Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 20 ноября 2019, вопрос №6131 100₴

Відсутне тепло в квартирі.

Доброго дня! Підскажіть будь ласка як правильно та і законно поводити себе в наступній ситуації.У нас 9 поверховий будинок. На 9 поверсі прямо наді мною опечатана квартира. В з"вязку з тим , що хозяїн старенький дідусь невідомо куди подівся. Ми не можемо потрапити в квартиру спустити воду.При цьому 8 поверхів 8 квартир без опалення.В теплокомунєнерго ніякої заяви неприймають, ніяких рекомендацій не дають.ЖЕК геть зовсім нічгого не хоче робити , хоча квартиру опечатали вони.

Ответы юристов (6)

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня.

    Ваші кроки у даній ситуації:

    1) Зателефонуйте до ЖЕКу, який обслуговує ваш будинок, і повідомте диспетчера про низьку температуру повітря в квартирі. Дзвінок можна здійснити у будь-який час – диспетчерська служба працює цілодобово, втім ремонтна бригада зможе нанести візит тільки у робочий час. Тож заздалегідь подбайте про те, щоб у день виклику жеківців хтось був удома. Диспетчер зобов’язаний прийняти заявку, зареєструвати її та проінформувати вас про приблизний час приходу бригади, яка з`ясує, чому батареї недостатньо гріють. Ремонтники обов’язково мають перевірити температуру гарячої води в усіх батареях.

    2) Якщо бригада злила з радіаторів літри води, запевнила, що скоро в кімнатах потеплішає, і пішла, а батареї вперто залишаються холодними, пишіть заяву на ім`я начальника ЖЕКу з вимогою створити комісію для замірювання температури повітря в квартирі. Заяву треба скласти в двох примірниках, і на обох секретар контори поставить дату і вхідний реєстраційний номер.Згідно санітарних норм, температура повітря в житловому приміщенні не має опускатися нижче 18 градусів. Якщо є акт про те, що умови вашого проживання не відповідають нормам, це відбивається на здоров`ї членів родини, і ви можете підтвердити це довідками та висновками компетентного медичного закладу, є всі шанси виграти справу в суді у балансоутримувача за неналежне виконання зобов’язань з надання послуг на підставі закону "Про захист прав споживачів". Крім того, варто вимагати відшкодування моральної шкоди.

    3) Про бездіяльність ЖЕКу слід повідомити в Управління житлово-комунального господарства районної адміністрації, до якої територіально належить ваш будинок. Перш за все, зателефонуйте оперативному черговому по району (працює цілодобово), повідомте про холодні батареї і відсутність реакції житлової контори. Після цього починайте готувати звернення на ім`я голови районної в місті Херсон державної адміністрації або його заступників.

    Згідно з законом "Про звернення громадян" звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі в райадміністрації) чи письмовим – надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу установи особисто.

    До звернення обов’язково слід додати копії паспорта, документу про право власності на квартиру або договору найму, заяви до ЖЕКу, акту про неналежний температурний режим з підписами двох свідків. Відповідно до статті 20 закону "Про звернення громадян" вашу скаргу в адміністрації повинні розглянути протягом місяця, а якщо вона не потребує додаткового вивчення – невідкладно. Звернення пільговиків розглядаються у першочерговому порядку.

    Відповідно до статті 5 закону "Про звернення громадян" у зверненні має бути зазначено прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати

    4) Якщо ж і після звернення до представників районної адміністрації ситуацію не вирішено, переходьте на вищий – міський рівень.

    5) Якщо ж звернення до міської влади не дало належних результатів, лишається останній етап – звернення до вищого органу виконавчої влади – Кабінету міністрів України.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Бобров Олександр Миколайович
    25%

    1. Запросити двох свідків для складання акту-претензії. 2. Разом скласти акт у довільній формі. В ньому потрібно детально описати суть проблеми, поставити дату і підписи.Зробити фото- та відеофіксацію температур на термометрі під час замірів.4.Надіслати рекомендованим листом акт у керуючу компанію або ЖЕК.По результату Вам повинні зробити перерахунок за період відсутності якісного опалення.

    Ковальчук Владимир

    В отопительный сезон аварийно-восстановительные бригады должны ликвидировать повреждения в тепловых сетях за сутки, а в сетях горячего водоснабжения — не более чем за трое суток.

    Как выяснилось, чаще всего в домах нет тепла из-за повреждения внутридомовых теплосистем. В ведомственных домах и тех, кого обслуживают жилищно-строительные кооперативы или общества совладельцев многоквартирных домов (ОСМД), не сразу включают тепло, если эти организации не обращались с подобной заявкой или отказались от центрального отопления. Бывает, что дом не получил акт готовности к отопительному сезону.

    Раньше жильцам не требовалось разбираться во всех этих тонкостях. Достаточно было позвонить в диспетчерскую жэка и объяснить суть проблемы. Но после того, как эти диспетчерские упразднили,Что касается тепловой энергии, то к сфере обслуживания «энерго» относятся магистральные сети (идущие от котельни к центральным или индивидуальным бойлерным) и распределительные тепловые сети (охватывающие бойлерные вместе с трубопроводами сетевой и горячей воды) до входа труб в жилые или общественные здания. Трубы, находящиеся внутри домов, относятся к компетенции балансодержателей (жэков, жилищно-строительных кооперативов (ЖСК), ОСМД).То есть «энерго» подает горячую воду и тепло к дому, а все, что находится в здании — трубы, батареи, сантехника, — это головная боль жэков и самих жильцов.Поэтому, если в доме нет горячей воды или отопления, то в первую очередь надо обращаться в обслуживающую его контору. Но, как показывает практика, проще лично прийти в жэк и написать заявление о своей проблеме, чем дозваниваться до районной диспетчерской. К тому же на письменное заявление в жэке обязаны отреагировать. А на телефонную заявку могут ответить формально, Представители ЖЕКа полиции ОТКРЫВАЙТЕ квартиру и решайте с теплом.

    Костромина Виктория

    создайте комиссию измерьте температуру , составьте акт подпишитесь и подайте заяву вместе с актом в жек, так же можете продублировать в местный совет и позвоните на горячую линию министерства

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    25%

    Добрий день. Що можна зробити в такій ситуації:

    1. Зателефонуйте до ЖЕКу, який обслуговує ваш будинок, і повідомте диспетчера про низьку температуру повітря в квартирі.

    2. Пишіть заяву на ім`я начальника ЖЕКу з вимогою створити комісію для замірювання температури повітря в квартирі. Заяву треба скласти в двох примірниках.

    3. Про бездіяльність ЖЕКу слід повідомити в Управління житлово-комунального господарства районної адміністрації, до якої територіально належить ваш будинок. Перш за все, зателефонуйте оперативному черговому по району (працює цілодобово), повідомте про холодні батареї і відсутність реакції житлової контори. Після цього починайте готувати звернення на ім`я голови районної в місті Києві державної адміністрації або його заступників.4. Якщо ж і після звернення до представників районної адміністрації ситуацію не вирішено, переходьте на вищий – міський – рівень.

    5. Звернення до вищого органу виконавчої влади – Кабінету міністрів України.

    Якщо надана відповідь була корисною, прошу обрати її як найкращу. Дякую.

    Токмач Галина Николаевна
    25%

    Здравствуйте. Теплосеть к спуску стояка отношения не имеет. Согласно ст. 25 Закона Украины "О жилищно-коммунальных услугах" именно управитель дома имеет право доступа в помещение для устранения неполадок.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України