Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 23 листопада 2019, питання №6239

Могу ли я подать в суд на работодателя если меня забрали в армию и уволили с работы

15октября 2018года меня забрали в армию я бил трудо устроит мня уволили 13октября хотя заяву об увольнении написали 23 октября , меня уволили задним числом заяву подписала моя мама по глупости без моего соглашения что можно сделать?

Відповіді юристів (2)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Вам можно обратиться в суд с иском о восстановлении на работе и выплате среднего заработка за все время вынужденного прогула. За призваными в армию сохраняется рабочее место и средняя заработная плата, вот и пошли на хитрость. Если заявление на увольнение писали не Вы, а это легко доказать, то Вас обязаны восстановить и выплатить потерянную зарплату. А после восстановления можно и уволиться уже по собственному желанию, так как работать там вряд ли будет комфортно.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора.

    Відповідно до вимог ч. 2, 3 ст. 119 КЗпП України, працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

    За зверненням працівника, як правило, у письмовій формі, та доданої повістки, роботодавець зобов’язаний забезпечити виконання вимог законодавства про працю, в частині гарантій працівникам на час виконання державного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. На підставі представлених працівником документів роботодавець видає наказ по підприємству про увільнення (звільнення) працівника від виконання трудових обов’язків із збереженням місця роботи, посади та здійснення виплати середнього заробітку з дня зарахування працівника до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо).Що стосується вашого незаконного звільнення - то трудовий договір з вами укладено саме на підставі вашої заяви про прийняття на роботу, а тому і звільнити вас мають право лише на підставі написаної вами заяви про звільнення. Заява, написана та підписана вашою мамою - немає ніякого юридичного значення.

    Раджу Вам звернутися у бюро безоплатної правової допомоги, щоб вам допомогли захистити ваші права.

    Також раджу поскаржитися на незаконні дії керівника до Держпраці України. Тут також повинні надати допомогу.

    Всього доброго.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України