Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день, как получить временное удостоверения военнообязанного, по доверенности ? В Киеве.
Нет возможности лично приехать для получения.
Ссылки на закон ? Уточнения ?
Все отметки проставлены а приписном свидетельстве.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Алексей.
По доверенности получить временное удостоверение не получиться, поскольку это не предусмотрено ПОРЯДКОМорганізації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B....
За документом необходимо явиться лично. При этом Вас направят для прохождения медицинской комиссии по заключению которой предоставят отсрочку либо исключат с воинского учета при наличии на то оснований. Соответствующую отметку поставят в удостоверении.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олексію!
У Вашому випадку ніяк.
Процедура отримання тимчасового посвідчення або військового квитка обов'язково передбачає проходження військово-лікарської комісії.
Якщо документи ще можна подати по довіреності, то пройти ВЛК як Ви самі розумієте по довіреності неможливо.
Звертаю увагу:
Необхідні документи для отримання тимчасового посвідчення:
Без вирішення питання за допомогою відомих для всіх способів отримати військово-обліковий документ по довіреності НЕМОЖЛИВО.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально через "Звернутись"!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДобрий день, Олексіє!
Попередньо: за довіренностю зробити це неможливо. Потрібна особиста присутність, оскільки це документ, який підтверджує особу..
Наказ МОУ № 610.:Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
втратили військові квитки (до їх отримання);
не проходили військову службу (навчальні збори) та не мають військово-облікової спеціальності;
визнані призовними комісіями непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до військової служби за станом здоров’я (до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду);
прибули з місць позбавлення волі.
Також тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним-жінкам.
Виникає багато питань.
Тому краще звернутись персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Так буде еффективніше.
Юрист, г. Чернигов, 11 лет опыта
Вітаю!
Обов’язкова персональна присутність.
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379
Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
Відповідно до пункту 7 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Форму тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
Порядок виготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного.
2. Тимчасові посвідчення, виготовлені та видані військовозобов’язаним до набрання чинності цим наказом, вважаються дійсними.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони Українигенерал армії України
С.Т. Полторак
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник ГоловиСлужби безпеки Українигенерал-лейтенант
Голова Службизовнішньої розвідки України
П. Демчина
Є.В. Божок
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерстваоборони України21.11.2017 № 610
ФОРМАтимчасового посвідчення військовозобов’язаного
Начальник Головногоуправління персоналу -заступник начальникаГенерального штабуЗбройних Сил Українигенерал-лейтенант
А.М. Артеменко
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерстваоборони України21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379
ПОРЯДОКвиготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного
1. Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (далі - тимчасове посвідчення) є документом, що посвідчує особу військовозобов’язаного, який перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовозобов’язаний), та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
2. Бланки тимчасових посвідчень виготовляються самостійно районними (міськими) військовими комісаріатами, відповідними органами Служби безпеки України, підрозділами Служби зовнішньої розвідки України.
Тимчасове посвідчення виготовляється з цупкого паперу і має розмір 145 х 210 мм. Зміст пунктів 1 - 10 друкується на лицьовому боці тимчасового посвідчення, 11 - 15 - на його зворотному боці. У верхній лівій частині лицьового боку тимчасового посвідчення вклеюється кольорова фотокартка його власника розміром 35 х 45 мм, яка засвідчується гербовою мастиковою печаткою районного (міського) військового комісаріату, відповідного органу Служби безпеки України, підрозділу Служби зовнішньої розвідки України.
Підпис військового комісара районного (міського) військового комісаріату, керівника відповідного органу Служби безпеки України, підрозділу Служби зовнішньої розвідки України засвідчується відповідною гербовою мастиковою печаткою.
Реєстраційний номер тимчасового посвідчення проставляється на лицьовому боці під написом “Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного”.
3. Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
втратили військові квитки (до їх отримання);
не проходили військову службу (навчальні збори) та не мають військово-облікової спеціальності;
визнані призовними комісіями непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до військової служби за станом здоров’я (до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду);
прибули з місць позбавлення волі.
Також тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним-жінкам.
Тимчасове посвідчення військовозобов’язаним, зазначеним в абзацах четвертому - сьомому, які перебувають на військовому обліку в Службі безпеки України, не видається.
4. Заміні підлягають тимчасові посвідчення:
втрачені чи зіпсовані військовозобов’язаними;
у яких не залишилось місця для внесення інформації.
Виправлення у тимчасовому посвідченні не допускаються.
5. Вилучення тимчасового посвідчення у військовозобов’язаного районними (міськими) військовими комісаріатами, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, іншими фізичними чи юридичними особами здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
6. Видача і знищення тимчасових посвідчень проводяться у порядку, встановленому для військових квитків, що визначається Міністерством оборони України, Службою безпеки України та Службою зовнішньої розвідки України відповідно.
Реєстрація тимчасового посвідчення здійснюється у діловодстві за книгами обліку вихідних документів.
Начальник Головногоуправління персоналу -заступник начальникаГенерального штабуЗбройних Сил Українигенерал-лейтенант
А.М. Артеменко
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказМіністерства оборони України10.04.2017 № 206
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України10 травня 2017 р.за № 582/30450
ПОРЯДОКвидачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу
І. Порядок видачі військових квитків
1. Військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
2. Районні (міські) військові комісаріати (далі - Р(М)ВК) видають військові квитки під час призову або прийняття громадян на військову службу, зарахування в запас, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров’я, поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження.
3. Видача військових квитків військовозобов’язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).
Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2).
Відомості в кінці кожного місяця підписуються заступником військового комісара Р(М)ВК (начальником відповідного відділення або призначеною службовою особою), затверджуються військовим комісаром Р(М)ВК, засвідчуються гербовою печаткою Р(М)ВК та надалі долучаються до справи разом з документами, що були підставою для видачі військових квитків. Відомості зберігаються протягом 30 років.
4. Вилучені бланки посвідчень про приписку до призовної дільниці, тимчасові посвідчення та довідки, що були раніше видані замість військових квитків, до справи разом з відомостями не долучаються.
5. Видача військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування з вини власників, проводиться Р(М)ВК, у яких військовозобов’язані перебувають на військовому обліку, після проведення провадження у справах про адміністративні правопорушення відповідно до статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та винесення постанов у цих справах військовими комісарами Р(М)ВК.
6. Видача військовозобов’язаним нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування не з вини власників, а також у разі зміни військовозобов’язаним прізвища, імені та по батькові проводиться на підставі заяви, до якої додаються підтвердні документи, видані компетентними органами.
7. Видача військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу, які прийняті на військову службу за контрактом або зараховані до вищих військових навчальних закладів (далі - ВВНЗ), проводиться Р(М)ВК за місцезнаходженням військових частин (ВВНЗ) на підставі запиту командування військової частини (ВВНЗ), до якого додаються витяги з наказів про зарахування до списків військових частин (ВВНЗ).
8. Видача військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу нових військових квитків замість втрачених чи таких, що стали непридатними до користування з вини власників, проводиться Р(М)ВК за місцезнаходженням військової частини (ВВНЗ) на підставі запиту командування військової частини (ВВНЗ), до якого додаються матеріали службового розслідування.
ІІ. Порядок зберігання військових квитків
1. В управліннях оперативних командувань та обласних військових комісаріатах бланки військових квитків зберігаються у сховищах або сейфах, що опечатуються, в Р(М)ВК - в особистих сейфах військових комісарів Р(М)ВК.
2. Про втрату чи викрадення бланків військових квитків у підрозділах, що їх зберігають, та заходи, вжиті щодо їх розшуку, а також про притягнення до відповідальності осіб, винних у втраті чи викраденні цих документів, військові комісаріати доповідають за підпорядкованістю до Генерального штабу Збройних Сил України.
3. Військові квитки, що надійшли до Р(М)ВК із судів, органів реєстрації актів цивільного стану, а також військові квитки військовозобов’язаних, які виїхали за кордон, обліковуються у книзі обліку військових квитків, що надійшли до військового комісаріату із судів, органів реєстрації актів цивільного стану та інших установ, а також військових квитків військовозобов’язаних, які виїхали за кордон (додаток 3).
Такі військові квитки долучаються до картотеки військових квитків, зданих (переданих) на зберігання, де зберігаються в алфавітному порядку в опечатаних сховищах.
4. Військові квитки військовослужбовців (військовозобов’язаних), які виїжджають за кордон на строк більш як три місяці, здаються до штабу військової частини (військового комісаріату за місцем військового обліку). Замість військових квитків, прийнятих на зберігання, видається довідка військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон (додаток 4).
ІІІ. Порядок знищення бланків військових квитків
1. Знищення зіпсованих під час оформлення бланків військових квитків, військових квитків померлих військовозобов’язаних здійснюється щокварталу відповідними комісіями за актами, які долучаються до окремої справи і зберігаються протягом 30 років.
2. До акта додається лівий бік обкладинки військового квитка, де розміщується фотокартка його власника. Номер та дата акта, а також номери бланків суворої звітності вносяться до журналів обліку бланків суворої звітності.
ІV. Планування та фінансування виготовлення бланків військових квитків
Планування та фінансування виготовлення бланків військових квитків для покриття потреб Збройних Сил України на наступний рік здійснюються структурними підрозділами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, на які покладено функції щодо закупівлі (постачання) матеріальних ресурсів для потреб Збройних Сил України за замовленням Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, до 30 листопада поточного року.
Тимчасово виконуючийобов’язки начальникаГоловного управлінняперсоналу -заступника начальникаГенерального штабуЗбройних Сил Українигенерал-майор
М.П. Думенко
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЗдравствуйте!
Минобороны утвердило форму временного удостоверения военнообязанного. Документ удостоверяет личность военнообязанного, который находится в запасе, удостоверят отношение его владельца к выполнению воинского долга.
Бланки временных удостоверений изготавливаются самостоятельно районными (городскими) военными комиссариатами, соответствующими органами Службы безопасности Украины, подразделениями Службы внешней разведки Украины.
Удостоверение выдается военнообязанным, которые:
- взяты на воинский учет и которым присвоено первичные воинские звания офицерского состава запаса (до поступления их личных дел);
- потеряли военные билеты (до их получения);
- не проходили военную службу (военные сборы) и не имеют военно-учетной специальности;
- признаны призывными комиссиями негодными в мирное время, ограниченно годными в военное время к военной службе по состоянию здоровья (до подтверждения этого решения во время повторного медицинского осмотра);
- прибыли из мест лишения свободы.
Также временное удостоверение выдается военнообязанным-женщинам.
Удостоверение содержит фото и в нем указываются дата рождения, воинское звание, профиль, военно-учетная специальность, данные антропометрических измерений и другое.
Законодательство:
1.
Форма удостоверения утверждена приказом Минобороны от 21 ноября 2017 года № 610, который вступил в силу 16 января.
ПОРЯДОКвиготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов'язаного
6. Видача і знищення тимчасових посвідчень проводяться у порядку, встановленому для військових квитків, що визначається Міністерством оборони України, Службою безпеки України та Службою зовнішньої розвідки України відповідно.
Реєстрація тимчасового посвідчення здійснюється у діловодстві за книгами обліку вихідних документів.
2.
УКАЗ
Президента України
Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу
Із змінами і доповненнями, внесеними Указом Президента України від 19 травня 2020 року N 189/2020
15. Бланки військових квитків виготовляються на замовлення Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України і є документами суворої звітності.
Видача, зберігання і знищення військових квитків провадиться у порядку, визначеному Міністерством оборони України, Службою безпеки України та Службою зовнішньої розвідки України відповідно.
3.
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерства оборони України10 квітня 2017 року N 206
Зареєстрованов Міністерстві юстиції України10 травня 2017 р. за N 582/30450
ПОРЯДОК
видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу
3. Видача військових квитків військовозобов'язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).
Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2).
Відомості в кінці кожного місяця підписуються заступником військового комісара Р(М)ВК (начальником відповідного відділення або призначеною службовою особою), затверджуються військовим комісаром Р(М)ВК, засвідчуються гербовою печаткою Р(М)ВК та надалі долучаються до справи разом з документами, що були підставою для видачі військових квитків. Відомості зберігаються протягом 30 років.
ВЫВОД:
ПОЛУЧИТЬ ВРЕМЕННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ ПО ДОВЕРЕННОСТИ НЕВОЗМОЖНО, Т.К. ОНО ВЫДАЕТСЯ ТОЛЬКО ПОД СОБСТВЕННОРУЧНУЮ ПОДПИСЬ.
Адвокат, г. Киев
Відповідно до Наказу "Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного" Видача і знищення тимчасових посвідчень проводяться у порядку, встановленому для військових квитків, що визначається Міністерством оборони України, Службою безпеки України та Службою зовнішньої розвідки України відповідно.
Відповідно до "ПОРЯДОК видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу" Видача військових квитків військовозобов'язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).
Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2).
Відомості в кінці кожного місяця підписуються заступником військового комісара Р(М)ВК (начальником відповідного відділення або призначеною службовою особою), затверджуються військовим комісаром Р(М)ВК, засвідчуються гербовою печаткою Р(М)ВК та надалі долучаються до справи разом з документами, що були підставою для видачі військових квитків. Відомості зберігаються протягом 30 років.
Звісно можна дізнатись, чи вийде отримати адвокату на підставі договору, але це далеко не факт, і да, ніяких комісій, це дещо інше
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Алексей!
К СОЖАЛЕНИЮ ПО ДОВЕРЕННОСТИ ЭТО СДЕЛАТЬ НЕ ПОЛУЧИТЬСЯ ТАК, КАК ЗАКОНОМ ПРЕДУСМОТЕРНО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ:
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379
Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного:
Про тимчасове посвідчення військ... | від 21.11.2017 № 610 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерстваоборони України21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379
ПОРЯДОКвиготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного:
"3. Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
втратили військові квитки (до їх отримання);
не проходили військову службу (навчальні збори) та не мають військово-облікової спеціальності;
визнані призовними комісіями непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до військової служби за станом здоров’я (до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду);
прибули з місць позбавлення волі".
УказПрезидента України
Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу:
Про Положення про військови... | від 30.12.2016 № 582/2016 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНОУказом Президента Українивід 30 грудня 2016 року № 582/2016
ПОЛОЖЕННЯ
про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрый день, Алексей!
Временное удостоверение выдают только в случае отсутствия бланков военных билетов.
Зачем оно Вам вообще понадобилось (для получения отсрочки, выезда за границу)?
Кстати Вы не указали свой возраст, а это очень важно.
В любом случае по доверенности получить военно-учетный документ не получится (на практике такого не встречал), ведь оно выдается под собственноручную подпись.
Кроме того, для его оформления нужно, чтобы Вас поставили на военный учет военнообязанных по новому (фактическому) месту проживания (без личного присутствия это невозможно).
Ознакомьтесь с приказом Минобороны от 21.11.2017 № 610 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1511-17#n13
Повторюсь: ваше приписное подлежит обмену на военный билет, а не временное удостоверение.
Порядок видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 206 від 10.04.2017 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-17#n4):
3. Видача військових квитків військовозобов’язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).
4. Вилучені бланки посвідчень про приписку до призовної дільниці, тимчасові посвідчення та довідки, що були раніше видані замість військових квитків, до справи разом з відомостями не долучаються.
Президент Украины Указом № 69/2022 постановил объявить и провести общую мобилизацию.
Мобилизация будет проведена на территории Винницкой, Волынской, Днепропетровской, Донецкой, Житомирской, Закарпатской, Запорожской, Ивано-Франковской, Киевской, Кировоградской. Луганской, Львовской, Николаевской, Одесской, Полтавской, Ровенской, Сумской, Тернопольской, Харьковской, Херсонской, Хмельницкой, Черкасской, Черновицкой, Черниговской областей, города Киева.
Мобилизация проводится в течение 90 суток со дня вступления в силу этого Указа.
Загальна мобілізація відбувається у чотири етапи, які впроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.
1. Перша черга оперативного резерву — колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (йдеться саме про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не всіх, хто коли-небудь проходив строкову службу).
2. Друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
3. Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
4. Громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни).
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
В своей деятельности медкомиссия руководствуется приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, где указаны все диагнозы, графы отношения к воинской службе, порядке проведения медкомиссии, основания для признания пригодным/непригодным к прохождению срочной воинской службы, службы офицеров запаса, при мобилизации, воинской службы по контракту, в резерве и т.п.: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08.
Потому в случае нарушения ваших прав:
1) Подавайте письменную жалобу начальнику военкомата.
2) Обращайтесь в Министерство обороны Украины (контакты - https://www.mil.gov.ua/kontakti/garyacha-liniya.ht...)
3) На телефоны горячих линий
0-800-500-410
0-800-500-442
044-454-44-99
4) Также можете звонить на Урядову Гарячу лінію 1545.
5) Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 (далі - Положення)).
Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Рішення ВЛК можуть бути оскаржені в такому порядку:
Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Судова практика:
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
ВСЕГО ДОБРОГО!
я попадаю под 3 мобилизацию. Так как проходил военную кафедру, младший лейтенант запаса. Но в данный момент, я студент ВУЗа в Литве, документы из вуза переведённые и заверенные нотариусом имею. Но военкоматы за западе, не ставят на временный учёт, и не особо хотят выдавать документ от отсрочке от мобилизации в связи с обучением, и справку на выезд за границу.
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Отримати тимчасове посвідчення можливо лише особисто, по дорученню чи надсилання поштою не передбачено, і військкомати зазначені посвідчення видають лише особисто.
Рекомендую звернутися до іншого військомату на території україни за місцем фактичного вашого знаходження.
Успіхів
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Алексей!
ДОПОЛНИТЕЛЬНО:
К СОЖАЛЕНИЮ ПО ДОВЕРЕННОСТИ ЭТО СДЕЛАТЬ НЕ ПОЛУЧИТЬСЯ ТАК, КАК ЗАКОНОМ ПРЕДУСМОТЕРНО ЛИЧНОЕ ПРИСУТСТВИЕ "Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2)":
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України 14 грудня 2017 р.за № 1511/31379
Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного:
Про тимчасове посвідчення військ... | від 21.11.2017 № 610 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерстваоборони України 21.11.2017 № 610
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р. за № 1511/31379
ПОРЯДОК
виготовлення, видачі та знищення тимчасового посвідчення військовозобов’язаного:
"1. Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (далі - тимчасове посвідчення) є документом, що посвідчує особу військовозобов’язаного, який перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовозобов’язаний), та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
3. Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким присвоєно первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
втратили військові квитки (до їх отримання);
не проходили військову службу (навчальні збори) та не мають військово-облікової спеціальності;
визнані призовними комісіями непридатними в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до військової служби за станом здоров’я (до підтвердження цього рішення під час повторного медичного огляду);
прибули з місць позбавлення волі".
Указ Президента України
Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу:
Про Положення про військови... | від 30.12.2016 № 582/2016 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента Українивід 30 грудня 2016 року № 582/2016
ПОЛОЖЕННЯ
про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу:
"3. Військові квитки видаються:
районними (міськими) військовими комісаріатами під час призову або прийняття громадян на військову службу, зарахування в запас, поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров'я;
відповідним підрозділом Центрального управління або регіональним органом Служби безпеки України після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі безпеки України у запас цієї Служби (якщо раніше військовий квиток не видавався), поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження;
відповідними підрозділами Служби зовнішньої розвідки України після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі зовнішньої розвідки України у запас цієї Служби (якщо раніше військовий квиток не видавався), поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження".
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України 10.04.2017 № 206
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України 10 травня 2017 р.за № 582/30450
ПОРЯДОК
видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу:
"3. Видача військових квитків військовозобов’язаним проводиться Р(М)ВК за місцем їх перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка (додаток 1).
Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) Р(М)ВК (далі - відомість) (додаток 2).
Відомості в кінці кожного місяця підписуються заступником військового комісара Р(М)ВК (начальником відповідного відділення або призначеною службовою особою), затверджуються військовим комісаром Р(М)ВК, засвідчуються гербовою печаткою Р(М)ВК та надалі долучаються до справи разом з документами, що були підставою для видачі військових квитків. Відомості зберігаються протягом 30 років".
- КРОМЕ ВЫДАЧИ/ПОЛУЧЕНИЯ ВОЕННО-УЧЕТНОГО ДОКУМЕНТА ВАС ДОЛЖНЫ ПОСТАВИТЬ НА ВОИНСКИЙ УЧЕТ: "Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку":
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 7 грудня 2016 р. № 921Київ
Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних:
Про затвердження Порядку організ... | від 07.12.2016 № 921 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 7 грудня 2016 р. № 921
ПОРЯДОКорганізації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних:
"56. Районні (міські) військові комісаріати:
організовують та ведуть військовий облік на відповідній території;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у випадках, передбачених законодавством;
виявляють призовників і військовозобов’язаних, які проживають (перебувають) на відповідній території, проте не перебувають на військовому обліку;
організовують оповіщення призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до районних (міських) військових комісаріатів для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на воєнний час, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних та забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;
організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників і військовозобов’язаних та персональних даних, які містяться в них;
інформують щороку до 1 січня відповідні районні держадміністрації або міські ради та вносять на їх розгляд пропозиції щодо поліпшення стану військового обліку на відповідній території;
згідно з планами, затвердженими відповідними районними держадміністраціями або міськими радами, здійснюють контроль на відповідній території за станом військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях (крім СБУ);
здійснюють взяття на військовий облік військовозобов’язаних - жінок на підставі списків із закладів освіти;
забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників і військовозобов’язаних військово-облікових документів;
надсилають запити до органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, з метою встановлення місцезнаходження призовників і військовозобов’язаних (додаток 11);
ведуть провадження у справах про адміністративні правопорушення стосовно осіб, відповідальних за ведення військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, призовників і військовозобов’язаних, які порушують правила військового обліку;
повідомляють органам досудового розслідування про факти, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення громадянами, які ухиляються від військового обліку, призову на строкову військову службу, на військову службу за мобілізацією або від проходження навчальних (перевірочних) зборів (додаток 12);
звертаються до органів Національної поліції для розшуку, затримання та доставки до районних (міських) військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку (додаток 13);
виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;
виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до покладених обов’язків.
Персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних ведеться районними (міськими) військовими комісаріатами шляхом обліку персональних та службових даних призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку.
Виключення з військового обліку осіб, які за рішенням суду визнані недієздатними, оголошені померлими (які пропали безвісти) або засуджені до позбавлення волі, здійснюється без їх особистої присутності.
Про взяття призовників і військовозобов’язаних на військовий облік, зняття та виключення з нього в їх військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки.
У разі відсутності у призовників і військовозобов’язаних військово-облікових документів районні (міські) військові комісаріати беруть їх на військовий облік, знімають або виключають з нього лише після відновлення зазначених документів".
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Алексей!
РЕКОМЕНДУЮ ВАМ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ НА ОСНОВАНИЯ ДЛЯ ПОЛУЧЕНИЯ ОСВОБОЖДЕНИЯ ОТ ПРИЗЫВА НА ВОИНСКУЮ СЛУЖБУ ПО МОБИЛИЗАЦИИ И ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА НА ВОИНСКУЮ СЛУЖБУ ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ОТСРОЧКА ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу";
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.".
ОСВОБОЖДЕНИЕ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/
При наличии вопросов обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!