Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста по пересечению границы с женой-инвалидом 2 группы и маленьким ребёнком 6 месяцев, в условиях военного положения. Она на инсулине, иногда бывает кружится голова и теряет сознание. В связи с этим не могу её отпустить одну с маленьким ребёнком. Так согласно Постанове від 12 березня 2022 р. № 264 мужчине можна сопровождать:
a) із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку. Документом, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
б) людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник чи член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.
Справок о (ПОСТІЙНОМ ДОГЛЯДІ) у нас нет, и/или (посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд) тоже нет. А также в заключении комиссии нет такого, как (визнана недієздатною або обмежена у дієздатності)
ВОПРОСЫ:
1. Стоит ли пробовать заниматься этими справками(Семейный врач сказала поможет), какую справку/документ лучше делать, чтоб безпрепятственно пересечь границу?
2. Если эту справку/документ получится сделать, нужно ли будет идти в военкомат брать что-то там, или можно спокойно ехать на границу с маленьким ребёнком?
Спасибо
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Киев
Перетин державного кордону може здійснюватися такими особами:
з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
Тобто вам непотрібні будь які довідки, берете документи дружини щодо інвалідності, свідоцтво про шлюб, паспорти, свідоцтво про народження дитини, і прямуєте на кордон, де вас пропустять.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Владе!
Вам не потрібно займатись жодними довідками, ви маєте право на виїзд як супроводжуюча особа.
Це можливо, якщо дружина має інвалідність 2 групи!
При цьому звертатись до військкомату не потрібно, головне мати документи, про які мова нижче
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
...
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724), із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2022 р. № 399,чітко передбачають, що
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною. Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально через "Звернутись"!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Vlad!
"ВОПРОСЫ:
1. Стоит ли пробовать заниматься этими справками(Семейный врач сказала поможет), какую справку/документ лучше делать, чтоб безпрепятственно пересечь границу?"
- НЕТ, ВАМ НЕ НУЖНО ОФОРМЛЯТЬ ПОСТОЯННЫЙ УХОД, ВЫ СОДЕРЖИТЕ ("УТРИМУЄТЕ"), А НЕ ОСУЩЕСТВЛЯЕТЕ УХОД ("ДОГЛЯД").
"2. Если эту справку/документ получится сделать, нужно ли будет идти в военкомат брать что-то там, или можно спокойно ехать на границу с маленьким ребёнком"?
- НЕТ, НЕ НУЖНО ИДТИ В ТЦКСП (ВОЕНКОМАТ), ДОСТАТОЧНО УКАЗАННЫХ НИЖЕ ДОКУМЕНТОВ ДЛЯ ПЕРЕСЕЧНИЯ ГРАНИЦЫ.
ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:
"Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
ТАК, ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ВАША СУПРУГА ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕЙ СУПРУГИ.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НЕЮ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
ИНФОРМАЦИЮ МОЖНО УТОЧНИТЬ ЗДЕСЬ:
Контакти (dpsu.gov.ua)
Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80
Громадська приймальня:
пн-чт: 09:00 - 17:00
пт: 09:00 - 16:00
обід: 13:00 - 14:00
Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):
вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна
zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29
пн-чт: 09:00 - 17:00
пт: 09:00 - 16:00
обід: 13:00 - 14:00
Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)
Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України
1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)
dovira@dpsu.gov.ua
Подання запитів на отримання публічної інформації
ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.
(044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)
Publicinfo@dpsu.gov.ua
Подання звернень громадян
ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Вітаю!
ВИ МОЖЕТЕ ВИЇХАТИ ЯК СУПРОВОДЖУЮЧА ОСОБА, ЯКЩО ВАША ДРУЖИНИ ІНВАЛІД ДРУГОЇ ГРУПИ.
Кабінет Міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Нововведення, зокрема, затверджено постановами КМУ від 29 березня 2022 року № 383 та від 1 квітня 2022 року № 399. Серед іншого, як повідомляє адміністрація Державної прикордонної служби України, ухвалені зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану.
Необхідні документи
Згідно з цими постановами особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності таких документів:
В цих документах має бути зазначено групу та причину інвалідності.
Перетин державного кордону може здійснюватися:
НІЯКИХ ДОДАТКОВИХ ДОКУМЕНТІВ НЕ ПОТРІБНО.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеВітаю, Владе!
Для виїзду за кордон Вам додатково не треба нічого оформлювати, тим більше постійний догляд за дружиною, бо Ви і так маєте право на виїзд за кордон! Законна підстава для того є в останніх роз'ясненнях Держприкордонслужби.
4 квітня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.
Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану.
"Згідно з цими Постановами, особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності таких документів:
довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
Для виїзду з України з дружиною інвалідом ІІ групи та дитиною Вам потрібні лише такі документи, які, думаю, у Вас є і так:
закордонні або за їх відсутністю внутришні паспорти,
довідка МСЕК про інвалідність дружини та/або посвідчення про інвалідність,
свідоцтво про шлюб.
Якщо виникнуть питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Завжди радий допомогти. Вдачи!
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
1. Стоит ли пробовать заниматься этими справками(Семейный врач сказала поможет), какую справку/документ лучше делать, чтоб безпрепятственно пересечь границу?
Щодо перетину кордону з дружиною інвалідом 2 групи то достатньо Вам для перетину кордону : посвідчення особи з інвалідністю І або ІІ групи; довідка до акта огляду МСЕК (форма № 157-1/о); паспорт дружини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, ваш паспорт.
2. Если эту справку/документ получится сделать, нужно ли будет идти в военкомат брать что-то там, или можно спокойно ехать на границу с маленьким ребёнком?
Оформляти додаткові документу сенсу немає. У вас достатній пакет документів для перетину кордону на руках додаткових довідок, рішень не потрібно.
Отримати консультацію з окремих питань перетину кордону можна за телефонами:
Волинський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Волинської області) – тел. (033) 272 09 20;
Львівський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Львівської області) – тел. (032) 239 01 23», - йдеться у повідомленні.
Консультацію щодо питань перетину кордону зі Словаччиною й Угорщиною можна отримати у Чопському прикордонному загоні за номером (067) 181 42 67.
Щодо питань перетину кордону із Румунією і Молдовою у межах Чернівецької області можна отримати консультацію у Чернівецькому прикордонному загоні за номером - (037) 259 19 49; у межах Вінницької області - у Могилів-Подільському прикордонному загоні за номером (043) 376 01 41.
У ДПСУ також указали номер телефону Західного регіонального управління – (032) 275 62 90.
Успіхів
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Влад.
Отвечая на ваши вопросы.
1. Стоит ли пробовать заниматься этими справками(Семейный врач сказала поможет), какую справку/документ лучше делать, чтоб безпрепятственно пересечь границу?
Для пересечения границы Вам как сопровождающему супругу инвалида 2 групы необходимо предъявить следующие документы:
- документ, що підтверджує родинні відносини (свідоцтво про шлюб);
- документ, що підтверджує наявність інвалідності (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою No 157-1/о (Форма первинної облікової документації No 157-1/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2012 року No 577) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус або пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради);
- документ, що підтверджує постійний сторонній догляд (висновок лікарської комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.07.2013 р. No 667) або Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою No 080-4/о (форма первинної облікової документації No 080-4/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.03.2021 р. No 407) або Висновок про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, внаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою No 080-2/о (форма первинної облікової документації No 080-2/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.03.2021 р. No 407).
Без указанных документов пересечь границу хоть и в сопровождении супруги с ребенком не выйдет.
2. Если эту справку/документ получится сделать, нужно ли будет идти в военкомат брать что-то там, или можно спокойно ехать на границу с маленьким ребёнком?
В воекомат обращаться нет необходимости, указанных выше документов, которые подтверждают семейные отношения, инвалидность и необходимость постоянного ухода за супругой достаточно для пересечения границы.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
29 березня 2022 р. Постановою № 383 КМ України прийняті зміни, що вносяться до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Та від 01 квітня 2022 р. № 399..
https://dpsu.gov.ua/ua/news/uryad-vnis-zmini-do-pr...
По-перше, там внесені доповнення до переліку громадян-інвалідів, які мають право виїхати з України у супроводі іншої особи. Зокрема:
"Перетин державного кордону може здійснюватися:
Особою з інвалідністю 1, 2 груп - у супроводі сина дочки (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
- особою з інвалідністю ІІІ групи — самостыйно, (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
По-друге, в цій же постанові КМУ визначається перелік документів, які для цього потрібні:
"довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність)".
Отже, дії прикордонників в даному випадку АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННІ, тому що воєнний квиток не згадується у передіку обов'зкових для перетину кордону документів то му Вам треба ТЕРМІНОВО звернутись письмово до начальнику пропускного пункту з вимогою раз'яснень з приводу незаконного запиту або ж до гарячої лінії Держприкордонслужби:
1598 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ З МОБІЛЬНОГО); +38(044)527-63-63 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ)
- ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (СЛУЖБА «ДОВІРА»)
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
Також задля вирішення свого питання Ви можете переговорити в телефонному режимі на кожному пропускному пункті через наступні номери:
(033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);(032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );(067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);(031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);(037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);(043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);(032) 275 62 90 – Західне регіональне управління
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Здравствуйте, Vlad!
Так согласно Постанове від 12 березня 2022 р. № 264 мужчине можна сопровождать: - эта старая редакция, уже были внесены изменения.
Правила перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ:
1) ПАСПОРТА;
2) СВИДЕТЕЛЬСТВО О РОЖДЕНИИ РЕБЕНКА;
3) СВИДЕТЕЛЬСТВО О БРАКЕ;
4) ДОКУМЕНТ О 2 ГРУППЕ ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕЙ ЖЕНЫ.
Також можете звертатися до Адміністрації Державної прикордонної служби України:
- поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
- на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
- на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
- телефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545.
Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):
"__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)
Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:
1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)
дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)
тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.
Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).
2. Рішення набирає чинності невідкладно.
3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).
4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)
Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.
5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.
___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)
Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
ВСЕГО ДОБРОГО!
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Добрый день, Влад!
Исходя из описанного у Вас все основания для выезда. Никаких документов оформлять вам не стоит.
Ваша супруга имеет заключение высновка МСЕК про группу инвалидности? И реабилитационное заключение?
Этого для ее статуса и вашего сопровождения достаточно.
Важно также иметь подтверждение наличия родственных отношений (свид. о браке).
И вы можете беспрепятственно пересекать границу.
Набирайте.