Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Я прошел ВЛК, обследование в стационаре, и меня признали негодным, должны исключить с учета (Винница). Жду все документы из ВЛК и в пятницу понесу их в сам военкомат. Там мне сказали, что ждать подпись комиссара придется 10 дней. При этом в небольшом городе Литин моему родственнику подписали все в течение одного дня. Меня ждет моя больница в Германии, к тому же, нужно успеть на суд (я свидетель). Скажите, имею ли я право взять вывод комиссии из Винницкой ВЛК и поехать с ними в другой военкомат, где этот процесс происходит?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Ян Станиславович!
Вам должны дать копию заключения медкомиссии в виде справки или свидетельства о признании непригодным на руки, в соответствии с п. 22.3 приказа Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08
"22.Оформлення постанов ВЛК
22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів".
Если Вы его получите на руки и в этот момент Вас смогут по заявлению на имя начальника ТЦКСП (военкомата) снять с воинского учёта (нужно выйти с юрисдикции этого ТЦКСП), то Вы сможете стать в ином ТЦКСП (военкомата) на воинский учёт и закончить процедуру, то есть получить запись в военном билете (временном удостоверении) о признании непригодным с исключением из воинского учёта раньше так как хотите.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:... 3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;... ".
Если есть вопросы, детали, обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета Звернутися.
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Ян Станиславович!
В военное время, Вы имеете право стать на воинский учёт в любом ТЦКСП (военкомате) за фактическим местом проживания.
Если есть вопросы, детали, обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета Звернутися.
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Яне Степановичу!
Згідно Наказу МОУ від 14.08.2008 за № 402 Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.02.08 р. за № 1109/15800
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08
встановлений порядок проведення медичного огляду військовозобов'язаних (у тому числі) та затвердження постанов штатних військово-лікарських комісій.
У розділі 22 цього Положення серед іншого зазначено:
"Пункт 3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду..."
та
"Пункт 12. Постанова ВЛК про ступінь придатності військовослужбовця до військової служби чинна протягом 12 місяців з моменту проведення медичного огляду".
ВИСНОВОК: Вам треба обов'язково отримати на руки всі документи з ВЛК, включно з довідкою чи постановою про непридатність до військової служби під час мобілізації. Протягом зазначеного у Положенні строку дії постанови ВЛК Ви можете, не чекаючи подальших дій керівника ТЦКСП (військомату), виїхати у Німеччину.Тим більше, що у відповідності із роз'ясненнями Держприкордонслужби Вас віднесено до осіб,
"які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку"
а отже Ви маєте право на безперешкодний перетин кордону.
У тому випадку, якщо Ви маєте наміри залишитись у Німеччині, чи будь якій іншій країні ЄС на більш довший час, аніж потрібно для операції та реабілітації після неї (таке зараз можливо у зв'язку з війною - на термін до 3 років), Ви можете звернутись до українського консульства, оскільки воно виконує серед іншого функції ТЦКСП, тобто військомату, принаймні у частині постановки та зняття з обліку.
У разі необхідності звертайтесь персонально. Вдачи Вам та міцного здоров'я!
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Доцільності у звернення до іншого військкомату немає так як у іншому військкоматі, ви будете вимушені проходити їхню ВЛК. На даний час ви вже пройшли ВЛК та очікуєте відображення військкомату у документах, тому вам доцільно було б повторно звернутися у військкомат де ви вже пройшли ВЛК та попросити терміново виготовити документи.
Так можливо немає відповідальних осіб за місцем вашого звернення, проте є виконуючі обов'язки та штампи , печатки на місцях.
Успіхів
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Таким чином Ви самі собі ускладнюєте подальші події.
Якщо із висновками ВЛК поїхати до іншого військкомату для отримання вже рішення про непридатність і виключенням, перше, що потрібно зробити, стати там на військовий облік, і знову проходити медичну комісію.
Тому все таки раджу завершити всю процедуру саме у Вінниці.
Після отримання висновку ВЛК подайте заяву на ім'я начальника ТЦКСП про термінове оформлення документів у зв'язку із необхідністю відбуття до Німеччини на лікування.
На практиці якщо має місце письмова заява все розглядається значно швидше!
Успіхів!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Ян Станіславович!
Дійте за моєю порадою і у Вас вск получиться.
Повторну ВЛК у новому ТЦКСП проходити буде не потрібно, так як вона проводиться лише 1 раз на 5 років, зобов'язати це зробити, буде свідчити про порушення закону, про це тут:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08
"3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період...
3.2... Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів".
У разі наявності запитань, деталей, звертайтеся індивідуально через кнопку зеленого кольору Звернутися.
Щасти Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Ян Станиславович!
Имею ли я право подать документы с ВЛК на подпись в другой военкомат? - нет, не имеете. Подпись и запись об исключении с военного учета нужно ставить в том военкомате, который направлял Вас на ВЛК. Если обратитесь в другой, то Вам просто откажут и отправят обратно (то есть туда, где Вы состоите на военном учете). А чтобы стать на учет в новом военкомате, сначала нужно сняться с учета в старом.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
3. Призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;
Согласно ст. 19 Конституции Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...): "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".
Вас обязаны исключить с военного учета, о чем внести запись в военный билет, в день подачи вывода комиссии из Винницкой ВЛК о вашей непригодности, а не на протяжении 10 дней.
Потому в случае нарушения ваших прав:
1) Подавайте письменную жалобу начальнику местного военкомата.
2) Подавайте письменную жалобу начальнику областного военкомата.
3) Обращайтесь в Министерство обороны Украины (контакты - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)
4) На телефоны горячих линий
0-800-500-410
0-800-500-442
044-454-44-99
5) Также можете звонить на Урядову Гарячу лінію 1545.
Кроме того считаю, что Вы сможете выехать за границу и без подписи военного комиссара, на основании вывода комиссии из Винницкой ВЛК о вашей непригодности (если у выводе также указано об исключении с военного учета).
Это подтверждается Государственной пограничной службы Украины (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...)
"Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку".
Оценти консультацию юриста, которая Вам наиболее помогла.
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
Всего доброго!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
ВІТАЮ!
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/page#...
ПОЛОЖЕННЯпро військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
3.8.
Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:
"Придатний до військової служби";
"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).
Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються:
в) на військовозобов'язаних, резервістів - у Картку амбулаторного обстеження та медичного огляду, а зміст постанови комісії, крім того, - у військовий квиток та облікову картку. На офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також на військовозобов'язаних, резервістів, які знаходяться на зборах та визнані непридатними до подальшого проходження зборів, складається Свідоцтво про хворобу;
22.5. Свідоцтво про хворобу у воєнний час складається:
У всіх інших випадках у особливий період постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК. У воєнний час довідка на контроль у штатну ВЛК не направляється.
22.7. Постанова ВЛК про придатність військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) до військової служби оформлюється довідкою ВЛК, затвердженню штатною ВЛК не підлягає.
22.9. У воєнний час свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК на всіх оглянутих осіб складається у двох примірниках.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...
ПОРЯДОКорганізації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних
15. Військовий облік здійснюється з урахуванням встановленого в Україні порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, в яких призовники і військовозобов’язані працюють (навчаються).
15-1. . Взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про яких наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
56. Районні (міські) військові комісаріати:
організовують та ведуть військовий облік на відповідній території;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у випадках, передбачених законодавством;
Персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних ведеться районними (міськими) військовими комісаріатами шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку.
Додаток 1до Порядку
ПРАВИЛАвійськового обліку призовників і військовозобов’язаних
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;
5. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, призову за мобілізацією, військового обліку або спеціальних (перевірочних) зборів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
ВИСНОВОК:
Зняти Вас з військового обліку може лише той військомат в якому Ви знаходитесь на обліку.
Зробити це в іншому військоматі НЕМОЖЛИВО.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Ян Станиславович!
Такая ситуация как у Вас действительно может быть в жизни и на практике, что Вы начали проходить и прошли медкомиссию, получили заключение ВВК в виде справки, свидетельства, но после этого необходимо срочно изменить место проживания и учитывая военное время, только с разрешения начальника ТЦКСП, Вы подав ему заявление снимаетесь с воинского учёта из одного ТЦКСП и становитесь на воинский учёт в другой ТЦКСП, при этом имея на руках заключение ВВК в виде справки, свидетельства, но после прохождения медкомиссии в первом ТЦКСП, которое является законным и обоснованным.
При этом, медкомиссия проводится только 1 раз на 5 лет.
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день.
Чтобы получить отметку об исключении с воинского учета Вам нет необходимости ехать в другой военкомат не по месту регистрации. Попробуйте договориться и ускорить процес в вашем военкомате ссылаясь на уважительные обстоятельства. Обращение в военкомат в другом городе займет не намного меньше времени. Воинский учет осуществляется по месту жительства, работы либо учебы. Перерегистрация займет тоже время.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вам треба завершити проходження цієї ВЛК, аби вони дали Вам висновок про непридатність з виключенням з обліку.
У ІНШОМУ ТЦК СП треба буде спочатку проходити їх ВЛК.
Це ще більше затягне час поки начальник розгляне ваше подання про зняття з обліку та підпише його.
Було б значно швидше вирішити питання тут у рамках 10-ти днів , поки начальник на місці.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Ян Станиславович!
Вас обязаны исключить с военного учета, о чем внести запись в военный билет, в день подачи вывода комиссии из Винницкой ВЛК о вашей непригодности, а не на протяжении 10 дней.
В этот же день Вам должны отдать военный билет.
Потому в случае нарушения ваших прав:
1) Подавайте письменную жалобу начальнику местного военкомата.
2) Подавайте письменную жалобу начальнику областного военкомата.
3) Обращайтесь в Министерство обороны Украины (контакты - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)
4) На телефоны горячих линий
0-800-500-410
0-800-500-442
044-454-44-99
5) Также можете звонить на Урядову Гарячу лінію 1545.
Кроме того считаю, что Вы сможете выехать за границу и без подписи военного комиссара, на основании вывода комиссии из Винницкой ВЛК о вашей непригодности (если у выводе также указано об исключении с военного учета).
Это подтверждается Государственной пограничной службы Украины (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...)
"Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку".
Оцените консультацию юриста, которая Вам наиболее помогла.
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
Всего доброго!
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день!
Практической необходимости нет. Проще будет настаивать\отправлять клопотання непосредственно в тот военкомат, при котором прошли мед.комиссию и где вам должны поставить подпись и печать.
Перевод документов может затянуть процесс, включая подтверждение между разными военкоматами.
Также есть гарячая линия Минобороны, когда вы видите что ваши права откровенно нарушены.
Набирайте, если остались вопросы
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПОЛОЖЕННЯ про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08):
"2. Органи військово-лікарської експертизи
2.1. Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання.
2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:
Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);
ВЛК регіону;
ВЛК евакуаційного пункту;
ВЛК пересувної госпітальної бази...
2.6. Позаштатні постійно діючі ВЛК (ЛЛК)
2.6.1. До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать:...
ВЛК військових комісаріатів;...
2.6.11. Документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою військового лікувального, цивільного лікувально-профілактичного закладу, військової частини, при яких ці комісії утворені...
2.10.2...ВЛК військового комісаріату має право приймати постанови відповідно до цього Положення...
I. Медичний огляд
1. Загальні положення
1.1. Медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови)...
"ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
"15. Військовий облік здійснюється з урахуванням встановленого в Україні порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, в яких призовники і військовозобов’язані працюють (навчаються).
15-1. Взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про яких наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
15-2. У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста не включені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, призовник, військовозобов’язаний або резервіст може за власним бажанням подати відомості для включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час формування декларації про місце проживання з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) за умови запровадження інформаційної взаємодії.
Порталом Дія до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів надсилаються такі відомості: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), тип військово-облікового документа, найменування районного (об’єднаного районного), міського (районного в містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - територіальний центр комплектування та соціальної підтримки), в якому особа перебуває та/або перебувала на зазначеному обліку, серія та/або номер військово-облікового документа (за наявності), адреса поточного задекларованого/зареєстрованого місця проживання або адреса попереднього задекларованого/зареєстрованого місця проживання (для осіб, які на дату формування заяви не мають задекларованого/зареєстрованого місця проживання).
Відомості, надіслані Порталом Дія, включаються до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відомостям присвоюється окремий номер запису в такому реєстрі.
Взаємодія Порталу Дія з Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється через Єдину інформаційну систему МВС до моменту запровадження електронної інформаційної взаємодії через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів...".
---
Здравствуйте, Ян Станиславович!
Мой ответ не решает Вашего вопроса по сути (подачи документов ВЛК в другой военкомат), но вносит, как я считаю, ясность на эту тему.
Во-первых, исходя из приведенных норм Положения о воинско-врачебной экспертизе постановления ВЛК, как штатных, так и нештатных (ВЛК ТЦК и СП - военкоматов), оформляются, касательно данного случая, в виде справки ВЛК (для выдачи лицу, проходящего ВЛК), а также письменного заключения (постановления) о прохождении медицинского осмотра для определения степени пригодности лица (призывника, военнообязанного) к воинской службе. Постановления ВЛК, скрепляются гербовой печатью и обязательны к исполнению, т.е. имеют обязательную силу. Исходя из этого вытекает, что постановления ВЛК одного ТЦК и СП является обязательным для другого ТЦК и СП, т.е. имея справку ВЛК одного ТЦК и СП, одна должна быть применена в другом ТЦК и СП - без повторного прохождения ВЛК.
Во-вторых, с другой стороны, такую процедуру невозможно применить, поскольку оформление воинских документов возможно только в случае воинского учета этого лица в этом ТЦК и СП. В свою. очередь, воинский учет неразрывно связан с регистрацией места жительства лица (пропиской), т.е. снятие с воинского учета в одном ТЦК и СП, взятие на учет в другом, связано с регистрацией/снятием с регистрации места жительства. При этом, перегистрация места жительства вряд ли входит (входила) в Ваши планы.
В-третьих, как мною изложено выше, согласно Порядка организации и ведения воинского учета предусмотрено внесение сведений в Реестр призывников, военнообязанных и резервистов (что позволит сменить ТЦК и СП) путем декларирования места жительства самим призывником, военнообязанным, резервистом через веб-портал "Дія". Но такая декларация имеет особенности (касается только декларации в частном доме или общежитии - вопрос требует дополнительного разїяснения); опять же насколько оправданнім будет смена регистрации места жительства для решения Вашего этого вопроса.
В заключение, о возможности подачи справки ВЛК для пересечния границы. Действительно, как изложил коллега Савченко, на сайте Государственной пограничной службы Украины такая информация имеется (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...). Но изложенное право не предусмотрено Правилами пересечения границы гражданами Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF), т.е. информация не соотвествует нормативному акту, является недействительной и незаконной. Насколько такая справка ВЛК применяется в пунктах пропуска через границу возможно судить при фактическом пересечении границы.