1 Остання, заволодівши грошовими коштами у вказаній сумі, усвідомлюючи при цьому неможливість виконання взятих на себе зобов'язань, та заздалегідь не маючи наміру їх виконувати або повертати вказані кошти, не сплатила даного кредиту, завдавши потерпілій ОСОБА_3 матеріальної шкоди на 20000 грн.

    у х в а л и в:

    ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч. 2 ст. 190 КК України, та призначити їй покарання у виді:

    за ч. 1 ст. 190 КК України - 1 (один) рік обмеження волі;

    за ч. 2 ст. 190 КК України - 3 (три) роки обмеження волі.

    На підставі ч. 1 ст.70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання ОСОБА_1 визначити у виді 3 (трьох) років обмеження волі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України